پرونده جنایت‌های تل‌آویو روی میز لاهه
کد خبر: 908358
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003oIw
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
نماینده رژیم صهیونیستی خواستار رد درخواست فلسطینیان شد

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین دیروز پرونده جنایت‌های رژیم صهیونیستی را در غزه به دادگاه لاهه تحویل داد؛ اقدامی كه موجب خشم اسرائیلی‌‌‌‌‌ها شده است. تل‌آویو از همان ساعات اولیه، فشار‌‌‌‌‌ها را به این دادگاه شروع كرد تا این دادخواست را رد كند.
رژیم صهیونیستی دیروز سفرای اسپانیا، اسلوونی و بلژیک را به دلیل رأی به اعزام کمیسیون حقیقت‌یاب به غزه، احضار كرد. شورای حقوق‌بشر سازمان ملل در ژنو روز جمعه با رأی 29 كشور از جمله اسلوونی، بلژیك و اسپانیا به تحقیق و تفحص درباره جنایت دو‌‌‌‌‌شنبه قبل اسرائیلی‌‌‌‌‌ها در غزه رأی مثبت داد، جنایتی كه به شهادت دست‌كم 62فلسطینی معترض به انتقال سفارت امریکا به بیت‌المقدس منجر شد. «ریاض المالکی‌» وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان نیز روز سه‌‌‌‌‌‌شنبه با «فاتو بنسودا» دادستان دادگاه لاهه دیدار كرد و پرونده تجاوزهای رژیم صهیونیستی از جمله جنایت اخیر غزه را به دادگاه لاهه تحویل داد. المالكی گفته است: این پرونده شامل تمام جنایت‌های اسرائیل از سال 2014 تاکنون و نیز شهرک‌سازی‌هاست، ما خواستار تحقیقات فوری درباره این جنایت‌‌‌‌‌‌ها هستیم و برای تسهیلات تحقیقات هر کمکی لازم باشد‌، دریغ نخواهیم کرد. ادله بسیار محکمی درباره ارتکاب جنایت‌های مدام توسط اسرائیل وجود دارد.
طبق این بیانیه شهرک‌سازی اسرائیل بزرگ‌ترین خطر برای جان فلسطینیان، منابع رزق و روزی آنها و حقوق ملی آنهاست. وزارت خارجه فلسطین در این بیانیه تصریح کرد: اسرائیل مرتکب جنایت‌های جنگی، ضد انسانی و تبعیض نژادی علیه ملت فلسطین می‌شود و این جنایت‌‌‌‌‌‌ها شامل آواره شدن فلسطینیان، قتل عمد،‌ اعدام خارج از چارچوب قانون، مصادره غیرقانونی اراضی، تخریب منازل و دیگر دارایی‌های فلسطینیان، ادامه بازداشت ظالمانه و شکنجه گسترده می‌شود. هنوز ساعاتی از ارائه این پرونده به لاهه نگذشته، نماینده رژیم صهیونیستی از این دادگاه خواست تا شکایت فلسطین برای تحقیق درباره کشتار غزه را نپذیرد. اسرائیل، فلسطینیان را به سوءاستفاده از این دادگاه در راستای اهداف سیاسی خود متهم کرد و این درخواست فلسطین را «‌اقدامی خنده‌دار که هیچ اعتبار قانونی ندارد‌» خواند.
با تدوام وخامت اوضاع از غزه، منابع فلسطینی خبر دادند كه تعدادی از جوانان فلسطینی صبح دیروز موفق شدند از موانع مرزی غزه عبور و خساراتی به نظامیان اسرائیلی وارد کنند. آنها یك پست اسرائیل را هم به آتش كشیدند. به گزارش قدسنا به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، جوانان فلسطینی توانستند از موانع مرزی فاصل میان نواز غره و اراضی اشغالی عبور کرده و خساراتی را به یک پایگاه نظامی اسرائیلی در شرق اردوگاه البریج وارد نمایند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار