آغاز به کار رسمی رادیو بهاران
کد خبر: 898579
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003llD
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
آیین افتتاح رسمي راديو بهاران با هدف پاسداشت یادمان های دفاع مقدس و حرکت فرهنگی راهیان نور، با حضور قائم مقام رئيس سازمان صداوسيما، معاون صداي رسانه ملي، جمعی از مسئولان ستاد مرکزی راهیان نور و مدیران شبکه های رادیویی، در استوديوي شماره ٢٩ ساختمان شهداي راديو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت صدا، با حضور حجت الاسلام والمسلين سيد رمضانعلي موسوي مقدم قائم‌مقام رييس رسانه ملي، دكتر حميد شاه آبادي معاون صداي رسانه ملي، سردار دانا معاون روابط عمومی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و نماینده ستاد مرکزی راهیان نور کشور، جمعي از مديران و كاركنان راديو و اصحاب رسانه راديو بهاران با هدف پاسداشت یادمان های دفاع مقدس و حرکت فرهنگی راهیان نور، در استوديوي شماره ٢٩ساختمان شهداي راديو به طور رسمي آغاز به كار كرد.

قائم مقام رسانه ملی عنوان کرد؛

راه اندازی رادیو های مناسبتی از اقدامات ارزشمند معاونت صدا است

    حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم قائم مقام رئیس سازمان صداوسیما در این مراسم ضمن خداقوت به معاون صدای رسانه ملی و همکاران این حوزه گفت: نوآوری و خلاقیت معاونت صدای رسانه ملی که در مناسبت های گوناگون اقدام به راه اندازی رادیوهای اختصاصی و تخصصی می نمایند، قابل ستایش است. همچنین به صورت ویژه از همکاران رادیو بهاران که با جدیت و تلاش، سعی در پاسداشت یادمان های دفاع مقدس و حرکت عظیم راهیان نور دارند، قدردانی می‌نمایم.

   قائم مقام رسانه ملي افزود: بيان تاريخ برخي جنگ‌هاي صدر اسلام در قرآن مجيد، سرمايه بزرگي است كه در طول تاريخ بايد از آن و درس‌هاي آن بهره برد. جنگ‌ در راه خدا و در مسير حق با مفاهيمي چون ايثار، جهاد، اخلاص و تقوي از آموزه‌هاي قرآن كريم است كه اگر تحقق يابد پيروزي حتمي است.

   وی با بيان اينكه از اين سرمايه عظيم كه قرآن از آن ياد كرده در هشت سال دفاع مقدس بهره‌برداري شد، گفت: شهادت، دفاع از دين، ملت و تماميت ارضي كشور عناصر مقدسي است كه اين سرمايه به ما آموخته است.

    حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم با بيان تاريخ سرزمين ايران و جنگ‌هايي كه تاكنون منجر به جداشدن بخش هايي از اين سرزمين شده است، گفت: عمدتاً در 200 سال گذشته بخش عمده سرزمين هاي ايران به دليل بي كفايتي حاكمان، واگذار شد ه است درحاليكه در 8 سال دفاع مقدس در جنگ نابرابر ايران با تمام دنيا حتي يك وجب از خاك ايران به دشمن واگذار نشد.

   قائم مقام رئیس رسانه ملی اين پيروزي را مرهون عقبه اعتقادي مردم ايران دانست و گفت: بر اساس آموزه‌هاي قرآني دفاع از تماميت ارضي به عنوان سرمايه يك كشور اسلامي بر هر مسلماني واجب است و اين باور با پشتوانه سرمايه توحيدي، ما را در دفاع مقدس پيروز كرد.

   وي با تأكيد بر اينكه حفظ تماميت ارضي مرهون ايثارگري رزمندگان هشت سال دفاع مقدس است، گفت: كشور ما از اين منظر مديون شهدا است و ما بايد از اين حماسه بزرگ و سرمايه عظيم حفاظت كنيم تا امنيت و اقتدار حاصل از اين حماسه حفظ شود.

    قائم مقام رئيس رسانه ملي راهيان نور را زمينه استمرار راه  شهدا و ايثارگران دانست تا اين حركت عظيم را در ذهن ها نهادينه و درخت تنومند دفاع مقدس را در جان ها بكارد.

   وي با بيان شگردهاي پنجگانه دشمن در نبرد با حق گفت: دشمن با دروغ، تهمت، تحريف، سانسور و شايعه مي‌كوشد كه ارزش هاي دفاع مقدس و تاريخ رشادت رزمندگان و تدبير جمهوري اسلامي را مخدوش كند.

    وي همچنين نقل درست تاريخ، نقد و تحليل آن و بيان نتايج تاريخ را سه اصل براي روايت تاريخ دانست و تأكيد كرد: اگر تاريخ روايت شود و تحليل يا نتيجه گيري درستي از آن نشود، نمي توان از آن بهره لازم را برد و راهيان نور و راديو بهاران مي تواند در اين زمينه تاريخ هشت سال دفاع مقدس،  كه دشمن براي مخدوش كردن آن تلاش مي كند، را بدرستي بيان و تحليل كند.

معاون صدای رسانه ملی؛

رادیو بهاران رسانه رسمی ستاد مرکزی راهیان نور در ایام نوروز است

    معاون صدای رسانه ملی در بخشی از این مراسم ضمن خیرمقدم به حاضران در این نشست و قدردانی از شنوندگان همراه رادیو بهاران گفت: یاد و خاطراه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و سرافرازان هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشته و بر انبیاء و اولیای الهی به ویژه بانوی دو عالم حضرت صدیقه کبری (س) که این ایام متعلق به ایشان است، ادای احترام می‌نماییم.

     وی در ادامه با بیان اینکه یک بار دیگر رادیو بهاران در صدای جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار می‌کند، تصریح کرد: امروز فصل جدیدی  از فعالیت های رسانه ای معاونت صدا در حالی آغاز می شود که قرار است تا در رادیو بهاران، به پوشش رخدادهای بزرگی مثل حرکت عظیم و فرهنگی راهیان نور بپردازیم.

معاون صدا در ادامه از اندیشه امام راحل (ره) در دوران دفاع مقدس به عنوان اندیشه‌ای بزرگ و ماندگار یاد کرد و افزود: در دنیای کنونی که دشمنان انقلاب اسلامی ایران با تمام توان سعی در مخدوش کردن، تحریف و شبهه افکنی در فضای رفتاری جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس را دارند، باید به دنبال فضای شکوفایی باشیم.

   دکتر شاه آبادی در ادامه با بیان اینکه افرادی نیز تلاش کردند تا فرهنگ دفاع مقدس را زنده نگه داشته و به نسل بعد منتقل نمایند، خاطرنشان کرد: این افراد همه سرمایه وجود خود را در اندیشه امام راحل (ره) دیدند  که روحیه استکبارستیزی داشتند. بنابراین می توان گفت دفاع مقدس محصول یک عقبه فکری به نام استکبارستیزی است که در بازه زمانی محدود نمی گنجد و در هر زمان مدل آن فرق میکند. این اندیشه از امام راحل (ره) برای ما به یادگار مانده است که باید بدانیم در هر مقطع زمانی چه چیزی، چه موضوعی و چه مصادیقی می تواند برای کشور تهدید بوده که همانا راهکار مبارزه با تهدید، به صحنه آوردن و به میدان آوردن مردم است.

      معاون صدا ضمن قدردانی از کسانی که فرهنگ بازدید از مناطق دفاع مقدس و راهیان نور را به عنوان سفیران دفاع مقدس ایجاد کردند، ادامه داد: از راویان صادقی که در اتوبوس ها نشسته و به روایت گری صحنه ها و لحظه‌ها پرداختند سپاسگزاریم. امروز ما برای جلوگیری از فراموشی و تحریف و همچنین برای تبیین اندیشه‌های والای حضرت امام راحل  (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تحقق اندیشه های دفاع مقدس و موضوع مهم استکبارستیزی که امروز پرچم آن در دستان رهبری معظم انقلاب اسلامی است، باید این جریان خروشان ماندگار را به درستی به تصویر بکشیم و برای مخاطبان خود معرفی کنیم.

    دکتر شاه آبادی همچنین با بیان اینکه ستاد راهیان نور و همه نهادهای تأثیرگذاری که این حرکت را مدیریت می کنند، هریک به وظایفی مشغولند، عنوان کرد: جمعیت میلیونی که هرساله از مناطق عملیاتی دفاع مقدس بازدید می‌کنند، شاهدان زنده ای هستند که نمی گذارند این حقایق در موزه های دربسته و در کتاب ها بمانند، بلکه به دنبال نقل سینه به سینه آن تؤام با احساس، توصیف و درک در محل واقع شدن هستند. این همان سرمایه ای است که در حال بهره برداری از آن گنج عظیم برای مدیریت افکار عمومی و اندیشه های نسل حاضر بوده و به عنوان ابزاری مهم برای تحقق اندیشه های والا به کار می‌رود.

   معاون صدا در ادامه از حرکت عظیم راهیان نور به عنوان یک اقدام ارزشمند و تأثیرگذار یاد و عنوان کرد: برکات و آثار ارزشمند این جریان فکری بسیار زیاد است. چرا که می‌تواند هم برای کسانی که از این مناطق بازدید کرده و هم کسانی که تاکنون این توفیق را نداشتند مفید بوده و با قرارگرفتن آنها در آن موقعیت ها، سبب همزاد پنداری آنها شوند.

   معاون صدا در ادامه با اشاره به اینکه رسانه ملی به ویژه رادیو نیز در این راستا عهده دار وظایف و تکالیفی است، اظهار داشت: خوشبختانه طی دو سال گذشته این حرکت به خوبی انجام شده و امسال نیز این سنت حسنه با جدیت و تلاش در صدای جمهوری اسلامی ایران ادامه می‌یابد. بنابراین از تلاش ها و مساعدت مدیر رادیو بهاران برای راه اندازی مجدد این شبکه رادیویی قدردانی می نمایم.

    دکتر شاه آبادی همچنین به تلاش و جدیت همه شبکه های رادیویی برای تحقق این مأموریت بزرگ اشاره و عنوان کرد: رادیو بهاران محصولی از تلاش جمعی همه همکاران صدای جمهوری اسلامی ایران است که همه گروه های برنامه ساز شبکه ها، در تولید محتوا و برنامه های آن مشارکت دارند. ما امیدواریم بتوانیم به عنوان رسانه رسمی ستاد راهیان نور، تأثیرگذار بوده و اهم رخدادهای این بازه زمانی را که در ایام نوروز و اوج تردد و حضور مردم در مناطق عملیاتی است، به درستی گزارش و مدیریت نماییم.

   معاون صدا از بیان نواقص و مشکلات اقدام فرهنگی راهیان نور برای مسئولان این امر به عنوان یکی دیگر از اهداف رادیو بهاران یاد کرد و گفت: رادیو بهاران تلاش می کند تا سرمایه عظیم راهیان نور را که به منزله گنج تمام نشدنی برای آینده کشور است، به درستی تبیین نموده و رخدادهای دفاع مقدس را برای مردم، عموم علاقمندان به ویژه نسل جدید گزارش نماید. در واقع این رادیو صرفا یک منبع خبری نبوده بلکه تلاش می‌کند تا با بهره گیری از توانمندی های رسانه ای خود، صاحب تحلیل و گزارش بوده و در این حوزه نقش آفرین باشد.

    دکتر شاه آبادی ابراز امیدواری کرد: حرکت عظیم راهیان نور تبدیل به یک جریان فکری برای تحقق اندیشه استکبار ستیزی که مقدمه دوران دفاع مقدس بود، باشد و بتواند با قدرت در مقابل دشمنان این مرز و بوم که برای براندازی آن به دنبال گزینه های غیر نظامی هستند، باشد.

      معاون صدا در پایان بار دیگر از افتتاح رادیو بهاران ابراز خرسندی نموده و خاطرنشان کرد: انشاالله همکاران رادیو بهاران بتوانند حرکت عظیم راهیان نور را برای مخاطبان خود به درستی ثبت و ضبط نمایند تا در تاریخ این کشور به خوبی به یادگار بماند.

   در بخشی از این مراسم نیز از رضا اسماعیلی شاعر ارزشمند دفاع مقدس قدردانی شد. در ادامه وی به غزلخوانی از آثار خود در حوزه دفاع مقدس پرداخت.

   در پایان نیز لیست جدول پخش برنامه های رادیو بهاران در ایام نوروز از سوی دکتر حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی تقدیم حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم قائم مقام رسانه ملی شد.

گفتنی است رادیو بهاران از امروز 16 اسفندماه با هدف انعکاس عزم و اراده افرادی که به اردوی راهیان نور می‌روند، کار خود را آغاز کرد و تا 16 فروردین ماه 97 تلاش می‌کند تا اخبار و اطلاعات ویژه راهیان نور را توأم با شور و نشاط بهاری در قالب پاسداشت فرهنگ دفاع مقدس تقدیم مخاطبان نماید. وحید مبشری مدیر این شبکه رادیویی است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار