خطر جريان شيرازي از ليبرال‌ها و منافقان بيشتر است
کد خبر: 899219
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lvX
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۴
هشدار دبيركل مجمع جهاني تقريب مذاهب
دبيركل مجمع جهاني تقريب مذاهب با بيان اينكه هويت جريان شيرازي بر پايه عوام‌فريبي بنيان شده است، گفت: خطر جريان شيرازي از خطر ليبرال‌ها و منافقان هم بالاتر و بيشتر است.

به گزارش رسا، آيت‌الله محسن اراكي روز گذشته در درس اخلاق هفتگي مدرسه علميه معصوميه با اشاره به اينكه تحريف مرجعيت راستين شيعي و مرجعيت سازي بزرگ ترين خطري است كه اسلام به ويژه تشيع را تهديد مي‌كند، گفت: اين خطر در طول تاريخ تشيع بي سابقه است. دبيركل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي به جريان مرجعيت جعلي شيرازي اشاره كرد و اظهار داشت: ما از وقتي كه اين جريان را شناختيم عليه مرجعيت راستين و فقاهت عمل كرده و با رهبران ديني همواره از سر عناد مخالفت مي‌كردند. وي با بيان اينكه جريان شيرازي با عوام فريبي سعي در انحراف در عزاداري‌هاي عاشورايي دارد، ابراز كرد: چندين سال قبل همين جريان شيرازي بعداز ظهر روز عاشورا در عراق آتشي بر پا كرد و سعي داشت تا مردم از اين آتش عبور كنند و مي‌گفتند «هر كس از اين آتش رد شود و پايش بسوزد ولدالزنا است»؛ آيت‌الله حكيم در آن زمان بلافاصله حكم به حرمت اين كار دادند، اما سيد محمد شيرازي از سر عناد و لجاجت فتوا به وجوب اين كار داد. آيت‌الله اراكي با بيان اينكه جريان شيرازي به فتواهايي كه مي‌دهند هيچ اعتقادي ندارند و اين در حالي است كه بزرگان ديني ما به دستورات الهي عمل مي‌كردند و مردم از عمل آنها دين را مي‌آموختند، تصريح كرد: يك نفر از سران اين جريان را سراغ نداريم كه قمه زده باشند، اما اين كار را براي مردم ديگر واجب و يا مستحب مؤكد مي‌دانند. دبيركل مجمع تقريب مذاهب اسلامي با تأكيد بر اينكه هويت جريان شيرازي بر پايه عوام‌فريبي بنيان شده است، عنوان كرد: اين افراد سواد ندارند، بلكه تنها از سر هوي‌پرستي و جاه پرستي سعي در انحراف تشيع دارند. وي با اشاره به اينكه جريان شيرازي درصدد جايگزين سازي تشيع انگليسي به جاي تشيع حقيقي هستند، هشدار داد: اين امر سبب مي‌شود تا مرجعيت راستين در اين جايگزين سازي نقش خود را از دست بدهد و در انحصار جريان شيرازي بيفتد.
آيت‌الله اراكي با تأكيد بر اينكه جريان شيرازي با امريكايي‌ها، انگليسي‌ها، وهابي‌ها و صهيونيست‌ها هم دست است، خطاب به اين جريان ابراز كرد: چرا عليه صدام حرفي نزديد؟ چرا عليه امريكا، انگليس و‌ وهابيت حرف نمي‌زنيد؟ اما به جمهوري اسلامي و‌ مسئله دفاع مقدس مي‌تازيد؟ اين جريان به جمهوري اسلامي كه مدافع مردم مظلوم در غزه است، خرده مي‌گيرد، اما رژيم صهيونيستي را يك بار هم محكوم نمي‌كند. وي تصريح كرد: اينكه عده‌اي در برابر چشمان پليس لندن به حساس‌ترين منطقه سياسي هجوم بياورند، اما دولت انگليس هيچ‌گونه اقدامي انجام ندهد نشانگر اين است كه جريان شيرازي شيعه ساخت دست خود انگليسي‌ها است.
دبيركل مجمع تقريب مذاهب اسلامي با تأكيد بر اينكه جريان شيرازي، اسلام را نشانه گرفته است، اظهار كرد: اين جريان به دنبال آن است كه تشيعي را كه 14 قرن با زهد، تقوا، رياست گريزي و مبارزات مجاهدانه علماي بزرگ دين پا گرفته است را پيرو انگليس و اسلام يزيدي كنند. وي خطاب به علما، متدينان و سياست مداران كشور تصريح كرد: خطر جريان شيرازي از خطر ليبرال‌ها و منافقان هم بالاتر و بيشتر است، بر اين اساس بايد مسئولان كاري كنند تا اين جريان نتواند كار به جايي ببرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار