دعوت مختارپور از مردم براي مشاركت در طرح ملي كتابخانه‌گردي
کد خبر: 898524
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lkK
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵
با صدور پيامي صورت گرفت
عليرضا مختارپور دبيركل نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور با صدور پيامي از مردم و مسئولان براي مشاركت در طرح ملي كتابخانه‌گردي دعوت كرد.

در پیام مختارپور در دعوت به طرح ملي كتابخانه‌گردي ذکر شده است: كتابخانه‌ها سنگري امن و مستحكم در صيانت از انقلاب اسلامي و دستاوردهاي مقدس آن است. مشروح متن يادداشت دبيركل نهاد كتابخانه‌هاي عمومي به شرح زير است: كتابخانه‌هاي عمومي كشور يكي از مردمي‌ترين نهادهاي فرهنگي است كه اثر بسيار مهمي بر فرهنگ عمومي جامعه دارد. ارتقاي فرهنگ كتابخواني و تحقق عدالت در اطلاع‌رساني و آگاهي‌بخشي به مردم عزيز ايران اسلامي در اقصي نقاط اين سرزمين از اهداف اصلي اين مراكز فرهنگي است. اكنون به ياري خداوند تبارك و تعالي «چهاردهمين سالروز تأسيس نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور» را گرامي مي‌داريم. امروزه كاركرد كتابخانه‌ها به محلي براي نگهداري كتاب‌ها و مطالعه آنها محدود نمي‌شود. در جامعه ما كه بيش از ساير جوامع در معرض هجمه‌هاي گوناگون قرار دارد، كتابخانه‌ها به مثابه سنگري امن و مستحكم در صيانت از انقلاب اسلامي و دستاوردهاي مقدس آن ايفاي نقش مي‌نمايند. تقويت دانش عمومي مردم و آموزش مهارت زندگي به كودكان و نوجوانان از ديگر اهداف تشكيل كتابخانه‌ها شمرده مي‌شود، در واقع كتابخانه‌ها هم‌دوش با مدارس و دانشگاه‌ها، وظيفه آموزش و پرورش آينده‌سازان ميهن اسلامي‌مان را برعهده دارند.

ارزش كتابخانه‌ها محدود به يك روز خاص نيست

به منظور انس بيشتر مردم و مسئولان با كتابخانه‌ها، امسال همزمان با سالروز تأسيس نهاد از همه مردم و مسئولان دعوت مي‌كنيم، همگي در كنار يكديگر با مراجعه به كتابخانه‌هاي عمومي در سراسر كشور و شركت در «طرح ملي كتابخانه‌گردي» از نزديك، با اين مكان فرهنگي و نقش‌آفريني تعيين كننده آن آشنا شوند و به زحمات بي‌چشمداشت كتابداران خدوم، بيش از پيش توجه كنيم تا ان‌شاءالله مراجعه به كتابخانه را محدود به يك روز و ساعاتي خاص در هر سال نسازیم و با عضويت در كتابخانه‌ها و حمايت از آنها در سازندگي كشور سربلندمان و سرعت‌بخشي به روند پيشرفت كشور و تحقق عدالت فرهنگي در حوزه مظلوم كتاب و كتابخانه‌ها، مؤثر باشيم. در پايان با تبريك فرا رسيدن سالروز تأسيس نهاد به همه كتابداران، دلبستگان به كتاب و كتابخوانان گرامي، اعلام مي‌دارم، در روز پنج‌شنبه (امروز) كتابخانه‌هاي عمومي كشور، در انتظار ديدار مردم فرهنگ‌مدار و مسئولان بلندهمّت بوده و اميدواريم با بناي ميثاقي پايدار، رونق كتابخانه‌ها و كتابخواني را در ايران سرافراز به شاخصي در خور مردم عزتمند ايران اسلامي برسانيم. ان‌شاءالله.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار