جلو انتقال پساب فاضلاب کاشان به خارج از شهر گرفته شود
کد خبر: 893402
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003kPi
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
نایب رئیس شورای شهر کاشان:
نایب رییس شورای شهر کاشان گفت: باید جلو انتقال پساب فاضلاب به خارج از حوزه آبریز کاشان تا حداقل ممکن گرفته شود تا از فاجعه های عمیق پیش رو جلوگیری شود.

حسینعلی وکیل در نشست رسمی شورا اظهار کرد: یک اتفاق بد محیط زیستی که در کاشان در حال وقوع است با توجه به کاهش آب های سفره های زیرزمینی پساب فاضلاب را با انتقال به سمت کویر از حوزه آبریز شهری خارج می کنند و کسی هم از این کارغلط جلوگیری نمی کند.

وی افزود: در صورت ادامه این روند شاهد پایبن رفتن آب در سفره های زیرزمینی شهر کاشان خواهیم بود و باید منتظر فرونهشت های وحشتناکی در منطقه باشیم.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر کاشان با بیان اینکه ایجاد تاسیسات فاضلاب آلودگی سفره های آب های زیرزمینی را کم می کند،افزود: الان انتقال آب های چاه های جذبی که قبلا وارد سفره های زیرزمینی می شد وارد تصفیه خانه فاضلاب می شود و قرار است که بخشی از پساب فاضلاب به یکی از کارخانجات در منطقه کویر منتقل می شود.

وی تصریح کرد: انتقال پساب فاضلاب به فولاد کویر علاوه بر خارج شدن آب از حوزه شهری موجب می شود پتانسیل آب شور کویر را بالا ببرد و پتانسیل آب شور منطقه کویر به آب های شیرین در قسمت جنوب کویر حمله کند که این خود فاجعه را تشدید می کند.

وکیل در پایان تاکید کرد: باید پساب تصفیه خانه فاضلاب کاشان برای دشت های مناطق ناجی اباد، حسن آباد و لتحر برای استفاده کشاورزان و یا در اختیار شهرداری برای آبیاری فضای سبز قرار گیرد.

سید مهدی ناظم رضوی عضو شورای شهر کاشان اظهار کرد: با توجه به صحبت های صورت گرفته شرکت آب و فاضلاب کاشان هم بر سر مردم منت می گذارد و هم از مردم برای پروژه فاضلاب شهری پول می گیرد و از طرفی دیگر آب سفره‌های زیرزمینی را کم می کند که شهرداری با ندادن مجوزهای حفاری جلو اقدامات آنها کوتاه نیاید.

سعید ابریشمی راد، شهردار کاشان گفت: با توجه به کاهش آب چاه های زیرزمینی امسال باید بر اساس تعهداتی که داریم هزار متر مکعب کمتر آب برداشت کنیم و جایگزین آن را پساب فاضلاب قرار دهیم.

وی افزود: در جلسه ای با مسوولان آب و فاضلاب کاشان متوجه شدیم یک لیتر بر ثانیه انشعاب پساب آب یک میلیارد تومان است هرچند بر اساس توافقات قبلی شهرداری ۱۵ لیتر برثانیه در تملک دارد که هنوز بدلیل آماده نبودن امکانات نتوانسته برداشت کند و زیان می دهد.

ابریشمی راد تصریح کرد: نیاز شهرداری کاشان ۱۵۰ لیتر بر ثانیه برای آبیاری ۸۰۰ هکتار فضای سبز خود در حاشیه است که علاوه بر نیاز ۱۵۰ میلیارد تومان سالانه ۴۰۰ میلیون تومان هزینه آبانمان مصرف باید پرداخت کند.

شهردار کاشان خاطرنشان کرد: الان شهرداری حدود ۸۰۰ میلیون تومان برای تصفیه خانه کاشان در مسکن مهر توسط سازمان پارک ها هزینه کرده است و طبق مصوبه دولت اگر کسی تاسیسات تصفیه خانه را ایجاد کند وزرارت نیرو مکلف است پساب خام که چهار لیتر بر ثانیه است را رایگانبدهد که متوجه شدیم کمتر این مقدار می دهند..نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار