افزايش امضاهاي طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»
کد خبر: 897939
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lat
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۳
استقبال منتخبان ملت از طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»
محمد دهقان با اشاره به افزايش امضاهاي طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به ۱۲۹ امضا گفت: اين طرح، جراحي در راستاي تحقق عدالت است.
به گزارش مهر، محمد دهقان از افزايش امضاهاي طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به ۱۲۹ امضا خبر داد و اظهار داشت: از جناح‌هاي مختلف سياسي درون مجلس اين طرح را امضا كرده‌اند. وي با تأكيد بر اينكه طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان جنبه سياسي نداشته و طرحي ملي است، گفت: اين طرح، يك جراحي براي تحقق عدالت در كشور است و تضميني است براي بازگشت اعتماد مردم نسبت به مسئولان حكومت. 
نماينده طراح طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان خاطرنشان كرد: اين طرح داراي يك ماده واحده و ۱۵ تبصره است و به دليل افزايش امضاها تا الان به هيئت رئيسه ارائه نشده است. 
   سالك: اموالي كه برخي افراد تصاحب كردند بايد به مردم بازگردانده شود
حجت‌الاسلام احمد سالك درباره طرح دو فوريتي «اعاده اموال نامشروع مسئولان» اظهار داشت: اين موضوع اخيراً توسط نمايندگان مجلس مطرح شد كه براساس آن باید از دستگاه‌هاي ذي‌ربطي كه رسالت بررسي اموال مسئولان برعهده آنهاست از جمله قوه قضائيه پيگيري شود، البته پيگيري اينگونه اموال در اصل ۴۹ قانون اساسي تعقيب شده و اميدواريم به نتيجه برسد. 
نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: اموال شخصي افراد مورد نظر نيست، اما اموالي كه در طول اين مدت از روش‌هاي مختلف به دست آمده در اين طرح مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد. وي با بيان اينكه اين طرح هنوز در صحن علني مجلس نيامده است، گفت: طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» پيگيري مي‌شود چراكه قانون اساسي بايد اجرا شود. 
سالك گفت: بيت‌المال از زندگي افرادي كه بي‌جهت به اموال مردم دست درازي كردند بايد به جيب مردم بازگردانده شود، زيرا همين عدم توجه به اين مسئله سبب به وجود آمدن حقوق‌هاي نجومي شد. وي خاطرنشان كرد: اموالي كه برخي افراد تصاحب كردند بايد به مردم بازگردانده شود، حالا ممكن است در اين بين كسي از اين موضوع خوشش نيايد اما اقدامي است كه بايد انجام شود. 
   طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»  فراجناحي و غيرسياسي است
حجت‌الاسلام مجيد ناصري‌نژاد نماينده مردم شادگان در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با فارس، با تأكيد بر اهميت طرح نمايندگان در خصوص اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت: اين طرح طرحي كاملاً ضروري و مهم است و حتي بايد پيش از اين مطرح مي‌شد. 
وي ادامه داد: بحث و موضوع اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث شرمندگي است كه ما در نظام جمهوري اسلامي كه با خون شهداي زيادي اين نظام پا گرفته به جايي برسيم كه بحث اموال نامشروع مسئولان مطرح شود. اين موضوع بسيار ناپسند و ناشايست است كه مردم ما احساس كنند مسئولي اموال نامشروع كسب كرده باشد و اين موضوع مايه شرمندگي و تأسف است. ناصري‌نژاد خاطرنشان كرد: ما در شرايط فعلي قوانيني داريم كه اگر محرز شود مسئولي مالي را به صورت نامشروع كسب كرده بايد با وي برخورد شود اما در روند اجرا برخورد لازم صورت نگرفته است و نمايندگان حال در قالب طرح جديد و با تدوين جديدي اين موضوع را مطرح كرده‌اند. 
وي افزود: ما درصدد هستيم طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان با قيد دو فوريت در مجلس مطرح و تصويب شده و به مرحله اجرا برسد چراكه اين امر يك جراحي ضروري است كه هر چه زودتر بايد انجام شود و اين كار به نفع كشور، نظام و مردم است و اگر مسئولي مالي را به صورت نامشروع كسب كرده باشد بايد با وي برخورد كرد و اموال نامشروع وي به بيت‌المال بازگردد. عضو فراكسيون روحانيت مجلس اظهار داشت: موضوع فساد يكي از خطرهاي جدي تهديدكننده انقلاب است و بايد با آن برخورد شود و اين امر نياز ضروري جامعه ماست و لازم است دلسوزان نظام اين كار را به سرانجام برسانند. بحث اعاده اموال نامشروع مسئولان يك بحث سياسي و جناحي نيست و طراحان اين طرح از جناح‌هاي مختلف هستند و اين موضوع خواسته همه دلسوزان نظام است و بحث سياسي نيست.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار