1800 جليقه ضدگلوله ساخت ايران در ميان محيط‌بانان توزيع شد
کد خبر: 901659
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003mYt
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰

فرمانده يگان حفاظت محيط‌زيست با اعلام اين خبر كه هزار و 800 جليقه ضد‌گلوله در ميان محيط‌بانان سراسر كشور توزيع شد، گفت: از امروز صبح هيچ محيط‌باني بدون جليقه ضدگلوله به گشت‌زني در مناطق نمي‌رود.
سرهنگ جمشيد محبت‌خاني با اشاره به اينكه طي دو روز گذشته با دعوت از مديران استاني هزار و 800 جليقه ضدگلوله و 3 هزار و 400 جفت آرنج بند و زانوبند به استان‌ها تحويل داده شده است، ‌اعلام كرد: از فردا صبح هيچ محيط‌باني بدون جليقه ضدگلوله به مأموريت نخواهد رفت. فرمانده يگان حفاظت محيط‌زيست ادامه داد: اين جليقه‌ها به محيط‌بانان شيفت به صورت چرخشي تحويل داده مي‌شود.
وي در ادامه در پاسخ به اين سؤال كه آيا با توزيع جليقه و تجهيزات نظامي محيط‌بانان حالت نظامي ‌پيدا نمي‌كنند، گفت: بنا نبود كه محيط‌بانان از نظامي‌گري خارج شوند؛ ما تا به حال 120 شهيد و 150 جانباز داشته‌ايم و بايد در راستاي پاسداري از جان محيط‌بانان در مقابل شكارچيان اقدام مي‌كرديم.
محبت‌خاني خاطر نشان كرد: در سال گذشته بالغ بر 5‌هزار قبضه سلاح شكاري و جنگي از متخلفان كشف شده است. در اين شرايط نمي‌توان محيط‌بان را بدون تجهيزات نظامي به مناطق فرستاد.
وي اظهار داشت: ما به دنبال دريافت كلاه ضد‌گلوله هم هستيم، چون باعث حفظ جان محيط‌بان در مقابل شكارچيان و متخلفان مي‌شود كه تا بن دندان مجهز هستند و حتي از سلاح جنگي استفاده مي‌كنند.
به گفته محبت‌خاني جليقه‌هاي ضدگلوله تحويل داده شده به محيط‌بانان بنا بر منويات مقام معظم رهبري از توليدات داخلي كشور و توسط متخصصان ايراني طراحي شده است.
وي در ادامه گفت: تجهيزات توليد شده در اسفند‌ماه از سوي كارشناسان سازمان محيط‌زيست بررسي شده است و در تست‌هاي به عمل آمده متوجه شديم اين جليقه‌ها از كيفيت بالایی برخوردارند و به همين دليل اجازه توليد انبوه داده شد.
فرمانده يگان حفاظت محيط‌زيست افزود: وزن اين جليقه‌ها نسبت به جليقه‌هاي ديگر نيروهاي نظامي پايين‌تر است؛ چراكه شرايط فعاليت محيط‌بانان با ديگر نيروها متفاوت است.
محبت‌خاني با بيان اينكه در عرصه‌هاي فرهنگي و ايجابي هم به موازات حفاظت اقدام شده است، گفت: اگر روزي شرايط مناسب اين باشد كه محيط‌بان فاقد سلاح باشد و تنها با كار ايجابي بتواند در مقابل متخلفان قرار بگيرد، مطمئناً ديگر از سلاح استفاده نخواهيم كرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار