رونق بازار طلاي آب شده در شرايط ركود بازار مصنوعات
کد خبر: 906753
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003nt3
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۸
دبير انجمن طلا و جواهر عنوان کرد
دبير انجمن طلا و جواهر با اشاره به ركود شديد در بازار مصنوعات طلا گفت: وقتي در بازار مصنوعات راكد و بازار طلاي آب شده فعال است، نشان مي‌دهد يك جريان قاچاق طلا شكل گرفته و گروهي در حال قاچاق طلا به خارج از كشور هستند.

دبير انجمن طلا و جواهر با اشاره به ركود شديد در بازار مصنوعات طلا گفت: وقتي در بازار مصنوعات راكد و بازار طلاي آب شده فعال است، نشان مي‌دهد يك جريان قاچاق طلا شكل گرفته و گروهي در حال قاچاق طلا به خارج از كشور هستند.
حسين پنداروند در گفت‌وگو با فارس، با اشاره تلاش دولت و نيروي انتظامي براي جلوگيري از قاچاق ارز در ماه‌هاي اخير اظهار داشت: بعد از حاكم شدن فضاي جديد در بازار ارز، جريان قاچاق سر از بازار طلا درآورد. وي افزود: شوراي جهاني طلا در گزارشي اعلام كرده در سه ماهه قبل از فروردين ماه ايراني‌ها بيش از 9 تن طلا خريداري كرده‌اند، اگر مردم اين ميزان طلا خريداري كرده‌اند، بايد بازار طلا با رونق روبه‌رو باشد، اما ما كه بازار را رصد مي‌كنيم، مي‌بينيم ركود در بازار حاكم است؛ بنابراين مردم اين طلا را نخريدند.
دبير انجمن طلا و جواهر تصريح كرد: هم‌اكنون بازار طلا قفل و ماشين توليد خاموش است، اما در چنين شرايطي واحدهاي صنفي طلاي آب شده فعال هستند. وي در پاسخ به اين سؤال طرفين معامله در بازار طلاي آب شده چه كساني هستند، گفت: توليدكننده يا توزيع‌كننده از بازار طلا‌ي آب شده طلا را مي‌خرد و اين خريد به اين دليل انجام مي‌شود كه توليدكننده طلا به جاي پول، طلا به توزيع‌كننده مي‌دهد و فقط براي اجرت ممكن است پول دهد. در واقع توليدكننده بايد براي تأمين طلاي خود از بازار آب شده طلا بخرد. پنداروند تأكيد كرد: وقتي در بازار مصنوعات طلا ركود حاكم است، اما بخش طلاي آب شده فعال است، نشان مي‌دهد يك جريان قاچاق طلا شكل گرفته است، زيرا مردم عادي طلاي آب شده را نمي‌خرند. به گزارش فارس، كارشناسان پس از ابلاغ بخشنامه اخير بانك مركزي پيش‌بيني كرده بودند كه روند خروج سرمايه از كشور از بازار ارز به طلا منتقل خواهد شد و برخي سوداگران بزرگ و سرمايه‌داران از اين طريق منابع مالي خود را به خارج از كشور منتقل خواهند كرد. بعضي منابع آگاه گفتند: طلايي كه به صورت قاچاق و در حجم گسترده از كشور خارج مي‌شود، عملاً منابع قاچاق كالا به داخل كشور را فراهم مي‌كند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار