فروش گندم امسال 1320 میلیارد تومان عاید کشاورزان کردستانی می‌کند
کد خبر: 904398
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003nH4
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: بیشترین گندم خریداری شده در استان مربوط به دو سال پیش است که حدود 850 هزارتن خرید تضمینی گندم داشتیم.

به گزارش جوان از کردستان،خالد جعفری پیش از ظهر امروز در جلسه تنظیم بازار محصولات کشاورزی استان در سنندج اظهار کرد: در سال زراعی گذشته در بحث تولید گندم 620 هزار تن تولید و 520 هزار تن خرید تضمینی در استان انجام گرفت.

وی افزود: براساس پیش بینی‌های صورت گرفته در سال زراعی امسال 880 هزار هکتار تا این مقطع تولید و 750 هزار تن خرید را در استان خواهیم داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به وضعیت بارندگی و مراقبت‌های که توسط کشاورزان صورت گرفته و مدیریت سازمان جهاد کشاورزی شاهد تحقق این مهم باشیم.

جعفری با بیان اینکه با توجه به بارندگی‌های اخیرپیش‌بینی تولید بیش از 900 هزار تن است، گفت: برآوردهای وزارت خانه نزدیک به یک میلیون تن تولید و خرید هم بیش از 900 هزار تن است.

وی اضافه کرد: بیشترین گندم خریداری شده در استان مربوط به دو سال پیش است که حدود 850 هزارتن خرید تضمینی گندم داشتیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه ثروتی نزدیک به یک‌هزار و 320 میلیارد تومان از محل تولید گندم در سال زراعی امسال خواهیم داشت، گفت: اقدامات لازم برای خرید تضمینی گندم باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

جعفری خاطرنشان کرد: ترویج کمباین‌هایی که کمترین ریزش و بالاترین بهره‌وری را دارند باید در دستور کار قرار گیرد.

وی در مورد خرید تضمینی گندم به صورت اینترنتی گفت: امسال برای نخستین سال اطلاعات برای خرید تضمینی گندم باید از طریق سامانه جامع انجام شود از این رو باید زیرساخت‌های لازم در ای حوزه تامین شود.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، تا کنون 98 تا 99 درصد سطح زیر کشت گندم استان در این سامانه جامع ثبت شده که این کار می‌تواند بستر مناسبی برای قطع دست واسطه‌ها باشد.

جعفری افزود: یکی از محصولاتی که نزدیک به واقعیت برآورد می‌شود گندم است و این مهم نیز به دلیل انجام خرید تضمینی این محصول است.

وی با بیان اینکه می‌توانیم از طریق سیم کارت برای ثبت نام در این سامانه استفاده کرد، گفت: امیدواریم هرچه زودتر مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد رفع تا بتوانیم با کمترین مشکل شاهد خرید گندم تضمینی از طریق این سامانه از کشاورزان باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اضافه کرد: در بحث خرید تضمینی گندم پرداخت وجه به کشاورزان نسبت به سال قبل از آن بهتر بوده است و تلاش ما این است که امسال به موقع وجه گندم به موقع به کشاورزان پرداخت شود.

جعفری در موردافزایش قیمت سویا هم گفت: این افزایش قیمت هیچ ربطی به افزایش نرخ ارز نداشته است.

وی خاطرنشان کرد:  قیمت جهانی سویا در آذر ماه حدود 410 دلار بود و افزایش قیمت‌های سویا مربوط به افزایش قیمت جهانی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: این قیمت از 55 دلار شروع و اکنون به 482 دلار رسیده است.

 جعفری با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام مسوول ذخیره نهاده‌ها در مواقع ضروری است، گفت: با توجه به ضرورت تامین نهاده برای دام و طیور سویا برای مرغداری ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار