زندگي شهيد بهشتي فيلم مي‌شود
کد خبر: 899190
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lv4
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
مدير مركز توليد متن سازمان سينمايي حوزه هنري:
فيلم «بيتا، منيژه و اعظم» به تهيه‌كنندگي محمدرضا شفيعي با محوريت زندگي و شخصيت شهيد سيدمحمدحسين حسيني‌بهشتي ساخته مي‌شود.
ابراهيم صميمي

سيدمحمد حسيني، مدير مركز توليد متن سازمان سينمايي حوزه هنري درباره تازه‌ترين فعاليت‌هاي حوزه توليد متن كه قرار است سال آينده به مرحله اجرايي درآيد، گفت: فضاي متن ساز و كار مشخصي دارد و آنچه فعاليت‌هاي ما را از گذشته متمايز كرد، اينكه توليدي را به داخل مجموعه وارد كرديم تا حوزه هنري آرام آرام به سمتي برود كه بتواند متن‌هاي يونيك و مخصوص به خود تهيه كند. وي با اشاره به اينكه افراد بيرون از مجموعه نيز مي‌توانند در راستاي اهداف حوزه هنري گام بردارند و از كمك‌هاي ما بهره‌مند باشند، اضافه كرد: در سالي كه گذشت تيم‌هاي جواني جذب حوزه شدند كه بر اساس آنچه برنامه‌ريزي كرديم نگاه‌شان صرفاً به توليد متن بود، به همين خاطر امروز محصولاتي داريم كه سبد سال آينده ما را پر کند و پيش‌بيني مي‌شود نتايج درخشاني در بر داشته باشد.

حسيني ادامه داد: سال آينده دو فيلم سينمايي در دستور كار حوزه هنري قرار دارد كه يكي از آنها فيلم سينمايي «بيتا، منيژه و اعظم» به تهيه‌كنندگي محمدرضا شفيعي است و با ورود به سال جديد مقدمات اجرايي را فراهم خواهيم كرد. فيلمنامه اين اثر از ابتداي سال 96 در دستور كار ما قرار داشت و به جرئت مي‌توان گفت در حوزه متن جزو بهترين كارهاي نگارش شده تيمي خواهد بود. وي اظهار كرد: تا پيش از اين در بهترين حالت متن‌ها سفارشي و توسط كساني نوشته مي‌شد كه دغدغه‌مند بودند. آنها كارشان در شوراهاي مختلف ارزيابي مي‌شد و بعد در سطح سينما ارائه مي‌كردند اما بنا داريم براي اولين فرهنگ كار گروهي را در حوزه نگارش فيلمنامه به منصه ظهور برسانيم. اگرچه هنوز در شكل سنتي همكاري خواهيم كرد اما فعاليت‌هاي خودمان را هم شروع كرديم كه يكي از اينها حول محور شخصيت شهيد بهشتي بود. مدير مركز توليد متن سازمان سينمايي حوزه هنري با اشاره به اينكه نگارش نهايي اين فيلمنامه در حال انجام است، عنوان كرد: در مرحله اول كميسيوني متشكل از پنج نفر نويسنده جوان خوش آتيه سيناپس اوليه را آماده كرده‌اند و در حال حاضر متن آماده شده توسط دو نفر ديگر نگارش نهايي مي‌شود. «بيتا، منيژه و اعظم» قصه‌اي لطيف و گيرا مربوط به زندگي شهيد بهشتي به تهيه‌كنندگي محمدرضا شفيعي است و ايشان انگيزه بالايي براي تهيه آن دارد و من فكر مي‌كنم جزو آثار شاخص در سينماي ما ثبت شود. وي در پايان گفت: كارگردان و ساير عوامل هنوز مشخص نشده چون منوط به مذاكره با حوزه هنري است. اينكه تهيه‌كننده را اعلام كرديم به این دلیل بود که معتقديم اين فرد بايد از مقطعي وارد پروژه شود تا از نظرات او در حوزه توليد و شرايط فيلمسازي بهره بگيريم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار