به خاطر يک مشت تراول؟!
کد خبر: 899985
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003m7t
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۱
حاميان دختري که به علت کشف حجاب اعتراض آميز چند روزي بازداشت شده بود، ناگاه تبديل به مخالفان او شدند!

حاميان دختري که به علت کشف حجاب اعتراض آميز چند روزي بازداشت شده بود، ناگاه تبديل به مخالفان او شدند! دليلش انتشار عکس پاکت پول و تراول‌هايي بود که مدعي شد از طرف زهرا رهنورد به وي داده شده است. او در توئيتر با انتشار يک پاکت و تعدادي تراول 50 توماني نوشت: «امروز بعد از دادگاه اين هديه رو به عنوان يکي از دختران خيابان انقلاب گرفتم. حدس بزنيد از طرف کيه. از طرف اشخاصيه که مي‌خواستند ايرانيان رو به کرامت انساني برسونن! آنقدر وقيحانه؟ اين هديه از طرف خانم رهنورد بود. وقتي پاکت رو کسي که واسطه بود تو کيفم گذاشت، فکر کردم يه نوشته يا نقاشيه!»
اين پاکت پول خيلي سريع در توئيتر جنجالي شد. کاربران توئيتر، اين فرد را متهم به دروغگويي کردند. حتي از او خواستند از خودش ويدئو بفرستد که روشن شود هويت او جعلي نيست! در ميان اين جنجال‌ها ژيلا بني يعقوب، روزنامه نگار اصلاح‌طلب اظهارات مريم شريعتمدار را تأييد کرد و در توئيتي نوشت: «از آنجا که من با مريم ارتباط داشتم، دوستاني با من تماس گرفتند و گفتند که هديه‌اي از طرف خانم رهنورد براي ايشان دارند و مي‌خواهند هديه رو به او برسانند. من از هديه و محتواي آن اطلاعي نداشتم. اما محل قرارم را با مريم اطلاع دادم که مي‌توانيد بياييد و او را ببينيد. وقتي هم که اين توئيت را ديدم، براي مريم نوشتم اجازه بدهيد تلاش کنم با دوستاني که هديه را دادند تماس بگيرم و همچنين تلاش کنم که با دختران خانم رهنورد تماس بگيرم و ببينم اساسا تأييد مي‌کنند هديه از طرف خانم رهنورد بوده يا نه. »
افتضاح به وجود آمده آنقدري بود که حاميان موسوي و رهنورد تلاش کردند به شيوه‌هاي مختلف آن را حل و فصل کنند، اما قابل حل نبود و وقتي هم مصطفي تاج زاده، مجرم امنيتي سياسي کوشيد که آن را به شيوه بابانوئلي توجيه کند، با تمسخر کاربران روبه‌رو شد. ژيلا بني يعقوب از قول تاج‌زاده نوشت که اصل کمک به زندانيان و عيدي دادن به آنها به نام بزرگان کار خوبي است. ولي از کسي نبايد اسم برده شود و هر کسي اعتراضي دارد، من مسئوليت آن را مي‌پذيرم!
از سويي دختر رهنورد دادن اين هديه از سوي والدينش را تکذيب کرد. عبدالله رمضان زاده هم از اين اقدام با عنوان کمک به زندانيان سياسي دفاع کرد. اين در حالي است که کمک به زنداني سياسي با هدف تأمين هزينه‌هاي او به جبران سال‌‌هايي که در زندان هست و امکان تأمين معاش ندارد، روي مي‌دهد؛ اما معترضين به حجاب نهايتاً چند هفته‌اي را بازداشت بودند و کمک مالي آن طور که خود اين فرد نوشته، تحقير او محسوب مي‌شود. از سويي سؤال جدي‌تر آن است که اگر اين پول از سوي جناح غير اصلاح‌طلب و به فعالين انقلابي داده شده بود هم، آيا تاج زاده و رمضان‌زاده آن را مي‌پذيرفتند؟ يا آنکه بزرگ‌ترين جنجال سياسي را به‌پا مي‌کردند؟
افشاي اين اتفاق همچنين شبهاتي در مورد انگيزه کشف حجاب اين دختران به وجود آورد. اينکه آيا انگيزه‌هاي مالي دليل آن بوده است يا خير. گفتني است زهرا رهنورد که امروز به عنوان مدافع اين کشف حجاب شناخته مي‌شود، حداقل سه کتاب در مورد حجاب با عناوين «ريشه‌هاي استعماري کشف حجاب»، «پيام حجاب زن مسلمان» و «زيبايي حجاب و حجاب زيبايي» نوشته است.

حالا نوبت برنامه موشکي شد؟!

روزنامه اصلاح‌طلب ابتکار در يادداشتي تأمل برانگيز با عنوان «درباره تحريم‌هاي جديد اروپا عليه ايران» برنامه موشکي ايران را رفتاري ثبات زدا و تهديدي براي اروپا دانست! در اين يادداشت آمده است که «خبرگزاري رويترز گزارش کرده است که سه کشور انگلستان، فرانسه و آلمان تحريم‌هايي تازه‌ عليه تهران اعمال کرده‌اند. . . اعمال اين گونه تحريم‌ها نشان مي‌دهد که اروپا اگر چه خواهان حفظ برجام است، اما با اقدامات تحريکي و برنامه‌هاي ثبات زدا که منجر به اختلال در نظم ژئوپوليتيکي منطقه مي‌شود، مشکل دارد و موافق نيست. . . به واقع به همان ميزاني که برجام و حفظ آن عامل اصلي نزديکي و همسويي اروپا با ايران است، برنامه موشکي و رفتاري ثبات زدا مي‌تواند منجر به شکاف ايران و اروپا شود چراکه برنامه موشکي ايران در گذر زمان مي‌تواند تهديدي براي اروپا نيز باشد. »
اين روزنامه در ادامه صراحتاً ايران را به تغيير رفتار خواند و نوشت: «با همه نادرستي و خطايي که در رفتارهاي تروئيکاي اروپايي بابت اعمال تحريم جديد عليه ايران وجود دارد، اما نبايد نقش ايران را در ايجاد چنين وضعيتي ناديده گرفت. به عبارت ديگر نقش ايران به همان ميزان نقش اروپا در اعمال اين تحريم‌ها يکسان است.‌اي کاش ايران پيام لودريان را به رغم همه ترديدها در سفر به تهران جدي مي‌گرفت و آن سفر را تنها به افتتاح نمايشگاه لوور در تهران خلاصه نمي‌کرد. لودريان در سفر به تهران حامل اين پيام اروپا به تهران بود که اگر تهران به قواعد اروپا تن ندهد و بخواهد بر رفتارهاي تحريک آميز و حساسيت بر انگيز خود اصرار داشته باشد، ديگر نبايد منتظر همراهي اروپا در حفظ برجام باشد. حال در شرايطي که برخي از رفتارهاي ايران موجب دور شدن تدريجي اروپا از ايران خواهد شد، لازم است که ايران رفتارهاي خود را منطبق با روح برجام نمايد. اين مهم با توجه با نياز اقتصاد برجامي ايران، مي‌تواند موجب همراهي اروپا در حفظ برجام شود».
روزنامه ابتکار حالا مطالبي عليه کشور خود منتشر مي‌کند، اما گويا فراموش کرده است که روزي با همين تحليل‌ها برجام را به کشور تحميل کردند و با دادن وعده‌هاي توخالي مي‌گفتند اگر توافق نکنيم، تحريم‌ها پا برجا خواهد بود و وضع اقتصاد روبه راه نمي‌شود. حالا نوبت برنامه موشکي است؟!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار