مددجویان کردستانی در 54 رشته مهارت می‌بینند
کد خبر: 904401
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003nH7
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
مدیرکل زندان‌های کردستان:
مدیرکل زندان‌های استان کردستان گفت: در حال حاضر مددجویان زندان‌های کردستان در بیش از 54 رشته فنی و حرفه‌ای، کشاورزی و صنایع دستی در حال مهارت‌آموزی است.

اسحاق ابراهیمی در گفت‌و‌گو جوان از کردستان اظهار کرد: کمک به اشتغال مددجویان پس از آزادی از زندان، یکی از اقدامات مهم اصلاحی و تربیتی در زندان‌های استان است که این اداره‌کل به منظور حمایت از زندانیان دوره‌های مهارت‌آموزی را برای این افراد برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان «سال حمایت از کالای ایرانی» نشان‌دهنده توجه ویژه معظم‌له به آسیب‌های اجتماعی به خصوص «معضل بیکاری» است، افزود: حمایت از کالای ایرانی زمانی محقق خواهد شد که زمینه ایجاد اشتغال در جامعه و در ادامه تولید کالای ایرانی فراهم می‌شود تا به این ترتیب ضمن حرکت در مسیر منویات مقام عظمای ولایت، شاهد توسعه اشتغال در کشور نیز باشیم.

مدیرکل زندان‌های کردستان خاطرنشان کرد: بیش از هشت هزار گواهینامه مهارت به زندانیان استان اعطا شده است که این مهم نشان‌دهنده عظم جدی مراکز اصلاحی و تربیتی استان در راستای گسترش اشتغال در جامعه است.

ابراهیمی بیان کرد: خوشبختانه در سال گذشته و با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای، جهاد دانشگاهی، صنایع دستی و گردشگری و غیره، بیش از 700 هزار نفر ساعت آموزش در رشته‌های مختلف مهارتی برای مددجویان زندان‌های کردستان ارائه شد.

وی یادآور شد: در پایان دوره‌های آموزشی سال گذشته پس از برگزاری آزمون تعداد هشت هزار و 68 گواهینامه نیز برای آنان صادر شد.

مدیرکل زندان‌های کردستان  با تاکید بر این موضوع که حمایت از زندانیان، تنها به مدت زمانی که در زندان تحمل حبس می‌نمایند، محدود نمی‌شود؛ گفت: از مهمترین مراحل حمایت از زندانیان حمایت از آنان پس از آزادی از زندان است چراکه در غیر این صورت با توجه وجود بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ممکن است مجددا زمینه وقوع جرم در آنان به وجود آمده و روانه زندان شوند که این معضل، کشور را متحمل هزینه‌های بسیاری می‌کند.

ابراهیمی از اعطای وام خوداشتغالی از سوی مرکز امور اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندان‌های استان به آن دسته از زندانیان آزاد شده که در مدت زمان تحمل حبس با شرکت در کلاس‌های مختلف فنی و حرفه‌ای، کشاورزی، صنایع دستی و غیره دارای مهارت شده‌اند خبر داد و بیان داشت: کمیته اشتغال زندان‌های استان در سال 96 مبلغی بیش از 21 میلیارد ریال وام قرض الحسنه را به مددجویان دارای مهارت و آزاد شده در راستای کمک به اشتغال آنان اعطا کرد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار