وزارت تنهایی عاقبت پیروی از الگوی زن غربی
کد خبر: 898710
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lnK
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰
صدیقی مدافعان حجاب اختیاری را تقبیح کرد

صدیقی با تأکید بر اینکه الگوی غربی زنان مایه شرم است، گفت:‌ امروز از زبان مسئولان زن کشورهای اول اروپایی می‌شنویم که همان زنان صاحب‌سمت، از خشونت جنسی و غیرجنسی بعضی زنان می‌نالند و زن غربی احساس حقارت می‌کند و در برابر خشونت مردان ابتکار عمل ندارد.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام كاظم صديقي امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه ضمن اشاره به انتخاب وزیر تنهایی در کشور انگلیس، گفت: از جمعیت 54 میلیونی انگلستان 9میلیون نفر تنها زندگی می‌کنند و از این مسئله ناگوارتر اینکه نسل بشر به مرور منقرض می‌شود و ازدواج از بین می‌رود کمااینکه به جای آن ازدواج با حیوانات و همجنس‌‌‌ها باب شده است و اگر با این روند پیش برود، نسل بشریت برچیده خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به موضوع 14 اسفند گفت: روز 14اسفند يكي از عبرت‌هاي تاريخ انقلاب است. وي افزود: بني‌صدر در سفره امامت، ولايت و آراي مردم نشست و رأي مردم را به هركيفيتي بود جلب كرد ولي رأي آوردن ملاك نيست. وقتي سكان‌ و خزانه مملكت و فرماندهي كل قوا را در دست گرفت، طغيان و خود را از بدنه مردم انقلابي و حزب‌اللهي جدا كرد. صديقي ادامه داد: مشتي غربگرا دور بني‌صدر را گرفتند و سوت و كف زدند و او هم براي راضي كردن آنها، به مردمي كه در خطرها سينه سپر كردند بي‌اعتنايي كرد و آن سوت و كف‌زنندگان را مردم ديد.
امام جمعه موقت تهران با تأكيد بر اهميت تبعيت از ولي‌فقيه گفت: ولايت در اسلام هم مظهر ولايت و هم مظهر جمهوريت است؛ ولي فقيه در اسلام بلندگوي مردم و حامي مستضعفان و دلسوز توده‌هاي نيازمند است، بنابراين مسئله ولايت هم مردمي‌بودن و هم متدين بودن است و كسي كه از ولايت جدا مي‌شود، هم مردمي نبوده و هم متدين نيست. وي افزود: همه مسئولان هرازچندگاهي با خدا خلوت كنند و ببينند عوض نشده باشند. چه كساني دورشان بودند و اكنون چه كساني دورشان هستند. اينهايي كه برايشان كف و سوت مي‌زنند دوست يا دشمن هستند؟ اگر محاسبه‌اي نداشته باشيم، گرفتار سرنوشت بني‌صدري مي‌شويم كه جزو افسانه‌هاي تاريخ شد و اكنون كسي اطرافش نيست و جايگاهي ندارد.
صديقي همچنين با اشاره به اهميت اردوهاي راهيان نور خاطرنشان كرد: جبهه هشت ساله كلاسي است كه با حضور شهيدانمان رونق گرفت و نفس امام(ره) معلمان زندگي را در كلاس جبهه تربيت كرد و روحيه ايثار و تهجد آنها و داوطلبي‌شان براي خط‌شكني و نترسيدن آنها از تحريم‌ها در آن شرايط بسيار سخت از ظرفيت‌ها است كه در آن شرايط بسيار سخت نه تنها با نظام مقابله نكردند بلكه كارگراني بودند كه زن و بچه‌شان نياز داشتند ولي وقتي اسلام را در خطر ديدند به جبهه‌هاي جنگ رفتند.
صديقي همچنين با اشاره به لزوم تقوا در يك فرد گفت: يكي از امانت‌هاي مهم پست‌ها و مسئوليت‌هاي كشورداري و سياسي است كه بايد به اهلش سپرده شود. وي با اشاره به جايگاه تقوا و جلب رضاي خداوند اظهار داشت: بي‌تقوايي، خدافراموشي، دنيا و آخرت انسان را تاريك مي‌كند و هر كسي خدا را از ياد ببرد، خداوند زندگي او را در تنگنا قرار مي‌دهد. امام جمعه موقت تهران با اشاره به صداقت، امانت، وفاي به عهد و قرارها به عنوان نشانه‌هاي تقوا گفت: اگر كسي در اين زمينه اهل مراجعه نباشد طبق روايات منافق است هر چند روزه بگيرد و نماز بخواند. وي با اشاره به اينكه كسي كه دروغ مي‌گويد منافق است، گفت: همچنين كسي كه امانت‌هاي اجتماعي، سياسي و فردي به او سپرده مي‌شود ولي به پست خود خيانت مي‌كند و در حالي كه مسئول و رئيس است دنبال كار خودش مي‌رود و يا افراد خائن را در سمت‌ها مي‌گمارد، چون فاميل و جزو جريانش است، به تقوايش فكر نمي‌كند، چون ممكن است آن فردي كه بدون شايستگي در آن جايگاه قرار داده شده، با سرنوشت يك مملكت بازي كند. صديقي در همين راستا افزود: بايد در دادن مسئوليت‌ها به اين توجه شود كه آن فرد آيا قراردادهايي كه با كمپاني‌هاي خارجي امضا مي‌كند، به نفع كشور است؟ چون يكي از مصاديق امانات، سپردن مسئوليت‌ها و پست‌هاي كشورداري و سياسي به افراد است. امام جمعه موقت تهران با تأكيد بر اينكه طبق روايات بايد امانات را به اهلش بدهيم، گفت: كساني كه دقت در عزل و نصب نمي‌كنند و اشخاصي را كه صلاحيت ندارند، به سرنوشت مملكت مسلط مي‌كنند، علامتي از نفاق در آنان وجود دارد. وي ادامه داد: وعده‌هايي كه انسان‌ها به هم مي‌دهند، اگر اعتماد و اعتقادي به آن وعده‌ها وجود نداشته باشد و اگر اين امر در جامعه گسترش يابد، آن جامعه، جامعه نفاق است.
صديقي ضمن تبريك ميلاد حضرت فاطمه زهرا(س) خاطرنشان كرد: حضرت صديقه طاهره(س) انساني كامل، اسم اعظم و جلوه جمال و جلال الهي است. وي ادامه داد: حضرت زهرا(س) الگوي همه انسان‌هايي است كه به ارزش‌هاي انساني مي‌انديشند و عطش آدم شدن دارند. امام جمعه موقت تهران با تأكيد بر الگوگيري زنان ايراني از حضرت صديقه طاهره(س) گفت: زنان ايراني كه در ميان دو جريان شرقي و يك جريان غربي قرار دارند، مي‌توانند حضرت صديقه طاهره(س)، خديجه و زينب كبري را الگو قرار دهند و اينها بوده‌اند كه زنان ايراني را در معركه‌هاي پس از انقلاب در مسير انقلاب نگه داشته‌اند و دامن‌شان شهيدپرور، فقيه‌پرور و دانشمندپرور بوده است. وي با بيان اينكه ما به حجاب اعتقاد داريم و ملت ايران زير بار بدحجابي و بي‌حجابي نمي‌رود، تأكيد كرد: اين هنر انقلاب و امام(ره) است كه گاهي زنان ما از نظر علمي و معرفتي از مردانمان پيشي مي‌گيرند و ما هم به بانوان مباهات مي‌كنيم و اين روز را به آنان تبريك مي‌گوييم.
صدیقی با تأکید بر اینکه الگوی غربی زنان مایه شرم است، گفت:‌ امروز از زبان مسئولان زن کشورهای اول اروپایی می‌شنویم که همان زنان صاحب‌سمت، از خشونت جنسی و غیرجنسی بعضی زنان می‌نالند و زن غربی احساس حقارت می‌کند و در برابر خشونت مردان ابتکار عمل ندارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار