آیت‌الله مکارم‌: برخی به نام طب اسلامی سوءاستفاده می‌کنند
کد خبر: 900933
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003mNB
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
یکی از مراجع تقلید گفت: عده‌اى از طب اسلامى براى منافع خود سوءاستفاده کرده و مشکلاتى براى جهان اسلام فراهم کرده‌اند که وظیفه ما این است از آن جلوگیرى کنیم.
 
فارس: یکی از مراجع تقلید گفت: عده‌اى از طب اسلامى براى منافع خود سوءاستفاده کرده و مشکلاتى براى جهان اسلام فراهم کرده‌اند که وظیفه ما این است از آن جلوگیرى کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله مکارم‌شیرازی، این مرجع تقلید در آغاز درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار کرد: چند روز قبل در دیدار با وزیر بهداشت مطلب لازمى درباره طب اسلامى گفتم که مطابق معمول از سوى بعضى تحریف شده بود و سبب سوءتفاهم شد.

وی افزود: حقیقت این است که ما مجموعه‌اى درباره تمام دردها، درمان‌ها و دارو‌ها به نام طب اسلامى نداریم، البته اشاراتى در قرآن مجید و اشارات بیشترى در روایات اسلامى به مسائل مربوط به پیشگیرى از بیمارى‌ها و درمان‌ها شده که بسیار قابل استفاده است ولى آن را نمى‌توان به صورت یک علم با تمام جزئیاتش مطرح کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: از سوى دیگر عده‌اى از این نام (طب اسلامى) براى منافع خود سودجویى کرده و مشکلاتى براى جهان اسلام فراهم کرده‌اند که وظیفه ما این است از آن جلوگیرى کنیم، البته طبی به نام طب سنتى داریم که مجموعه کاملى از پیشگیرى‌ها، درد‌ها و درمان‌هاست، مثل آنچه در قانون بوعلى سینا که در هشت جلد به چاپ رسیده است دیده مى‌شود.

وی در پایان متذکر شد: چنین طبى که حاصل هزاران سال تجربیات بشر است را نمى‌توان انکار کرد و هنوز بسیارى از مطالب آن راهگشاست، منتهى اگر کسانى مى‌خواهند با این طب بیماران را درمان کنند باید دوره ببیند نه اینکه هر عطّارى با یک مشت داروهاى گیاهى، مغازه خود را مطب قرار دهد و به درمان بیماران بپردازد که این کارى است خطرناک.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: