عملیات ديرالزور نمونه‌ای از پیشرفت‌های دفاعی در هوافضا و پهپاد‌ها بود
کد خبر: 897940
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lau
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۴
سرلشكر صفوي:
دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا گفت: در عمليات حمله موشكي سپاه به مقر تروريست‌هاي تكفيري داعش در ديرالزور، پهپادهاي نيروي هوافضاي سپاه در 
شب به پرواز درآمدند و مختصات اهداف را تعيين و موشك‌هاي ما نيز به صورت دقيق به اهداف تعيين شده اصابت كردند. 
به گزارش فارس، سردار سرلشكر سيديحيي صفوي دستيار و مشاور عالي فرمانده معظم كل قوا در محفل انس و مودّت فرماندهان و مديران پيشكسوت سپاه نينواي استان گلستان، ضمن تبيين رقابت‌هاي استراتژيك در منطقه غرب آسيا با تأكيد بر آخرين تحولات سوريه اظهار داشت: به ندرت مي‌توان منطقه‌اي را در مقياس جهاني به اهميت غرب آسيا پيدا كرد كه لايه‌هاي ژئوپلتيك، ژئواكونوميك و ژئواستراتژيک در آن جمع شده باشد. اين منطقه هم اكنون محل رقابت ژئواستراتژيك قدرت‌هاي جهاني و منطقه‌اي است كه سوريه يكي از عرصه‌هاي بروز و ظهور اين رقابت است. 
وي با بيان اينكه هدف مثلث اسقاط سوريه بعد از 85 ماه عقيم مانده است، گفت: از همان ابتدا مقصود اصلي امريكايي‌ها، رژيم صهيونيستي، اتحاديه اروپا، عربستان، امارات، اردن و تركيه ايجاد بحران در منطقه و هدف قرار دادن استقلال، هويت ملي، تماميت ارضي و نابودي تمامي زيرساخت‌هاي عرصه‌هاي سوريه بوده كه با شكست حداكثري مواجه گرديدند. 
صفوي با تأكيد بر اينكه امريكايي‌ها به صورت مستقيم و خارج از حقوق بين‌الملل و بدون اعتنا به شوراي امنيت سازمان ملل به سوريه لشكركشي كرده‌اند، گفت: اميدواريم دولت، ارتش و نيروهاي مردمي سوريه آنها را از شرق فرات بيرون برانند و تماميت ارضي خودشان را حفظ كنند. 
وي خاطرنشان كرد: اگرچه ارتش سوريه و محور مقاومت بايد به عمليات‌هاي پيروزمندانه خودشان ادامه بدهند اما از نظر اينجانب در ادامه جهاد مسلحانه مردم و ارتش و دولت مقاومت آقاي بشار اسد راه حل سياسي را هم باید دنبال كند. وي با تأكيد بر اينكه از نظر حقوق بين‌الملل هم امريكا و هم تركيه به سوريه تجاوز و حاكميت ملي سوريه را نقض كرده‌اند، افزود: اساس استراتژي امريكا سياست زور است كه اين سياست در منطقه غرب آسيا با شكست مواجه شده است. وي با تشريح پيشرفت‌هاي دفاعي ايران در عرصه هوافضا، به حوزه پهپادها اشاره كرد و با بيان اينكه هم اكنون در حوزه هواپيماهاي بدون سرنشين در وضعيت مطلوبي قرار داريم، گفت: در عمليات حمله موشكي نيروي هوافضاي سپاه به مقر تروريست‌هاي تكفيري داعش در ديرالزور، هواپيماهاي بدون سرنشين نيروي هوافضاي سپاه در شب به پرواز درآمدند و مختصات اهداف را تعيين و موشك‌هاي ما نيز به صورت دقيق به اهداف تعيين شده اصابت كردند كه اين نشان‌دهنده دقت و قدرت موشكي بالاي ماست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار