فاین تذهبون
کد خبر: 896761
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003lHt
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
یاداشت تشیع چیست؛ و شیعه کیست؟

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدصادق فاطمی دریاداشتی در خصوص بروزگیری پلیس مرکز با اشراردر خیابان پاسداران می نویسد.

دین اسلام و مکتب تشیع براصل عقل و عقل گرائی استوار است ،مکتب تشیع مکتبی است که از دالان پر پیچ و خم خون گذشته است و مفتخر است که پردهای اوهام را پاره کرده و عقیده ناب پیامبرش را به دنیا معرفی نموده است ؛ شیعه نه بت پرست است و نه از دین خارج و نه علی (ع)  را خدا میخواند ونه شایسته تر از پیامبر خود میداند .

نه در دین خدا بدعتی گذاشته نه کتاب خدا را ناقص و اساس اورا تحریف شده می پندارد؛عقیده ناب شیعه را از قرآن کتاب وحی الهی بر سینه پاک پیامبرش می توان یافت .

مکتب وحی و دودمان و اهل ببت پیامبر ملازمان و عاملان به قرآن و آشنا بر سنت پیامبر اند ؛صف شیعه در طول تاریخ در مقابل صف شکنان راحق و طریق بندگی و راهزنان دین خدا براساس نص صریح قرآن ترسیم شده است

«قرآن می فرماید»

"ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص" خداوند کسانی را دوست می دارد که در یک صف راه او پیکار می کنندگویی بنایی آهنین اند.

شیعه از امامی پیروی می کند که صف شکن اهریمنان است پیشوای بزرگ دینی و اجتماعی عالم تشیع اگر نبود دین از نطفه در کام اهریمن هضم می شد و طاغوت یکه تاز میدان بود .

طاغوتی که خود را به رنگ حقیقت آغشته و شیطان را به جای خدا به خلق خدا معرفی می کند، پیشوای شیعان اگر نبود چه می شد در حقیقت لعل عقیقی چون او نیست .

هیچ سالک طریقت در طریق الی الله  توحید و بندگی محمد( ص) جز علی (ع) نیست توصیه او به پیروان طریقت مرام توحیدی اش این است که مهمترین و ابتدای ترین واجبات سالک الی الله مبارزه است.

در راه خدا مبارزه با هوای نفس و مبارزه با شیاطین و قاطعین طریق الی الله است ،سالک الی الله از منظر رهبر طریق الی الله دخالت در امور سیاسی ودرک صحیح  امور سیاسی است.

منظور و مفهوم صحیح سیاست طریقت علوی ، وعظ  و ارشاد ، نهی از فساد و نصیحت زمامداران اسلامی و برحذر داشتن آنها از وقوع در دام استعمار و استسمار است.

مولای طریقت حقیقت مدل صحیح شریعت خود را تا فرق سر غرق در سیاست می دانست و دخالت در سیاست از وظائف حتمی او بود و عدم دخالت خودرا در مقابل خداوند و وجدان خویش مسول می دانست ،امام سلوک حقیقی طریق الی الله فرمود :

"و ما اخذالله علی العلما ان لایقاروا علی کظه ظالم ولا سغب مظلوم " خدا از دانشمندان پیمان گرفته است که در برابر شکم خوارگی ظالمان و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند.

پیرو حقیقی مولا و دانشمند اهل مکتب او مبلغ پیامبر و مفسر تعلیمات و احکام دین اوست ؛شیعه حقیقی مولا یعنی پیرو تابع بلکه تنها پیروی و تبعیت هم کافی نیست، بلکه مداومت و التزام به سیره مولا را می طلبد.

مولای موحدان و سالکان حقیقی طریق الی الله آنچنان‌ مجذوب خداوند خویش بود که در مکتب نبوت پیامبرش هرگز باطلی را به رسمیت نشناخت هیچگاه فعل حرامی را مرتکب نشد ظلمی را در حق کسی روا نداشت گفتار باطلی را به زبان نراند و کلام باطلی را مشق ننمود در طریقت حق حرکت نموده و خود راملزم باحق و حق ملزم و رفیق او بود.

یار و یاور مظلومان عالم در هر دین وآئینی که بودند بود  و دشمن هر ظالم بت پرست حتی در لباس دین بود مولای طریق الی الله مولی الموحدین سیاست او در حکومت سیاستی که با شیطنت و ریا و دغل و دروغ و دم خور شدن با یهود و صهیونیزم بین المللی و معاویه صفتان تاریخ از انگلیس و اسرائیل نبودو هرگز به دنبال این نبود که به هرقیمتی بخواهد حکومت کند.

"والله هی احب الی من امرتکم الا ان اقیم حقا او ادفع باطلا " به خدا سوکند این کفش از زمامداری و خلاقت برشما نزد من پرارزش تراست ،مگر اینکه به وسیله این زمامداری حقی را بر پا دارم واز باطلیجلوگیری کنم.

احدی نمی تواند مثل مولای موحدان طریق الی الله یاور مظلومان دشمن طاغوتیان ؛ رسوا کننده ریا کاران و منافقان نفوذی در دین پیامبر مساله زمامداری و ریاست را چون او نشناختهاو می داند این مقام ریاست اگر بخاطر تعقیب هدف مقدسی نباشد دور نمائی فریبنده داردکه افراد دنیا پرست و آلوده به جنون شهرت و مقام غرق در آن می شوند.

روح بلند مولا علی علیه السلام و پیروان حقیقی مکتبش مثل ابوذرها ، عمارها، مقدادها،حجربن عدی ها،بروجردی ها ؛خمینی ها ، خامنه ای ها ،مجلسی ها،والاتر از آن است که فریفته چنین متاع بی ارزش و پستی گردد.

دوران طلائی حاکمیت مولا هرگز به لغزشی گرفتار نشدو برای تحکیم  موقعیت خویش قدمی بر خلاف حق و عدالت بر نداشت مدعیان و پیروان حقیقی مولا باید که استکبار ستیز و دشمن ظالم  و یاورمظلوم و عشق به وطن ومردم باشد و دشمن متجاوزگربه مرزهای خرمشهر و آبادان.دست گیری از مستمندان عامل به نص صریح قرآن اهل گذشت و ایثار در اقدام وعمل به ارزشهای والای اسلام و انسانیت باید باشدکه این سالکان  حقیقی طریق الی الله و پیروان مولا و مجذوب شدگان فنا فی الله را می شود در مکتب روح الله خمینی کبیر پیر جماران معمار مهندس انقلاب اسلامی و شاگرد والا مقام مکتبش امام خامنه ی یافت نمود.

در این مسیرسربازانی چون سید محمد جهان آرا ، حسین فهمیدها ، بهنام محمدی ها،خرازی ها،باکری ها، همت ها، کاظمی ها،و هزاران دلسوخته نیکو سرشت مثل شهید میرزای حسن زاده که حجربن عدی زمان خود درراه ولایت دل باخته مکتب طریقت و حقیقت و عرفان ناب محمدی در دل متکتب تشیع ناب پیدا نمود .

ما مدعیان طریق الی الله سند عرفان عملی مرام مولای خویش به مثنوی هزار من رسانده ایم ؛مدعیان طریقت و سیره ومرام فرقه « صوفی » آیا جزء دایره تشیع هستند!؟

اگر هستند برآنها بادا مبارک ...ترسم به کعبه نرسی ای اعرابی ...ای سالکان طریقت پیچیده در هسته ی شریعت  طریق الی الله این  ره به ترکستان است،فاین تذهبون....‌

سید محمدصادق فاطمی کارشناس ارشد فقه و اصول

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار