سال آينده 17 سريال مربوط به ريشه‌هاي انقلاب و جمهوري اسلامي داريم
کد خبر: 899035
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lsZ
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
معاون سيماي رسانه ملي:
ميرباقري در پاسخ به «جوان»: در مقابل اسپانسرها ورزيده نبوديم
محمدصادق عابديني

معـاون سيمـاي رسانه ملـي وعـده داد توليـد 17‌سـريال مـربوط به ريشه‌هـاي انقـلاب و جمـهـوري اسـلامـي در سال 97 صـورت بگيـرد.
نشست اعلام برنامه‌ها و سريال‌هاي نوروزي سيما در سال ۹۷ روز گذشته با حضور مرتضي ميرباقري معاون سيماي رسانه ملي و همچنين مديران شبكه‌هاي تلويزيوني در مركز همايش‌هاي صدا و سيما برگزار شد. مرتضي ميرباقري معاون سيما در ابتداي اين نشست با اشاره به ارائه گزارشي از برنامه‌هاي نوروز ۹۷ بيان كرد: ما مثل هر سال برنامه‌ريزي داريم كه البته امسال قوي‌تر است، در همه ساختارها برنامه‌هايي نو تدارك ديده شده است. وي با اشاره به اتفاقاتي در سال ۹۶ ادامه داد: برگزاري انتخابات انرژي زيادي از رسانه ملي گرفت تا مردم در انتخابات شركت كنند. برگزاري انتخابات در رسانه ملي به گونه‌اي بود كه از هزينه‌هاي مرسوم جلوگيري شد و راديو و تلويزيون مهم‌ترين منبع براي مردم بود و انتخابات با شكوه برگزار شد. ميرباقري اظهار كرد: مردم در ۲۲ بهمن نشان دادند پاي انقلاب خود ايستاده‌اند و رسانه ملي نقش مهمي در اين حضور بزرگ ايفا كرد. در اربعين هم كه بزرگ‌ترين راهپيمايي بشريت است نقش رسانه ملي بي‌بديل بود، چه مناسبت‌هاي ملي و چه مناسبت‌هاي مذهبي به خوبي برگزار شد. وي گفت: كفه توليدات ما بر كارهاي تأميني چيرگي پيدا كرد كه در ساختارهاي مختلف اين اتفاق افتاد و مي‌توان گفت موتور برنامه‌هاي توليدي كه تقريباً خاموش شده بود با شتاب خوبي پيش رفت. در عرصه كارهاي نمايشي مي‌توان گفت همه بزرگان سريال‌ساز امروز درگير هستند. سريال هايي كه بيش از دو دهه متوقف بود با شتاب در حال حركت است. ما امروز در حوزه نمايشي سه باكس نمايشي را كه تعطيل بودند يا كارهاي تأميني پخش مي‌كردند، وارد توليد كرده‌ايم و شبكه 5 و شبكه نسيم هم اضافه شده‌اند.
معاون سيماي رسانه ملي ادامه داد: شهرك غزالي آنقدر درگير است كه سريال‌ها براي كار در آنجا بايد نوبت بگيرند. زماني كه ما كار خود را شروع كرديم حدود هزارو200نفر از هنرمندان فعال بودند و الان مي‌توان گفت حدود ۸ هزار هنرمند فعال هستند و اميدواريم در آينده اين عدد به ۱۲هزار نفر برسد.
ميرباقري تأكيد كرد: سال آينده ۱۷سريال مربوط به ريشه‌هاي انقلاب و جمهوري اسلامي روي آنتن مي‌بريم. ما تصميم گرفتيم جشنواره‌هاي شبكه‌اي داشته باشيم و هر شبكه مسئوليت دارد يك جشنواره درباره نماز، مسجد، سلامت، مستند و طنز روي آنتن ببرد. وي افزود: در سال ۹۷ تعداد ۹ شبكه برنامه نوروزي داريم و ۷۸ قسمت سريال توليدي، ۲۳۲ قسمت سريال تأميني، ۲۷۴ فيلم سينمايي، ۳۷۰ قسمت مستند، ۶۰۰ قسمت انيميشن، ۳۰۰ قسمت مسابقه، ۴۵۶ قسمت برنامه تركيبي، ۹۰ قسمت برنامه گفت‌وگومحور، ۲۰۹ قسمت برنامه معارفي و ۱۱۳ قسمت برنامه مرتبط با راهيان نور پخش مي‌شود. معاون سيماي رسانه ملي در پاسخ به سؤال «جوان» درباره حضور بي‌قاعده اسپانسرها در برنامه‌هاي تلويزيوني گفت: اوايل كار ما از ورزيدگي لازم براي رويارويي با اسپانسرها برخوردار نبوديم که همين مسئله مشكلاتي را به همراه آورد اما اكنون و هرچه زمان مي‌گذرد بر آمادگي ما افزوده مي‌شود. ميرباقري گفت: اگر دولت بودجه مورد نظر صداوسيما را تأمين كند، ما تمايلي به استفاده از اسپانسر در برنامه‌ها نداريم. وي ادامه داد: در حال تدوين مقرراتي هستيم تا حضور اسپانسرها در برنامه‌هاي تلويزيوني داراي چارچوب معيني شود و مشكلاتي كه امروز شاهد آن هستيم، تكرار نشود. معاون سيما با انتقاد از برخي مداخلات اسپانسرها در برنامه‌هاي تلويزيوني، آن را ناشي از نداشتن تجربه سيما براي استفاده از اسپانسر عنوان كرد و گفت: تجربه امروزمان به مراتب بيش از گذشته شده است و اكنون بهتر مي‌توانيم در مقابل خواسته‌هاي اسپانسرهاي بايستيم. در اين نشست،محمد احساني مدير شبكه نسيم نيز درباره بازگشت برنامه «خندوانه» و حضور عروسك جناب خان در اين برنامه گفت: مذاكرات به پايان رسيده و «جناب خان» به خندوانه بازخواهد گشت. شروع نشدن فيلمبرداري مجموعه هم به دليل اين است كه سوله‌اي كه خندوانه در آن توليد مي‌شد از اين برنامه گرفته شده و تا پيدا شدن محل جديد طول مي‌كشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار