برای ايلامی‌ها به جای سينما پاركينگ خودرو ساختند
کد خبر: 908270
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003oHW
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
سينماهای كشور ديجيتالی می‌شوند، تنها سينمای ايلام تخريب!
ايلام در بين تمام استان‌هاي كشور به عنوان تنها منطقه‌اي شناخته مي‌شود كه حتي از داشتن يك سالن سينمايي هم محروم است. با اينكه اين استان در گذشته مجهز به سالن سينما بود، حالا 5 سالي مي‌شود مسئولان، سينماي قبلي را تخريب كرده‌اند...
ميترا شهبازي

و وعده سالن ديگري را داده‌اند. وعده‌اي كه مردم جز تمديد آن نتيجه‌اي ديگر نديده‌اند و به جاي آن حالا پاركينگ خودرويي بي‌قواره سبز شده است. از اين رو مردم به ناچار براي تماشاي فيلم‌هاي اكران شده روز سينما بايد به سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بروند. معضلي گواهي بر ضعف خدمات فرهنگي در ايلام است.

قرار بود طبق گفته مجيد مسچي، مديرعامل مؤسسه سينما شهر، تمام سينماهاي فرسوده و تك سالني تخريب و مجتمع‌هاي تجاري- فرهنگي با چندين سالن سينمايي جاي آنها را بگيرد. با اينكه بيش از 5 سال از اين برنامه مي‌گذرد، اما هنوز هم در سراسر كشور سينماهاي فرسوده و تك سالني بسياري وجود دارد. البته مشكل تنها به همين‌جا هم ختم نمي‌شود. چراكه در استان ايلام بعد از اينكه متوليان وعده احداث سالن سينمايي جديدي را دادند و ديوار تنها سالن سينمايي را فرو ريختند، ديگر ايلام به روي خود سينما نديد. حالا 5 سالي مي‌شود كه مردم براي ديدن فيلم‌هاي اكران شده يا بايد به سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامي استان بروند كه از تجهيزات مناسب سينمايي برخوردار نيست، يا آنقدر با تبليغات تلويزيوني سر كنند تا فيلم‌هاي اكران شده به شبكه خانگي بيايند. در اين بين نيز محل قرار‌گيري تنها سينماي ايلام هم تبديل به پاركينگ شده است. معضلي كه نشان‌دهنده ضعف خدمات فرهنگي در اين استان است.

تمديد وعده به جاي احداث سينما

پاييز سال 93 بود كه مسچي، مدير عامل مؤسسه سينما شهر در راستاي بازسازي سالن‌هاي سينمايي و ديجيتالي كردن آنها براي اكران همزمان فيلم‌ها در سراسر كشور گفته بود كه شهرستان‌هاي بجنورد، ايلام، اردستان، ‌آذربايجان شرقي، ساوه، يزد و غيره قرار است به زودي صاحب مجتمع‌هاي فرهنگي- تجاري شوند، حالا از آن زمان 5 سالي مي‌گذرد و هنوز ايلام حتي از وجود يك سالن هم محروم است. در اين راستا مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام با وعده اينكه دوباره ايلام سينمادار مي‌شود؛ مي‌گويد: «تفاهم‌نامه‌اي سه جانبه‌اي براي احداث سالن سينمايي ميان اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ايلام، شهرداري و مالك و سرمايه‌گذار طرح منعقد شده است» عمران خودآموز ادامه مي‌دهد: «در حال حاضر به گفته مالك بخش خصوصي، كار اخذ مجوز در شهرداري ايلام در حال اجرا و اقدامات اوليه نيز براي احداث سالن سينمايي در دست پيگيري است.»

شهردار ايلام نيز در اين باره مي‌گويد: «پس از تصويب طرح سينماي ايلام در كميسيون ماده 5 شهرداري ايلام، مالك درخواست كرد كه سطح تراكم طرح را افزايش دهد.» طالب صادقيان ادامه مي‌دهد: «از اين‌رو مقرر شده سينما در طبقات فوقاني ايجاد شود و تقريباً اين موافقت ضمني هم حاصل شده است.» بنابراين با توجه به اين گفته‌ها زمان زيادي تا سينمادار شدن ايلامي‌ها نمانده و بر اساس وعده‌هاي داده شده، قرار است سال آينده شهر ايلام داراي يك محل براي سينما و گذران اوقات فراقت خانواده‌ها شود. البته اين وعده هم هنوز مشخص نيست عملي شود يا دوباره به سرنوشت وعده‌هاي قبلي گرفتار شود. در صورتي كه اين‌بار قول مسئولان به مردم عملي شود و سينمايي احداث شود، سينما فرهنگ امروز ايلام دوباره به همان سالن اجتماعات قبلي تبديل مي‌شود. اتفاقي كه نيازمند توجه ويژه مسئولان است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار