روز غرق جزیره در دریای آزادی
کد خبر: 906411
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003nnX
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷
آخرين فرصت صعود پرسپوليس به يک‌چهارم نهايي
مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا امروز براي پرسپوليس به پايان مي‌رسد، پاياني که مي‌تواند با کنار زدن الجزيره امارات به صعود ختم شود يا با تکرار نتيجه‌اي که در بازي رفت رقم خورد با تلخي همراه باشد.
دنيا حيدري

قبول شکست در امارات ساده نبود. ياران برانکو مي‌توانستند حتي بازي را ببرند يا نهايتاً با همان تساوي 2-2 آن را به پايان برسانند، اما اشتباه محرز بيرانوند در خروج ناکام از دروازه همه چيز را در واپسين دقايق بازي به سود ميزبان تغيير داد. اشتباهي که باعث شد کار صعود از يک‌هشتم نهايي به ديدار ساعت 19:30 امروز در آزادي کشيده شود، ورزشگاهي که پرسپوليس و برانکو تا به امروز در ليگ قهرمانان در آن طعم تلخ شکست را نچشيده‌اند. آماري که البته به طور کلي به همه بازي‌هاي خانگي اين تيم برمي‌گردد، حتي بازي‌‌هايي که به دليل خباثت سعودي‌ها در کشور ثالث برگزار شده و دور از انتظار نيست اگر تاکتيک‌هاي مرد کروات نيمکت سرخپوشان بتواند اين رکورد و آمار خوب را ادامه دهد.

***

خوش‌يمني آزادي براي سرخپوشان تهراني نمي‌تواند به تنهايي براي کسب نتيجه در اين بازي کافي باشد، نه به اين خاطر كه الجزيره در امارات بازي را با نتيجه 3 بر 2 به سود خود تمام کرده و گل‌هاي خورده در زمين حريف مي‌تواند کار دست ياران برانکو دهد، بلکه از آن جهت که ادامه حضور هنک تن‌کاته، سرمربي مشهور هلندي روي نيمکت نماينده امارات تنها به کسب پيروزي در اين بازي و صعود به جمع هشت تيم مرحله يک‌چهارم نهايي ليگ قهرمانان بستگي دارد كه اين مي‌تواند کار نماينده سرخپوش ايران را براي جبران مافات در خانه سخت‌تر کند، خصوصاً که مرد هلندي نيمکت الجزيره قبل از رويارويي دوباره با پرسپوليس گفته تدابير جديدي براي خط دفاعي خود انديشيده تا بار ديگر اسير قدرت‌نمايي مهاجمان حريف نشوند.

***

تمديد قرارداد دستياران برانکو يک روز قبل از بازي با الجزيره، روحيه و انگيزه پرسپوليسي را که قرارداد بسياري از ستاره‌ها و سرمربي‌اش امروز به پايان مي‌رسد، افزايش داده است. البته برانکو هم امروز با امضاي قراردادش به تمام شايعاتي که در خصوص رفتنش به ارمنستان و تيم ملي بود، خاتمه مي‌دهد. او همچنين در کنفرانس خبري روز قبل از بازي با تأکيد بر اينکه با پرسپوليس قرارداد دارد، گفت که به جبران شکست 3 بر 2 در آزادي اميدوار است: «الجزيره فلسفه بازي خوبي دارد، با يک خط حمله قدرتمند که به دليل عدم نتيجه‌گيري در ليگ امارات همه تمرکزش را روي ليگ قهرمانان گذاشته و اين کار را سخت مي‌کند. نمي‌توان منکر شد، اما فلسفه بازي ما ساده است. مي‌رويم که ببريم و جشن صعود را در کنار هوادارانمان بگيريم. هدف ما در حال حاضر تنها صعود است، نه چيز ديگر.» اگرچه برانكو در اين بازي کاميابي‌نيا و ربيع‌خواه را به دليل مصدوميت به همراه ندارد، اما حضور سيدجلال حسيني مي‌تواند برگ برنده برانکو باشد، خصوصاً که بسياري بر اين باورند که عدم حضور او در ترکيب سرخپوشان در بازي با امارات بود که به خط حمله حريف فرصت جولان داد. با اين حال مرد هلندي نيمکت الجزيره با بيان اينکه سيدجلال سوپرمن نيست، سعي دارد تا روحيه شاگردانش را حفظ كند: «پرسپوليس به خوبي مديريت مي‌شود و بي‌شک نفرات خوبي هم دارد، اما ما از بازيکن و تيم نمي‌ترسيم. البته هيچ وقت نمي‌توان از چيزي مطمئن بود، همانطور که ما در ديدار رفت نتيجه را عوض کرديم. مگر کاپيتان پرسپوليس سوپرمن است که يک‌تنه نتيجه را تغيير دهد؟ اگر سوپرمن باشد، آنها بايد برنده جام باشند!» خليف‌ الحمدي، بازيکن الجزيره نيز معتقد است که تيمش نصف راه را طي کرده و امروز با هدف طي کردن مابقي راه به ميدان مي‌رود. حالا بايد منتظر ماند و ديد برانکو و يارانش اين اجازه را به او مي‌دهند.

***

گل دقيقه 96 بازي رفت اگر نبود، پرسپوليس با يک تساوي هم به مرحله بعد صعود مي‌کرد، اما برد بادآورده در امارات، الجزيره را به تاريخ‌سازي و صعود به يک‌چهارم نهايي براي نخستين بار اميدوار کرده و کار ميزبان سرخپوش تهراني را هم سخت. حالا پرسپوليس بايد بيشتر از بازي رفت حواسش به بازيکنان جوان و دونده الجزيره باشد. شاگردان برانکو در صورت برد يک بر صفر مي‌توانند با هواداران خود جشن صعود بگيرند، اما اگر پاي حريف در آزادي به گل باز شود، کار پروفسور و شاگردانش سخت خواهد شد و آن وقت است که بايد تمام تمرکز خود را روي اين مهم بگذارند که حريف گل دوم را وارد دروازه نکند، چراکه دريافت دو گل از حريف در آزادي مي‌تواند به بسته شدن زودهنگام پرونده اين فصل پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا بينجامد، اما همانطور که سيدجلال حسيني، مدافع باتجربه سرخپوشان نيز بدان اشاره مي‌کند پرسپوليس نبايد همچون بازي رفت با زدن يک گل تصور کند كه همه چيز تمام شده تا در واپسين لحظات با يک اتفاق دستش در پوست گردو بماند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار