جوانگرایی کولاکوویچ برای جبران ناکامي ‌2017
کد خبر: 908330
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003oIU
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
بررسی شرایط تیم کشورمان در آستانه آغاز رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال 2018
با آغاز لیگ ملت‌های والیبال یا همان لیگ جهانی سابق از 4 خرداد بار دیگر والیبالیست‌های کشورمان پس از 9 ماه به صدر خبرها بر‌مي‌گردند.

سعيد احمديان

با آغاز لیگ ملت‌های والیبال یا همان لیگ جهانی سابق از 4 خرداد بار دیگر والیبالیست‌های کشورمان پس از 9 ماه به صدر خبرها بر‌مي‌گردند. شاگردان کولاکوویچ که دوره گذشته لیگ جهانی نتوانستند انتظارات را برآورده کنند و در رده یازدهم قرار گرفتند، در رقابت‌های امسال با توجه به جوانگرایی سرمربی مونته‌نگرویی، امیدوار به کسب نتیجه بهتری هستند تا با جبران ناکامي‌ دوره پیش، با روحیه و انگیزه بیشتری آماده رقابت‌های قهرمانی جهان در پایان تابستان شوند.
تجربه جدید والیبالی‌ها
ملی‌پوشان کشورمان در حالی از جمعه رقابت‌هاي‌شان را در لیگ ملت‌های والیبال آغاز مي‌کنند که این مسابقات با تصمیمات فدراسیون جهانی والیبال نسبت به لیگ جهانی با تغییرات زیادی برگزار مي‌شود و خبری از گروه‌بندی‌های متداول دوره‌های گذشته نیست.
لیگ جهانی از سال ۲۰۱۸ در شش هفته پیگیری مي‌شود که پنج هفته برای مرحله گروهی و یک هفته برای مرحله نهایی است. روش برگزاری مرحله گروهی به نام مارپیچی است و هر تیم با ۱۵ تیم دیگر مسابقه مي‌دهد. دور مقدماتی در چهار گروه چهار تیمي ‌متغیر پیگیری مي‌شود و هر تیم ۱۵ بازی مي‌کند که در مجموع ۱۳۰ مسابقه برگزار مي‌شود. در رقابت‌های لیگ جهانی جدید والیبال و در گروه مردان حضور تیم‌های برزیل، ایران، چین، ایتالیا، لهستان، صربستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، آلمان، روسیه و آرژانتین در این رقابت‌ها برای هفت سال آینده از سوی فدراسیون جهانی تضمین شده است و تیم‌هاي استرالیا، کره جنوبی، کانادا و بلغارستان در رقابت‌های 2018 شرکت مي‌کنند و در گروه چهار تیم متغیر این رقابت‌ها هستند. پنج تیم برتر به اضافه میزبان به مرحله نهایی صعود مي‌کنند.
قاره‌گردی با 15 مسابقه در 30 روز
طبق برنامه اعلام شده رقابت‌هاي تیم کشورمان در لیگ ملت‌های والیبال از جمعه 4 خرداد آغاز مي‌شود و شاگردان کولاکوویچ در هفته اول به ترتیب در روزهای 4، 5 و 6 خرداد با تیم‌های فرانسه، استرالیا و ژاپن روبه‌رو خواهند شد. در هفته دوم والیبالیست‌های کشورمان به آرژانتین مي‌روند و در روزهای 12، 13 و 14 خرداد به ترتیب با تیم‌های آرژانتین، ایتالیا و کانادا مسابقه مي‌دهند. هفته سوم به میزبانی روسیه برگزار مي‌شود و تیم کشورمان در این هفته به ترتیب در روزهای 18، 19 و 20 خرداد به مصاف چین، برزیل و روسیه خواهد رفت. در ادامه ملی‌پوشان والیبال به آمریکا مي‌روند تا در هفته چهارم در روزهای 26، 27 و 28 خرداد با تیم‌های لهستان، صربستان و آمریکا روبه‌رو شوند. هفته پایانی و پنجم به میزبانی تهران برگزار مي‌شود و شاگردان کولاکوویچ در روزهای اول، دوم و سوم تیر میزبان تیم‌های کره، بلغارستان و آلمان خواهند بود.
با توجه به برنامه فشرده لیگ ملت‌ها، سفرهای متوالی و قاره‌گردی ملی‌پوشان یکی از مصائبی است که کولاکوویچ را نگران آمادگی و خستگی بازیکنان کرده تا وی تصمیم بگیرد با ترکیب‌های مختلف در این رقابت‌ها شرکت کند. او در انتقاد به این روش برگزاری گفته بود: «شما خود را در جایگاه یک توریست قرار دهید و شرایط را بسنجید که اگر بخواهید قاره‌پیمایی کنید چه حالتی به شما دست مي‌دهد و این را نیز در نظر بگیريد که هر هفته سه مسابقه را نیز برگزار کنید و در کنار آن تمرین و بازی‌ها را نیز داشته باشید.»
فرصت دادن به جوانان
در حالی در دوره گذشته تیم ملی والیبال با کولاکوویچ در رده یازدهم لیگ جهانی قرار گرفت، که مدت زیادی از آغاز به کار این مربی در ایران نمي‌گذشت و خیلی‌ها این نتیجه را به پای زمان کمي ‌که این مربی در اختیار داشت، گذاشتند. امسال اما شرایط فرق مي‌کند و با توجه به مدال برنز تیم کشورمان در جام قهرمانان قاره‌ها با کولاکوویچ، انتظارها از بلندقامتان کشورمان با مربی مونته‌نگرویی‌شان در لیگ ملت‌های والیبال بالا رفته است. همچنین برگزاری رقابت‌های قهرمانی جهان در اواخر تابستان سبب شده تا لیگ ملت‌ها میدان تدارکاتی برای محک خوردن تیم کشورمان برای قهرمانی جهان باشد.
کولاکوویچ برای دو رقابت مهم پیش روی والیبال حساب ویژه‌ای روی بازیکنان جوان باز کرده و جوانگرایی در تیم ملی آغاز شده است، به خصوص که کولاکوویچ به عنوان متخصص تغییر نسل و فرصت دادن به جوانان در والیبال دنیا شناخته مي‌شود. در همین راستا در کنار بازیکنان باتجربه‌ای مانند سعید معروف، سیدمحمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، محمدجواد معنوی‌نژاد، امیر غفور، مهدی مرندی، مصطفی حیدری، سامان فائزی، علی شفیعی، مسعود غلامي‌ و فرهاد سال‌افزون، بازیکنان جوانی مانند امیرحسین توخته، اصغر مجرد، میثم صالحی، مرتضی شریفی، صابر کاظمی، پوریا یلی و محمدرضا حضرت‌پور هم به تیم ملی دعوت شده‌اند، بازیکنانی که اولین تجربه‌های ملی‌شان را در رده بزرگسالان پشت سر مي‌گذارند و در سال‌های آینده باید جانشین نسل طلایی والیبال شوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار