قرارداد ميهن‌پرستانه و شعار سال 97
کد خبر: 902043
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003mf5
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸
اظهارات مهدي تاج، رئيس فدراسيون فوتبال آدم را متعجب مي‌كند. تاج رئيس فدراسيون پنج ستاره فوتبال است، پنج ستاره‌اي كه طي ماه‌هاي اخير خيلي با آن پز داده است.
فريدون حسن

اظهارات مهدي تاج، رئيس فدراسيون فوتبال آدم را متعجب مي‌كند. تاج رئيس فدراسيون پنج ستاره فوتبال است، پنج ستاره‌اي كه طي ماه‌هاي اخير خيلي با آن پز داده است. در آخرين حرف‌هايش هم همين‌طور، تاج تمام افتخارات را بيان مي‌كند؛ مثل سومي فوتسال و فوتبال ساحلي در جهان، ولي در تمام اين ماه‌ها هيچ وقت به اين سؤال پاسخ نداده كه چرا پاداش بروبچه‌هاي فوتسال و فوتبال ساحلي پرداخت نشده است!
بگذريم. تاج حرف‌هاي تازه‌اي هم مي‌زند، مثل اينكه از ابتداي سال تا حالا در پنج جلسه طولاني‌مدت با محوريت مباحث «ماركتينگ» شركت كرده (بماند كه معني كلمه به درستي يعني چه؟) كه در اين جلسات وضعيت امور جاري مربوط به قراردادها بررسي شده است.
خب، ممنون جناب رئيس كه اينقدر نگران مسائل مربوط به قراردادها هستيد، اما لازم نيست در جلسات طولاني‌مدت شركت كنيد، همين حالا كه پز حضور در اين جلسات را مي‌دهيد، يكي از قراردادهاي پرافتخارتان كه برچسب ميهن‌پرستانه هم روي آن مي‌زديد، روي هواست. جالب اينكه اين حرف ما رسانه‌ها نيست، اظهارات سرپرست كميته بازاريابي فدراسيون فوتبال در خصوص قرارداد با شركت آديداس است، قراردادي كه با خواهش و تمنا با آديداس امضا شده و آقايان سعي دارند تا وانمود كنند كه با خود شركت آلماني پاي ميز مذاكره نشسته‌اند، اما با توجه به تمام اتفاقاتي كه قبلاً رخ داده و ادعاهايي كه بعداً تو خالي بودن آنها ثابت شده، مي‌توان در مورد اين يكي نيز اين انتظار را داشت كه خيلي زود ابعاد افتضاح تاريخي آن روشن شود.
بدون تعارف بايد گفت كه فدراسيون فوتبال با مردم و منتقدان رو راست نیست . فوتبالي‌هاي ساكن در ساختمان خيابان سئول مي‌گويند ‌ ايرادي ندارد كه مورد پرسش قرار بگيريم و نقد شويم، اما كوچك‌ترين پرسشي را با شديدترين برخوردها پاسخ مي‌دهند، نمونه‌اش بحث پيراهن‌ تيم‌هاي بانوان بود، همان پيراهن‌هايي كه از بازيكنان گرفته و به ديگران داده مي‌شد.
از اين هم كه بگذريم؛ بحث، بحث قراردادهاست، قراردادهايي كه به نام ايران و فوتبال آن ثبت و ضبط مي‌شود، اما منافع ملي، آبروي ملي و حيثيت ايران و ايراني را به باد مي‌دهد. داستان قرارداد فدراسيون فوتبال با آل‌اسپورت هنوز از يادها نرفته است، همان شركتي كه قبل از جام جهاني برزيل اعلام كرد البسه‌اي كه در تيم ملي ايران با برند آنها مورد استفاده قرار مي‌گيرد،‌ اصلاً توليد آنها نيست.
چهار سال از آن زمان مي‌گذرد و حالا آقايان فدراسيون‌نشين مدعي قرارداد با آديداس هستند، آن هم قراردادي ميهن‌پرستانه، ولي نه طرحي در خور نام و اعتبار ايران بزرگ وجود دارد و نه طرف مقابلي كه براي نداشتن اين طرح پاسخگو باشد. از اين بدتر اينكه طرح خودمان را نيز حذف كرده‌اند! يعني خبري از يوزپلنگ روي پيراهن‌ها نيست، چون آديداسي كه با التماس با آن قرارداد بسته‌ايم؛ نه حاضر شده برايمان طراحي كند و نه پيشنهاد‌هايمان را قبول كرده است. آنها تنها پذيرفته‌اند كه به ما با تخفيف پيراهن بفروشند. بله درست خوانده‌ايد، بفروشند آن هم در حالي كه كشورهاي حاضر در جام جهاني براي استفاده از برندها پول هم مي‌گيرند، اما ما كه به‌زعم آقاي تاج در دسته كشورهاي حاضر در جام جهاني هستيم و پنج ستاره‌ايم و چه و چه بايد پول بدهيم و بدون طراحي يك دست لباس سراسر سفيد يا قرمز آديداس را با سه خط معروف آن بپوشيم، عجب قرارداد ميهن‌پرستانه‌اي!
افشاي اين قرارداد ميهن‌پرستانه در سال 97، سال حمايت از كالاي ايراني حتماً برگ برنده‌اي براي فدراسيون پنج ستاره فوتبال ايران محسوب مي‌شود. جناب تاج يك ستاره ديگر هم به خودتان بدهيد. همين‌جا بگذاريد اعلام كنيم كه ما خوب مي‌دانيم كه برندهاي حاضر در جام جهاني كاملاً مشخص هستند و نمي‌توان جز آنها البسه ديگري پوشيد، اما سؤال اينجاست، چرا ما كه جهاني هستيم و در زمره كشورهاي غايب در جام جهاني قرار نداريم، بايد زير بار چنين قراردادهايي برويم؟! آقاي تاج مگر خوشحال نيستيد كه به قول آن بزرگ فوتبال در دسته كشورهاي حاضر در جام جهاني قرار داريم، مگر نمي‌گوييد ايرادي ندارد كه مورد پرسش و نقد قرار گيريد، پس حداقل به همين يك سؤال پاسخ دهيد و آن اينكه چرا از 31 پيراهن تيم‌هاي حاضر در جام جهاني روسيه رونمايي شد، ولي از پيراهن ايران نه؟! مگر ما جزو كشورهاي حاضر در روسيه نيستيم؟

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: