شمخاني: تعرض به سفارت ايران، خوش خدمتي لندن به عربستان بود
کد خبر: 899225
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lvd
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
دبير شوراي عالي امنيت ملي تعرض به سفارت جمهوري اسلامي ايران در لندن را خوش خدمتي دولت انگليس به خريد تسليحاتي ميلياردي وليعهد عربستان از اين كشور دانست كه به شكل بسيار مفتضح آن انجام شد.

به گزارش ايرنا، علي شمخاني صبح ديروز در حاشيه بازديد از مجتمع خدمات فناوري دانشگاه صنعتي شريف درباره علت انفعال پليس و دولت انگليس در تعرض به سفارت كشورمان در لندن گفت: اين بازي پينگ پنگي طراحي شده دولت انگليس بود كه همزمان با سفر يكي از رهبران كشورهاي منطقه به لندن انجام شد. وي تعرض به سفارت جمهوري اسلامي ايران در لندن را خوش خدمتي دولت انگليس به خريد تسليحاتي ميلياردي وليعهد عربستان از اين كشور دانست كه به شكل بسيار مفتضح آن انجام شد.
دبير شوراي عالي امنيت ملي در پاسخ به اظهارات ضد ايران و مقاومت اسلامي وليعهد عربستان گفت: در منطق و ادبيات سياسي منطقه‌اي ما، رژيم صهيونيستي، امريكا بابت حمله به عراق و افغانستان و مروجان تروريسم در منطقه شرورند. شمخاني افزود: رئيس جمهور اسبق امريكا تلاش كرد لفظ شر را از رژيم اشغالگر قدس بردارد و در مقابل به كشورهايي كه نوعاً تامين كننده صلح و ثبات در منطقه هستند، اطلاق كند. وي با اشاره به فرافكني وليعهد عربستان تأكيد كرد: اين خطا ناشي از كم عقلي است كه زمان بايد پاسخ آن را به او بدهد. دبير شوراي عالي امنيت ملي گفت: متأسفانه حكام سعودي در طول حيات سياسي خود با ترويج گروه‌هاي تكفيري، مرزهاي خونيني را در جهان اسلام ايجاد كردند.
شمخاني همچنين در پاسخ به پرسش ديگري در خصوص ضرورت حمايت از شركت‌هاي دانش بنيان به عنوان محور اقتصاد مقاومتي اظهار كرد: يكي از نكات مورد تأكيد و مركز ثقل اقتصاد مقاومتي، شركت‌هاي دانش بنيان است كه عنصر اصلي و محوري ساماندهي وضعيت نيروهاي انساني متخصص محسوب مي‌شود. وي گفت: جمهوري اسلامي ايران در چهار دهه انقلاب توسعه‌اي جهشي در حوزه نيروي انساني تحصيل كرده داشته است كه به نظر مي‌آيد آنان بيش از آنكه مشكل باشند، راه حل هستند. دبير شوراي عالي امنيت ملي افزود: همانطور كه اين نيروهاي تحصيل كرده در مقطعي از جنگ، نيروي اساسي موجود و عامل اصلي برتري ايران بر صدام شدند، امروز نيز اين نيروها كه رقم آنها 5 ميليون دانشجو است، نيروي محركه و لكوموتيو اصلي قطار اقتصاد ايران مي‌توانند باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار