کد خبر: 902867
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003msN
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱
فرمانده سپاه عاشورا؛
فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به رواج نوعی تساهل و کاهش حساسیت‌ها در حوزه فرهنگ از دهه 70، گفت: محافظهکاری برخی دستگاه‌ها موجب شد که در حوزه فرهنگ مشکلاتی پدید آید، روشن است که با محافظه‌کاری نمی‌توان از انقلاب دفاع کرد.

به مناسبت دهه هنر انقلاب اسلامی، فرمانده سپاه عاشورا با حضور در خانه استاد جلال محمدی شاعر، نویسنده و پژوهشگر تاریخ با این هنرمند انقلابی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار سردار عابدین خرم با اشاره به لزوم پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: خون مطهر هزاران شهید که در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی ریخته شده است، مسوولیتی خطیر بر عهده هنرمندان انقلابی نهاده است که از انقلاب دفاع کنند.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به رواج نوعی تساهل و کاهش حساسیت‌ها در حوزه فرهنگ از دهه 70، گفت: محافظه‌کاری برخی دستگاه‌ها موجب شد که در حوزه فرهنگ مشکلاتی پدید آید، روشن است که با محافظه‌کاری نمی‌توان از انقلاب دفاع کرد.

خرم با تاکید بر اینکه با وجود مشکلات، انقلاب اسلامی مسیر خود را طی می‌کند، با بیان خاطره‌ای از رهبر معظم انقلاب گفت: در دیداری که جمعی از پاسداران با حضرت آقا داشتند، ایشان خطاب به ما پاسدارها گفتند؛ اینکه شما "پاسدار انقلاب" هستید، نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی زنده است.

فرمانده سپاه عاشورا با یاد از شاعران برجسته انقلاب روانشاد قیصر امین پور و سیدحسن حسینی و نقش آنها در رشد و گسترش شعر انقلاب بیان داشت: وظیفه سپاه حمایت از هنرمندان انقلابی است، اگر چه شاید برخی‌ها بخواهند شرایط طوری باشد که هنرمندان انقلاب در انزوا قرار گیرند. باید پیشکسوتان هنر انقلاب با راهنمایی هنرمندان جوان نقش خود را ایفا کنند و بدانند که ما نیز آماده هر گونه حمایت هستیم.

خرم با گرامیداشت یاد استاد شهریار تصریح کرد: استاد شهریار اشعار متنوع و زیادی درباره موضوعات انقلاب سروده و حتی از شهدای حرم یاد کرده است ولی توجه لازم به بعد انقلابی شخصیت استاد شهریار انجام نشده است.

در دیداره پیرامون موضوعاتی مانند لزوم استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی، جایگاه شعر و ادبیات آئینی و انقلابی در ساختار دستگاه‌های فرهنگی استان آذربایجان‌شرقی، عملکرد شبکه استانی صدا و سیما، نصب تندیس یکی از عوامل دخیل در شهادت شهید مظلوم شیخ فضل‌الله نوری در تبریز به عنوان روشنفکر و آزادیخواه و مسائل فرهنگی دیگر بحث و گفت‌وگو انجام شد.در دیدار سردار خرم با استاد جلال محمدی تنی چند از شاعران آئینی و انقلابی و مدیران فرهنگی از جمله علی شهودی،حسن زرنقی، حبیب طاهری(کارشناس فرهنگی)،هادی هاشمی(معاون فرهنگی سپاه عاشورا)،سیفی(مسوول رسانه ای)،شبخیز(مسوول بسیج هنرمندان)حضور داشتند.

در پایان این دیدار ،فرمانده سپاه عاشورا با اهدای لوح سپاس نزدیک به چهار دهه فعالیت استاد جلال محمدی در حوزه فرهنگ و ادبیات انقلاب اسلامی قدردانی کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار