کسری بودجه آمریکا سال ۲۰۱۹ از ۱ تریلیون دلار می‌گذرد
کد خبر: 893121
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003kLB
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
یک اندیشکده آمریکایی برآورد کرده که میزان کسری بودجه دولت آمریکا در سال ۲۰۱۹ از رقم یک تریلیون دلار تجاوز خواهد کرد.
تسنیم: به نقل از رویترز، در حالی که کنگره آمریکا به سوی تصویب یک متمم بودجه جدید در هفته آینده برای جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال پیش می‌رود، یک اندیشکده آمریکایی برآورد کرده که میزان کسری بودجه دولت آمریکا در مسیر رسیدن به رقم یک تریلیون دلار در سال ۲۰۱۹ قرار دارد.

اگر این اتفاق رخ دهد، این اولین بار از سال ۲۰۱۲ به این طرف خواهد بود که اقتصاد آمریکا با چنین کسری بودجه عظیمی مواجه می‌شود.

کمیته یک بودجه فدرال مسئولیت پذیر، که یک اندیشکده مالی مستقر در واشنگتن است گفته که کسری بودجه دولت آمریکا در سال ۲۰۱۹ احتمالا به ۱.۱۲ تریلیون دلار خواهد رسید. این اندیشکده معتقد است، اگر سیاست‌های فعلی تداوم یابد، کسری بودجه دولت آمریکا تا سال ۲۰۲۷ به رکورد ۲ تریلیون دلار نیز خواهد رسید.

این کمیته قبلا پیش بینی کرده بود که کسری بودجه (اختلاف میان هزینه‌ها و درآمد‌های مالیاتی سالانه دولت) در سال مالی ۲۰۱۹ به ۹۸۳ میلیارد دلار خواهد رسید. برآورد جدید پس از آن صورت می‌گیرد که کنگره آمریکا در ماه دسامبر با تصویب طرحی اقدام به کاهش مالیات‌ها کرد که در طی بیش از یک دهه آینده حدود ۱.۵ تریلیون دلار به بدهی ملی آمریکا اضافه خواهد کرد.

انتظار می‌رود در طی روز‌های آینده یک طرح متمم بودجه دیگر را نیز به تصویب برساند، زیرا برای جلوگیری از تعطیلی دولت، قانونگذاران آمریکایی باید تا ۸ فوریه منبع تامین هزینه جدیدی را برای دولت آمریکا تعیین کنند.

استان کالندر، یکی از کارشناسان کهنه کار بودجه در ماه اکتبر پیش بینی کرده بود که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، کسری بودجه یک تریلیون دلاری به یک امر عادی در دولت فدرال تبدیل خواهد شد. ترامپ و هم حزبی‌های جمهوری خواهش کاخ سفید، مجلس نمایندگان و سنای آمریکا را در اختیار دارند.

دولت باراک اوباما، ۴ کسری بودجه سالانه یک تریلیون دلاری پیاپی را در کارنامه دارد، اما این کسری بودجه ناشی از یک بحران مالی تاریخی و اقدامات افزایش هزینه‌ها برای شکستن رکود بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار