نوبخت: اوضاع خوب است، انتقاد نكنید!
کد خبر: 898322
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lh4
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹
‌ ‌ در نشست خبری با اصحاب رسانه
محمدباقر نوبخت، سخنگوي دولت باز هم با توپ پر و باز هم با واژه‌هايي كه با وجود بي‌ادبانه بودن آنقدر در ادبيات دولتمردان تكرار شده كه...
محمدباقر نوبخت، سخنگوي دولت باز هم با توپ پر و باز هم با واژه‌هايي كه با وجود بي‌ادبانه بودن آنقدر در ادبيات دولتمردان تكرار شده كه ديگر كسي فكر نمي‌كند در شأن دولت نيست، پاي تريبون نشست خبري با اصحاب رسانه آمد. همان اول جلسه هم يك رسانه را با انواع تندي‌هاي كلامي نواخت تا خبرنگاران حساب كار دستشان بيايد و انتقاداتشان را مطرح نكنند، وگرنه متهم به «لجن پراكني» خواهند شد. از آمارهاي خوب و اميدواركننده گفت و تأكيد كرد تشكيك در آمارهاي دولت تشكيك در نظام است! پاسخ زياده خواهي‌هاي اروپايي‌ها را داد و تأكيد كرد سياه‌نمايي آنان كه فكر مي‌كنند طرفدار نظام هستند، سياه نمايي عليه نظام است! يعني مي‌توانيد انتقاد كنيد، اما هر چه بگوييد عليه نظام است! 
نوبخت استيضاح را حق مجلس دانست ولي در عين حال دو وزير راه و كار را كه استيضاح‌شان اعلام وصول شده، از نقاط قوت كابينه دانست. او در عين حال در مورد اينكه دولت جواب انتقادات را سربالا مي‌دهد، تأكيد كرد كه مگر از اين دولت سر به زيرتر هم داريم؟! نوبخت فقط فراموش كرده بود ليست ناسزاهايي كه دولتمردان در اين پنج سال نثار منتقدين كرده‌اند، همه آن خبرنگاران در خاطر دارند. بحران ارزي را هم تقصير كساني دانست كه به زعم نوبخت اتوبوس اتوبوس آدم مي‌آورند كه ارز بخرند!
سخنگوي دولت كار منتقدين دولت را همپاي كار ترامپ دانست. در روزي كه اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور هم منتقدان دولت را عليه نظام و همسو با امريكا ناميد: « شما فكر مي‌كنيد كه مي‌خواهيد بگوييد اين دولت ناكارآمد است. اشتباه مي‌كنيد، هم جهت با امريكايي‌ها مي‌شويد كه مي‌خواهند بگويند اين نظام ناكارآمد است. » يعني خط مشخصي در دولت دارد پيگيري مي‌شود كه هر نقدي عليه دولت را به مخالفت با نظام ربط دهد تا حاميان نظام را كه مخالف دولت هستند، ساكت كند. 
  
تشكيك در آمار رسمي دولت، تشكيك در نظام است!

محمدباقر نوبخت در نشست خبري هفتگي خود با خبرنگاران، گفت: اعتبارات عمراني ما در امسال، 62 درصد رشد داشته است. 
نوبخت با اشاره به اينكه تشكيك در آمار رسمي دولت، تشكيك در نظام است، افزود: مركز آمار، مركز رسمي است و هركس سوالي دارد بايد بيايد و از آنان بپرسد، به نظرم اين قابل پيگيري است كه رسانه‌اي بيايد و در آمار رسمي نظام كه صرفاً آمار دولت هم نيست، تشكيك ‌كند. 
نوبخت با بيان اينكه «ما كاستي‌هايي داريم اما چرا رسانه‌اي كه زبانش در انقلابيگري دراز و از دهانش بيرون زده است، و نيز برخي ديگر مدام تكرار مي‌كنند كه اقتصاد ما خراب است»، گفت: اينكه مدام مي‌گويند وضع ما درست نيست، دقيقاً همان كاري كه ترامپ مي‌كند و مي‌گويد كار ايران تمام است، اينها تكرار همان حرف‌هاي ترامپ است، حال شايد به خيال خودشان دولت را مي‌زنند اما در واقع نظام را زير سوال مي‌برند. 
   
وضع بازار بورس خوب است

وي افزود: بر اساس گزارش خزانه دولت در سال جاري نسبت به سال گذشته 28 درصد بيشتر براي هزينه‌هاي عمراني و جاري پرداخت كرده است. خوشبختانه وضعيت بازار بورس خوب است و ما اوراق را با سود 20/5 درصد ارائه كرده‌ايم تا به اين ترتيب بخشي از پول‌هاي سرگردان يا در بانك سرمايه‌گذاري شود يا در بازار اوراق سرمايه‌گذاري ‌شود كه علاوه بر سود 20/5 درصد براي مردم براي ما هم سوددهي دارد. 
‌وي با بيان اينكه ميزان توليد شغل بايد افزايش يابد، اظهار كرد: بيش از 16 هزار نفر به جمع بيكاران اضافه شده، پس بايد براي سال آينده به اندازه بيشتر از جمعيتي كه وارد بازار كار مي‌شوند ايجاد شغل كنيم، همچنين براساس گزارش رسمي ميزان تسهيلات بانكي به استان‌هاي مختلف 15 هزار و 500 ميليارد تومان بوده كه به 21 بنگاه در راستاي طرح رونق توليد پرداخت شده است.  نوبخت ما پرداخت حقوق‌هاي اسفند را از امروز آغاز كرديم و تلاش مي‌كنيم تا شش روز آينده پرداخت‌ها را به پايان برسانيم، ادامه داد: همزمان با پرداخت حقوق‌ها 4 هزار و 500 ميليارد تومان براي طرح‌هاي عمراني ظرف پنج تا شش روز آينده پرداخت خواهد شد. 
  
تقويت بنيه دفاعي ايران منوط به تأييد مقامات اروپايي نيست

سخنگوي دولت در پاسخ به پرسشي طرح شرايط جديد توسط وزير خارجه فرانسه براي ورود ايران به مذاكرات تازه گفت: ما بارها جواب امريكا را داديم كه برجام با همين متن فعلي اجرا مي‌شود. اروپايي‌ها هم در اين زمينه با ما همراه هستند اما بحث ديگر اين است كه خود اروپايي‌ها ممكن است حرف‌هايي داشته باشند. ما به دفعات در سطوح مختلف از عالي‌ترين مقام نظام كه رهبري هستند تا رياست جمهوري گفته ايم كه براي تقويت بنيه دفاعي خود هر قدر لازم باشد تلاش مي‌كنيم و اين منوط به تأييد اسرائيل يا مقامات اروپايي نيست. مگر امريكا درباره تسليحات خود از ديگران اجازه مي‌گيرد؟ اينكه انتظارات آنان چيست براي ما تفاوتي ندارد. ما به فرانسه و سايرين گفته‌ايم در منطقه‌اي كه ربطي به شما ندارد دخالت نكنيد. اينها جنايت جنگي است. مگر اينها به حرف ما توجه كردند؟
   
سياه‌نمايي عليه دولت سياه‌نمايي عليه نظام است!

سخنگوي دولت تأكيد كرد: ما به بعضي افرادي كه فكر مي‌كنند طرفدار نظام هستند و دولت را تضعيف مي‌كنند مي‌گوييم سياه‌نمايي عليه دولت، سياه نمايي عليه نظام است. ما هر مقدار كه براي اهداف صلح آميز لازم بدانيم و تشخيص دهيم، فعاليت‌هاي هسته‌اي خود را ادامه مي‌دهيم. 
سخنگوي دولت با بيان اينكه ما در برجام موفق شديم به تمام ملزومات خود براي غني‌سازي برسيم، اظهار كرد: اين اشتباه بزرگ را اگر ترامپ مرتكب شود جمهوري اسلامي در زمان كوتاه به 20 درصد غني سازي مي‌رسيم. به هر مقدار كه تشخيص دهيم غني سازي مي‌كنيم و هيچ چشمي هم نمي‌تواند نظارت كند. 
 
آقاي آخوندي هربار به مجلس مي‌رود رأيش بيشتر مي‌شود

نوبخت در پاسخ به سوالي درباره نظرش درباره اعلام وصول استيضاح وزير كار و راه و شهرسازي در مجلس، اظهار كرد: استيضاح حق مجلس است و مي‌تواند از اين حق استفاده كند اما اينكه واقعا اين دو وزير عملكردشان مناسب نبوده است قطعا دولت نظري متفاوت با نظر مجلس دارد. هر دو اين وزيران جزو وزراي فعال دولت هستند و همين وزير راه و شهرسازي به خاطر نوسازي ناوگان هوايي مورد تمسخر و تحقير قرار گرفت در حالي‌ كه بعد از برجام همين وزير قرارداد ورود 12 فروند هواپيما به كشور را بست و تاكنون 11 فروند وارد كشور شده است. آقاي ربيعي فردي فرهيخته به شمار مي‌آيد و بايد با كساني كه اينگونه كار مي‌كنند برخورد تكريم‌آميز داشته باشيم.  وي با بيان اينكه مجلس در استيضاح به جاهايي ورود مي‌كند كه اتفاقا نقاط قوت دولت است، اظهار كرد: آقاي آخوندي بايد هر از چند گاهي به مجلس برود هر چند هر بار كه او به مجلس مي‌رود رأيش بيشتر از قبل مي‌شود. 
 
از اين دولت سر به زيرتر هم مي‌شود؟

وي در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه عده‌اي مي‌گويند دولت به انتقادات مردم سربالا جواب مي‌دهد، گفت: سر به زيرتر از اين دولت مي‌شود كه هر هفته سخنگويش پاسخ همه سوالات را مي‌دهد؟ دولت خود را خدمتگزار و پاسخگو مي‌داند. 
 
اتوبوس اتوبوس آدم مي‌آورند ارز بخرند!

نوبخت ادامه داد: ما مي‌دانيم كه اتوبوس اتوبوس آدم مي‌آورند كه ارز بخرند و مردم به خوبي تشخيص مي‌دهند اما اگر كسي خواهان مردم باشد بهتر است وقت دولت را به خاطر برخي مسائل نگيرد. هر چند كه مي‌شود دولت را با سياه نمايي نشان داد اما آيا اين به نفع نظام است؟ ما اگر خواهان دولت هستيم نبايد چوب لاي چرخش بگذاريم. 
 
با اموال نامشروع چه در دولت و چه در نيروهاي مسلح برخورد شود

وي در رابطه با طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان نيز گفت: بايد اجازه دهيم تا مجلس پيش رود، اما اگر مسئولي در اين نظام چه در دولت و چه در نيروهاي مسلح مال نامشروعي در زندگي‌اش داشته باشد حتي يك لحظه هم مراجع قضايي نبايد در برخورد با آن تعلل كنند. 
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
نا آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
0
0
ای بدبخت ... , کجا اوضاع خوب است أأ؟ مگر برای شما ... و ... و...
مهرناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
0
0
اقای نوبخت چرا؟ فکر می کنید انتقاد از دولت وبه بیان شما سیاه نمائی " سیاه نمائی از نظام ست" شما به رای مردم ودر نهایت به مدت 8سال امور اجرائی کشور را در دستان خود دارید " ضعف مدیریتی خودرا به نظام منتسب می کنید " کاش سربزیر بودید " انوقت خود را موظف می کردید " که از خجالت مردم در بیائید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
0
0
اوضاع آقای نوبخت حتماخوب است
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار