طرح‌های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر نیاز بومی سمنان اجرا شود
کد خبر: 897863
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lZf
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
استاندار:
استاندار سمنان گفت: طرح‌های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر نیاز بومی و تکیه بر ظرفیت‌های در استان اجرا شود.
سید شهاب‌الدین چاوشی  در چهلمین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سالن مدیریت بحران افزود: دشمن هر روز با قیمت ارز بازی و اقتصاد کشور را دچار چالش می‌کند که راهکار خروج از آن اجرای اقتصاد مقاومتی با تکیه بر خرد جمعی و توانمند کردن بخش خصوصی است.
وی با بیان این که جهت‌گیری اقتصاد مقاومتی به سمت بخش خصوصی است، اظهارداشت: اگر خروجی این نشست ها،اجرای چنین طرحی بود، می توان گفت در افزایش اشتغال در سمنان موفق بوده ایم.
چاوشی به شناسایی و رفع موانع طرح های ستاد اقتصاد مقاومتی که به سرانجام نرسیده‌اند تاکید و اضافه کرد : باید تلاش شود طی ماه‌های آینده این موانع برداشته و ظرفیت‌ها برای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی شناسایی شود.
استاندار سمنان بیان کرد : اقتصاد مقاومتی نسخه‌ای است که برای همه امور تعریف شده و اصل آن تکیه بر خوداتکایی است و مختص به صنعت و معدن نیست.
وی با اشاره به مشکل کم‌آبی استان، اظهارداشت: سال آینده با کم‌آبی مواجهیم و محور مهم ستاد اقتصاد مقاومتی در برنامه‌ریزی آتی باید مدیریت مصرف درست باشد که در غیر اینصورت تمام فعالیت‌ها ناتمام خواهد بود.
چاوشی تأکید کرد : باید مدیران با ابتکار عمل برای استان فرصت ایجاد کنند و طرح مطالعاتی جامع خود در این راستا به زودی ارایه دهند.
استاندار سمنان به لزوم همراهی دستگاه های اجرایی برای رفع موانع اشتغال آفرین در سمنان تاکید کرد و افزود: قانون به معنای دست و پا بستن نیست و مقرر نیست در لابلای تبصره گم شویم ،بلکه جایی که قانون مانع تحقق کاری شد باید با ایده و توانمندی موانع را رفع کرد.
وی تصریح کرد : مدیران استان باید با جسارت برای حل مشکلات و توانمندی اقتصاد ورود کنند و هر کسی جسارت لازم برای حل و فصل مشکلات را ندارد مجموعه و مردم را معطل خود نکند.
وی با بیان این که ارکان حکومت برای همه است و با اجرای درست و هم‌افزایی مجموعه را درست چرخاند، ادامه داد: نباید حیثیت نظام خرج بی‌تدبیری شود و ستاد اقتصاد مقاومتی جریانی نیست که مختص قوه مجریه باشد.
چاوشی تصریح کرد : رهبر انقلاب تمامی ارکان حکومت را مکلف به اجرای این قانون کرده و تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی برای تمام دستگاه‌ها لازم‌الاجراست و باید با عزم ملی همه پای کار بیایند.
 استاندار سمنان در این نشست بر ارایه طرح جامعه گردشگری و احیای بافت تاریخی و توجه به بخش گردشگری، تمرکز بر اقتصادالکترونیک ، تقویت فرهنگ تعاون تاکید کرد.
در دولت تدبیر و امید در استان سمنان 87 طرح با سرمایه گذاری 6 هزار و 575 میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شد.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان دارد، سال 95 از استان سمنان بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار