صلاح قاتل رم در آنفيلد
کد خبر: 903755
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003n6h
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹
برد پرگل ليورپول و خيز براي فینال ليگ قهرمانان
ليورپول، رم را در بندر آنفيلد به آتش کشيد. ديدار رفت مرحله نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا در حالي سه‌شنبه شب با مصاف ليورپول و رم برگزار شد که ميزبان با نتيجه پرگل 5 بر 2 حريف را به زانو درآورد تا کار ايتاليايي‌ها در دور برگشت براي جبران بسيار سخت شود.
دنيا حيدري

اين پرگل‌ترين نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا در 23 سال اخير بود. در واقع براساس آمار، بيش از 23 سال بود که در نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا هفت گل به ثمر نرسيده بود و نتيجه مشابه به سال 1995 و ديدار دو تيم آژاکس و بايرن‌مونيخ برمي‌گشت که با نتيجه 5 بر 2 به سود هلندي‌ها خاتمه يافته بود، اما براي رم بيش از اين آمار تاريخي، شکست پرگلي مهم بود که پايه‌گذار آن بازيکن سابق همين تيم محمد صلاح بود، بازيکني که حالا بسياري بر اين باورند که بالاتر از مسي و رونالدو، بهترين بازيکن جهان حداقل در سال جاري است.

رم حريف ساده‌اي نيست

ليورپول که با حذف من‌سيتي پرقدرت راهي نيمه‌نهايي شده بود با خيزي بلند در نيمه‌نهايي خود را آماده فيناليست شدن كرد، هرچند که کلوپ مي‌گويد تيمش بارسا نيست و کارش در رم براي رفتن به فينال سخت است: «رم نياز دارد تا گل‌هاي زيادي به ما بزند و به نظرم اين براي ما زنگ خطري به شمار مي‌آيد، چون ليورپول بارسلونا نيست که جزو سه باشگاه برتر دنيا باشد و بازيکنانش بسياري از جام‌ها را در سال‌هاي گذشته فتح کرده باشند. ليورپول هيچ کدام از اينها را به دست نياورده، اما حالا مي‌خواهد جام اين رقابت‌ها را فتح کند. البته مي‌داند كه هنوز هيچ چيز تمام نشده و رم براي جبران زخمي است.» دي‌فرانچسکو، سرمربي جالوورسي هم بر اين باور است که تيمش توان جبران در ديدار برگشت را دارد: «خوب بوديم، ولي به اشتباهات فردي باختيم، اما اين دليل نمي‌شود كه خود را از پيش‌بازنده بدانيم، چراكه توان جبران نتيجه در بازي برگشت را داريم. رم به خاطر قدرتش موفق شده تا به اين مرحله برسد. نمي‌توانيم منتظر بمانيم که رقيب دست به حمله بزند و ما ساکت بمانيم. ما حريف ساده‌اي نيستيم.»

ضربه از خودي

نگراني گرگ‌ها اما از بازيکني خودي است از محمد صلاح، بازيکني که زير و بم اين تيم را مي‌داند و در آنفيلد او بود که رم را به آتش کشيد. دو گل و دو پاس گل از پنج گلي که ايتاليايي‌ها دريافت کردند را بازيکن سابق آنها تقديم‌شان کرد. مسئله‌اي که دروسي، کاپيتان گرگ‌ها نيز نمي‌تواند به راحتي از کنار آن عبور کند: «صلاح فوق‌العاده بود. او به يک گلزن تمام‌عيار تبديل شده است. خوشحالم که تا اين اندازه پيشرفت کرده، اما پيشرفت او، ما را با مشکل مواجه کرد. با اين حال اين امکان وجود دارد که همانند ديدار با بارسا بتوانيم به بازي برگرديم، فقط نبايد تسليم شويم، آن هم مقابل هوادارانمان.»

محمد بهترين بازيکن جهان

سرمربي ليورپول معتقد است صلاح بايد اين روند را تداوم بخشد، بازيکني که بعد از بازي و گلزني‌ تيمش را به يک قدمي فينال رساند و سجده شکر به جا آورد، درست همانند مانه ديگر ستاره مسلمان ليورپول که سهم زيادي در اين موفقيت و برد پرگل داشت. نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان اروپا اوج هنرنمايي اين فصل صلاح بود تا جايي كه جرارد اسطوره باشگاه ليورپول به تمجيد از ستاره مصري کنوني لک‌لک‌ها مي‌پردازد و او را بهترين بازيکن کنوني جهان ‌مي‌‌خواند: «مقايسه صلاح با مسي و رونالدو سخت است، اما محمد بهترين بازيکن کنوني جهان است.» مسي هم بعد از اينكه ليوپول با درخشش صلاح گرگ‌ها را در آنفيلد تسليم و اسير کرد، به تمجيد از اين بازيکن پرداخت تا برخي رسانه تمجيد فوق‌ستاره بارسا را اينگونه تيتر کنند «پيراهن فرعون کوچک در دستان مسي».

رکورد جديد ليورپول و سهم صلاح

لک‌لک‌ها در نيمه‌نهايي ليگ قهرمانان تنها به يک برد پرگل دست نيافتند. تيم تحت هدايت کلوپ در اين فصل موفق شده در 11 بازي 44گل به ثمر برساند که در تاريخ باشگاه آنفيلدي رکورد جديدي به حساب مي‌آيد. در واقع با اين پنج گل رکورد گلزني ليورپول در تاريخ ليگ قهرمانان جابه‌جا شد، رکوردي که به اندازه اين پيروزي براي لک‌لک‌ها حائز اهميت بود. علاوه بر اين، جيمز ميلنر کاپيتان دوم ليورپول تنها بازيکي است که در يک فصل ليگ قهرمانان 9 پاس گل داد و با اين آمار در تاريخ ليگ قهرمانان ماندگار شد. هافبک ليورپول در ديدار مقابل رم يک پاس براي هم‌تيمي‌ خود فريمينو ارسال کرد تا در مجموع رکورد 9 پاس گل در يک فصل ليگ قهرمانان را به خود اختصاص دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار