سال۹۶ غلبه قدرت مقاومت در منطقه بود
کد خبر: 899375
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ly3
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۳
فرمانده كل سپاه در اجلاسيه خبرگان:

ما بايد براي مقابله با چالش‌ها در عرصه‌هاي بين‌المللي، از دستاوردهاي دفاعي و موشكي خود دفاع كنيم و دستگاه ديپلماسي از اين قدرت بازدارنده، بهره‌ لازم را ببرد.
به گزارش فارس، سردار سرلشكر محمدعلي جعفري، فرمانده كل سپاه طي سخناني در اجلاسيه خبرگان رهبري، با اشاره به توطئه‌هاي دشمنان عليه جمهوري اسلامي اظهار داشت: سال 96 سال شكست داعش و تكفيری‌هاي مخالف نظام مقدس جمهوري اسلامي در عراق و سوريه بود كه بزرگ‌ترين پيروزي جبهه مقاومت اسلامي در منطقه محسوب مي‌شود. وي افزود: از طرف ديگر، سال 96 سال غلبه قدرت مقاومت در منطقه است كه نمونه بارز اين ادعا ساقط كردن هواپيماي F-16 رژيم صهيونيستي به دست ارتش سوريه بود كه در نوع خود سابقه نداشت و اين اتفاق در پرتو پيروزي‌هاي مقاومت در منطقه است و شكست بسيار بزرگي براي رژيم اشغالگر صهيونيستي بود. جعفري همچنين با اشاره به اغتشاشات دي ماه به تشريح برخي زمينه‌هاي بروز اين اغتشاشات پرداخت و گفت: بهره برداري دشمنان از فضاي مجازي در بروز اين ناهنجاري‌ها بسيار موثر بود. وي گفت: در همه كشورها به فضاي مجازي و شبكه‌هاي اجتماعي كنترل‌هاي لازم را اتخاذ مي‌كنند و نمي‌گذارند اين فضا در اختيار ديگران و بيگانگان باشد، اما ما در داخل با اين چالش مواجهيم كه فضاي مجازي و برخي شبكه‌هاي پيام‌رسان مورد استفاده مردم در اختيار و مديريت ما نيست و اين يك چالش و يك نقطه ضعف است كه اگر تدبير نشود مي‌تواند مجدداً بستر برخي تحركات باشد. جعفري افزود: مقام معظم رهبري، مسير انقلاب اسلامي را كه حضرت امام (ره) پايه‌گذاري كردند، با صلابت ادامه مي‌دهند.
فرمانده سپاه با اشاره به فرصت‌ها و چالش‌هاي جمهوري اسلامي گفت: تمامي چالش‌ها و تهديدات خارجي عليه انقلاب اسلامي به فرصت‌هاي بي نظير براي انقلاب اسلامي مبدل شده است و اين امر از بركات انقلاب ماست همانطور كه در كشور عراق شاهديم با ظهور داعش نيروهاي حشدالشعبي كه نوعي الگوگيري از بسيج مردمي جمهوري اسلامي در طول دوران دفاع مقدس است شكل گرفتند. در سوريه هم نيروهاي مردمي با سازماندهي عليه داعش به پا خاستند. وي تصريح كرد: در عراق و سوريه اين نيروي مردمي بود كه تهديد و توطئه دشمنان و معارضين را به فرصت تبديل كرد. سردار جعفري خاطرنشان كرد: امروز پشت اسرائيل از وجود و تشكيل همين تشكل‌هاي مردمي در عراق، سوريه، فلسطين، يمن و لبنان به لرزه در آمده است. در يك كلام مي‌توان گفت ما به يك دستور الهي و قرآني و يك اصل اساسي انقلاب اسلامي يعني اصل ظلم ستيزي و قيام عليه مستكبران عمل كرديم كه با نصرت‌ها و امدادهاي غيبي الهي همراه بوده است. وي در ادامه با اشاره به قدرت دفاعي بازدارنده جمهوري اسلامي تأكيد كرد: قدرت دفاعي بي نظير بازدارنده نظام مقدس جمهوري اسلامي ازجمله عوامل غلبه جبهه مقاومت و جمهوري اسلامي است كه بايد با همه توان نسبت به حفظ و ارتقاي آن بكوشيم. جعفري از برخي چالش‌هاي جمهوري اسلامي در منطقه سخن گفت و افزود: ما بايد براي مقابله با چالش‌ها در عرصه‌هاي بين المللي از دستاوردهاي دفاعي و موشكي خود دفاع كرده و دستگاه ديپلماسي از طريق اين قدرت بازدارنده، بهره برداري لازم را انجام دهد و با قدرت در عرصه‌هاي بين‌الملل حضور پيدا كند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار