تصویب اعتبارسه میلیارد ریالی برای مرمت بازار اراک
کد خبر: 905168
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003nTU
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲
معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی عنوان نمود:
معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: سه میلیارد ریال برای تهیه طرح جامع مرمت بازار تاریخی اراک توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مصوب شد.

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: سه میلیارد ریال برای تهیه طرح جامع مرمت بازار تاریخی اراک توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مصوب شد.

 محسن کریمی معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: این میزان اعتبار ظرف 2 سال برای تهیه طرح مرمت و احیای بازار تاریخی اراک عملیاتی می شود.
وی اظهار کرد: طرح باسازی بازار تاریخی اراک سال 86 آغاز شده است اما این طرح نیاز به روز رسانی دارد که با این اعتبار امکان مرمت این اثر تاریخی و فرهنگی فراهم می شود.
کریمی اظهار کرد: میراث فرهنگی به دنبال ثبت جهانی مجموعه تاریخی بازار اراک است که این مجموعه از نظر تاریخی واجد شرایط ثبت است و برای سایر جنبه ها از نظر نوع معماری و سازه ها باید در قالب طرح جامع مرمت های مورد نظر اجرایی شود.
معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: 220 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح جامع مرمت و احیای بازار تاریخی اراک نیاز است.
کریمی افزود: سال گذشته 25 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت، تعمیر و بازسازی مجموعه تاریخی بازار اراک اختصاص داده شد.
وی اظهار کرد: بازسازی بازار تاریخی اراک به عنوان یکی از آثار منحصر به فرد استان و کشور نیاز به همکاری شهرداری، اوقاف و امور خیریه، راه و شهرسازی و کسبه بازار دارد.
معاون میراث فرهنگی، اداره مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: مرمت بازار اراک از چهار جبهه شامل سرای کاشانی، سرای مسگرها، سرای حاجباشی و راسته اصلی سال گذشته انجام شد.
کریمی افزود: براساس طرح جامع بازار اراک، سه دستگاه موظف به همکاری در مرمت بازار تعریف شده اند اما اداره کل میراث فرهنگی بدون همکاری شهرداری اراک، اداره کل اوقاف و راه وشهرسازی درحال مرمت این اثر ارزشمند است.
وی اظهار کرد: مجموعه تاریخی بازار اراک با 14 هکتار وسعت از آثار منحصر به فرد دوره قاجاریه و نمونه های ارزشی معماری ایرانی و اسلامی است که برای مرمت و احیا به همکاری بین دستگاهی نیاز دارد از این رو تمام دستگاه های دولتی و غیردولتی باید در این زمینه احساس تکلیف کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار