اردو های راهیان نور جامعه را در برابر آسیب‌های اجتماعی بیمه می کند
کد خبر: 899386
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lyE
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز:
دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز با بیان اینکه اردوهای راهیان نور تجویز واکسن ایمنی جامعه در برابر خطرهاست، گفت: امروزه در سایه اردوهای راهیان نور روح استقامت، شهادت و جوانمردی در تک تک جوانان ریشه دوانده و موجب حفظ و تداوم انقلاب می‌شود.

مریم افکاری در پاسخ به این سوال که چرا بعد از گذشت سال‌ها از هشت سال دفاع مقدس، اقشار مختلف جامعه و به خصوص قشر دانشگاهی باید در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق مختلف جنگ تحمیلی اعزام شوند، اظهار داشت: دفاع مقدس یکی از حساس‌ترین و تاثیرگذارترین برهه‌ها در تاریخ جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود که نقش بی‌بدیل و غیرقابل اغماض در تثبیت نظام اسلامی ایفا کرد و موجب رشد و باروری نهال انقلاب شد.

این فعال دانشجوی استان آذربایجان‌شرقی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه این اردوهای معنوی و زیارتی فرصتی خوبی برای پیشگیری از تحریف و فراموشی فرهنگ دفاع مقدس است، یادآور شد: آشنایی نسل حاضر با حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که اعزام کاروان‌های راهیان نور نقش موثری در این زمینه دارد.

اردوهای راهیان نور تجویز واکسن ایمنی جامعه در برابر خطرهاست

دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز در ادامه با بیان اینکه این اردوها ضمن انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان، تاثیر بسیاری در مقابله با اهداف جنگ نرم دشمنان دارد، تصریح کرد: اردوهای راهیان نور تجویز واکسن ایمنی جامعه در برابر خطرهاست.

افکاری با تاکید بر اینکه  فرهنگ دفاع مقدس الهام از فرهنگ عاشورا دارد، خاطرنشان کرد: امروز در سایه اردوهای راهیان نور، روح استقامت همچنین شهادت و جوانمردی در تک تک جوانان و نوجوانان نظام اسلامی ریشه دوانده و موجب حفظ و تداوم انقلاب اسلامی می‌شود.

به گفته وی، در شرایط تهاجم فرهنگی دشمنان علیه آرمان‌های اسلام و انقلاب؛ برگزاری اردوهای راهیان نور نقش مهمی در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا دارد.

دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز همچنین در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا این اردوها با توجه به سیاست‌های راهبردی که برای آن تدوین شده، موفق عمل کرده است؟، یادآور شد: با توجه به نقش اردوهای راهیان نور در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه؛ برگزاری این اردوها توانسته است نقش موثر و مهمی را در شناساندن هرچه بهتر اهداف و آرمان‌های انقلاب و دفاع مقدس به نسل امروز داشته باشد و نوع نگاه جوانان و نسل سوم انقلاب را به موضوع ایثار و شهادت به کل تغییر داده و پل ارتباطی میان حماسه دفاع مقدس و جوانان باشد.

اردو های راهیان نور مقدمه‌ای برای بازگشت به خویشتن است

این فعال دانشجوی دانشگاه تبریز گفت: در کنار تمام اهداف و نقاط قوت این قبیل اردوها و برنامه‌ها؛ نقاط ضعف نیز در برگزاری و اجرای اردوهای راهیان نور متصور است.

افکاری اضافه کرد: مواردی چون نگاه و نگرش کمی به مسئله، فقدان بصیرت و آگاهی لازم و حاکمیت احساس، بهره‌گیری از اطلاعات ضعیف و ناقص، بی‌اعتنایی به برخی از محیط‌ها و مناطق عملیاتی و آموزه ها و ... از جمله نقاط ضعفی محسوب می‌شوند که باید آسیب‌شناسی شده و به مرور زمان به طور کامل حل و فصل شوند.

دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود همچنین در پاسخ به این پرسش که اردوی راهیان نور در طول چند دهه گذشته چه دستاوردهای داشته است؟ خاطرنشان کرد: در رابطه با دستاوردهای اردوهای راهیان نور؛ به حمدالله شاهد آثار و برکات فراوانی بوده‌ایم.

به گفته وی این سفر و اردو مقدمه‌ای برای بازگشت به خویشتن است که افزایش اعتماد به نفس را در نسل حاضر به ارمغان می‌آورد.

این فعال دانشجوی استان آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: جوان امروز با مشاهده رشادت‌های نسل دیروز انقلاب، احساس هویت کرده و به تاریخ پرافتخار کشور خویش می‌بالد و در مقابل توطئه‌های یاس‌آور و ناامیدکننده دشمنان و دست‌نشانده‌های داخلی آن مقاوم می‌شود.

اردوهای راهیان نور فرصت طلایی انعکاس زوایای گنجینه انقلاب است

وی با تاکید بر اینکه امروزه دشمنان این انقلاب و نظام با ترفندها و از راه‌های گوناگون در صدد تهی کردن فکر و اندیشه نوجوانان و جوانان هستند، گفت: دشمنان با هر ترفندی می‌خواهند به اعتقادات و باورهای آینده‌سازان کشور لطمه وارد کنند و از این رو اردوهای راهیان نور فرصت طلایی انعکاس زوایای گنجینه انقلاب در ابعاد مختلف عاطفی، ولایت‌مداری، شجاعت، شهامت، فداکاری و ایثار، دشمن‌شناسی، دشمن‌ستیزی و ... برای مخاطبان و زائران است.

دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز با بیان اینکه عاشورا و مکتب سرخ حسینی اسلام را در طول 1400 سال بیمه کرده است، افزود: رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس نیز با الهام از فرهنگ عاشورا و بازسازی آن حماسه جاودانه آفریدند و انقلاب اسلامی را بیمه کردند.

به گفته وی، حضور در کاروان‌های راهیان نور تداعی‌کننده تداوم نهضت عاشورا و خنثی‌کننده توطئه‌های گوناگون سیاسی، فرهنگی و ... دشمنان قسم‌خورده اسلام و انقلاب است.

اردوهای راهیان نور فرصت خوبی برای بازآفرینی ارزش‌های دفاع مقدس است

افکاری در ادامه با تاکید بر اینکه امروزه دشمنان و سیلی‌خوردگان از انقلاب اسلامی، از طریق فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی اینترنت، ماهواره و ... افکار و فرهنگ مردم را نشانه گرفته‌اند، اذعان کرد: باید هوشیارتر از گذشته عمل کنیم، از این رو با بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی اسلامی، رفتار اجتماعی و شیوه زیستن می‌توانیم ضمن برخورداری از امنیت روانی و رفتاری به مقابله با جنگ نرم دشمن برویم زیرا شناخت ارزش‌های دفاع مقدس نقش فراوانی در تعالی اجتماعی دارد و اردوهای راهیان نور بهترین فرصت برای انجام کار فرهنگی است.

این فعال دانشجوی دانشگاه تبریز اضافه کرد: از دیگر آثار و برکات اردوهای راهیان نور، اجتماع میلیونی زائران در یادمان‌ها و میعادگاه‌های معراج شهداست که در این گردهمایی‌های معنوی-سیاسی؛ بصیرت‌افزایی سیاسی و عمل به منویات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری به عنوان بهترین و مهم‌ترین راهکارهای مناسب در تقابل با توطئه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هم چنین رمز بقاء و مقاومت ملت در مقابل فشار استکبار جهانی و بدخواهان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید قرار می‌گیرد.

دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز در خاتمه همچنین در پاسخ به این سوال که شما به عنوان یک فعال حوزه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی چه راهکارهای برای استفاده بهینه از این فرصت به وجود آمده برای آشنایی نسل امروز با ارزش‌های دفاع مقدس و به ویژه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه پیشنهاد می‌کنید؟، یادآور شد: اردوهای راهیان نور بهترین فرصت جهت آشنایی نسل امروز با ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که با استفاده از ایده‌ها و راهکارهای فرهنگی متنوع و جذاب می‌توان از این فرصت بهترین‌ترین و مطلوب‌ترین نتیجه را کسب کرد.

به گفته وی، ایده‌هایی چون ارائه بسته‌های فرهنگی متناسب، کتب، پخش فیلم و نماهنگ، انتخاب آیات و روایات در رابطه با شهادت، آشنایی بازدیدکنندگان با زندگی پر از فراز و نشیب شهدا و ... از جمله راهکارهایی است که می‌تواند مثمرثمر واقع شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار