حفاظت از هفتادقله 98 هزار هکتاری توسط 18 محیط بان
کد خبر: 908336
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003oIa
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی عنوان نمود:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: استان مرکزی برای حفاظت از اراضی تحت مدیریت نیازمند حداقل 80 محیط ‌ بان جدید است. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: استان مرکزی برای حفاظت از اراضی تحت مدیریت نیازمند حداقل 80 محیط ‌ بان جدید است. 

رضا میرزایی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی بیان کرد: مجوز جذب 300 محیط بان در کشور اخذ شده است، اما هنوز سطح‌بندی استان‌ها مشخص نشده است . قطعا در این راستا تعدادی سهم استان مرکزی خواهد بود. 

وی با اشاره به اینکه اخیرا مجوز جذب 5 نیروی کارشناس برای محیط زیست استان دریافت شده است، گفت: در استان مرکزی در حال حاضر با محاسبه فرماندهان یگان حفاظت  42 نیرو در سمت محیطبانی در استان مرکزی فعال هستند که نسبت به استانداردهای سازمان محیط زیست نیز پایین تر هستیم. 

میرزایی بیان کرد: با توجه به اینکه 10 درصد مساحت استان مرکزی تحت مدیریت محیط زیست استان است و باید برای هر هکتار تعداد مشخصی محیط بان حضور داشته باشند، متاسفانه حتی از شاخص‌های بین‌المللی نیز فاصله داریم. 

وی با اشاره به وسعت 98 هزار هکتاری منطقه حفاظت شده هفتادقله اراک که با 18 محیط بان حفاظت و حراست می‌شود و با تاکید بر اینکه این رقم با استاندارد فاصله دارد، افزود: در حال حاضر کشور نیاز سه تا چهار هزار نفری به محیط بان دارد و در استان مرکزی نیز حداقل 80 محیط بان لازم است، هرچند این تعداد هم در مساحت تحت مدیریت محیط زیست شاید کفایت نکند. 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار