«پورياي ولى» به قلم مسعود جعفري‌جوزاني منتشر شد
کد خبر: 898298
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lgg
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۲
كتاب فيلمنامه «پورياي ولى» به قلم مسعود جعفري جوزاني و با پژوهشگري فتح‌الله جعفري جوزاني و دكتر عبدالكريم يونسي توسط نشر «آناپنا» منتشر شد. 
كتاب فيلمنامه «پورياي ولى» به نويسندگي مسعود جعفري جوزاني فيلمنامه‌ای است كه براى ساخت يك سريال در پنج فصل و ٥٢ قسمت ٥٠ دقيقه‌اى نوشته شده است. اين كتاب در ۶۸۰ صفحه با شمارگان هزارو500 نسخه و قيمت ۵۰ هزار تومان راهي بازار شد و در اختيار علاقه‌مندان به سينما، ادبيات و كتاب و كتابخواني در سراسر كشور قرار گرفت. فتح‌الله جعفرى جوزانى و دكتر عبدالكريم يونسى پژوهشگران اين اثر ماندگار از بيش از ٣٠ كتاب ارزشمند از جمله جامع التواريخ خواجه رشيدالدين فضل‌الله همدانى، تاريخ جوينى و تاريخ ايران كمبريج استفاده كرده‌اند. 
محمود خوارزمي پهلوان، شاعر، عارف قرن هشتم ميلادى، متخلص به قتالى و مشهور به «پورياى ولى» در چنين دورانى با ايجاد سازمان و تأسيس زورخانه موفق مى‌شود پيكارجويان و آزادى‌‌خواهان را گرد آورد و اقدام به آزادى ايران زمين كند. داستان زندگى اين پهلوان بزرگ، از سال ۵۹۷ خورشيدي آغاز مى‌شود كه كشور ايران مورد هجوم مغولان قرار گرفت. اين مهاجمان وحشي نه انديشه‌ نويي براي ساختن جهان برتري داشتند و نه حامل رسالتي بودند. استعداد آنان در كشتن و گسترش ترس بود و بس. پس آمدند و كندند و سوختند و كشتند و بردند. مسعود جعفري جوزاني نويسنده و كارگردان مجموعه حماسى «در چشم باد» در مورد ساخت سريال تلويزيوني «پورياي ولى» گفت: هفت هشت سال پيش، قرار بود زندگى پر فراز و نشيب پهلوان محمود خوارزمي ملقب به «پورياي ولي» كه در فرهنگ ايرانى نامي پرآوازه دارد در يك مجموعه تلويزيوني براى سيماى جمهورى اسلامى ساخته شود، اما با اينكه قرارداد منعقد شد و كد اقتصادى هم دادند به علت تغيير مديريت سازمان اين اتفاق نيفتاد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار