با اجرای پروژه های صنعت برق خراسان زیر ساخت های لازم برای توسعه و اشتغال ایجاد شده است
کد خبر: 892772
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003kFY
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان ضمن تشریح عملکرد این شرکت ، پروژه های قابل افتتاح دهه فجر سال جاری را اعلام کرد.

مهندس متولی زاده مدیرعامل این  شرکت در گفتگویی اظهار داشت: اجرای پروژه ها در صنعت برق خراسان رشد قابل توجهی داشته و با اجرای این پروژه ها،زیر ساخت های لازم برای توسعه و اشتغال در سطح استان فراهم شده است.

5231 مگاوات ظرفیت نصب شده نیروگاهی

مهندس متولی زاده در تشریح عملکرد این شرکت ،گفت: ظرفیت نصب شده نیروگاهی در سه استان خراسان در حال حاضر 5231مگاوات
می باشد.مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان در خصوص ظرفیت نصب شده نیروگاه های تجدیدپذیر بیان داشت: درحال حاضر ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر به 38 مگاوات رسیده که رشد 36 درصدی را نسبت به شروع فعالیت دولت یازدهم نشان می دهد. وی در همین رابطه تصریح کرد: باتوجه به تفاهم نامه همکاری با معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی، حدود 1000 کیلووات نیروگاه خورشیدی در دستگاه های اجرایی نصب شد که از جمله این دستگاه ها می توان به ساختمان های استانداری خراسان رضوی، سازمان بازرسی ، دیوان محاسبات ، شرکت ملی گاز ، سازمان نظام مهندسی ، اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس ، بیمارستان رضوی و اداره کل ثبت اسناد و املاک اشاره کرد که با نصب این نیروگاه های خورشیدی تاکنون مجموعا بالغ بر 5 میلیون کیلووات ساعت در 4 سال گذشته انرژی برق تولید شده که ضمن تامین بخشی از مصارف این دستگاه ها از انتشار حدود 4500 تن
CO2 جلوگیری شده است.

مهندس متولی زاده همچنین افزود: در دولت تدبیر و امید 37 مگاوات نیروگاه های تولید پراکنده نصب شده که رشد 825 درصدی را نشان می دهد.

12 هزارکیلومتر طول خطوط شبکه انتقال و فوق توزیع  خراسان بزرگ

وی در خصوص طول خطوط شبکه انتقال استان خراسان بزرگ اظهارداشت: در حال حاضر طول خطوط شبکه انتقال در استان های خراسان 2920 کیلومتر و طول شبکه فوق توزیع استان های خراسان 9179 کیلومتر می باشد.

رئیس هیات مدیره شرکت برق منطقه ای خراسان ضمن اشاره به اینکه درسال های ابتدایی انقلاب اسلامی، در استان خراسان بزرگ پست 400کیلوولت وجود نداشته است،تصریح کرد: ظرفیت پست های انتقال در ابتدای دولت یازدهم 4788 مگاوات بوده که در بهمن ماه سال جاری به 5788 مگاوات رسیده است و همچنین در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تنها 10 دستگاه پست فوق توزیع در استان خراسان بزرگ نصب بوده که در بهمن ماه سال جاری به 166 دستگاه رسیده است.

تلفات برق در خراسان بزرگ کمتر از میانگین کشوری

مهندس متولی زاده در زمینه تلفات برق در شبکه انتقال ، فوق توزیع و توزیع استان های خراسان بیان داشت: با تلاش همکاران صنعت برق ، در ابتدای سال 1392 تلفات برق در شبکه انتقال ، فوق توزیع و توزیع 9 درصد بود و در بهمن ماه سال جاری به 8.18  درصد رسیده که این میزان 4 درصد کمتر از میانگین کشوری می باشد.

برق رسانی به 5609 روستا

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان اعلام کرد: در سال های ابتدایی انقلاب اسلامی 187 روستا از نعمت برق برخوردار بودند که این تعداد در ابتدای دولت یازدهم به 5489 روستای برقدار و در بهمن ماه سال جاری به 5609 روستا افزایش یافته است.

وی در خصوص تعداد مشترکین برق خراسان در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: استان خراسان بزرگ دارای 258هزار مشترک برق بود که در بهمن ماه سال جاری به 3میلیون و400 هزار مشترک رسیده است.

پروژه های دهه فجر سال 1396

مهندس متولی زاده  در ادامه به پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر سال جاری اشاره کرد و اظهارداشت: در دهه فجر امسال 6 پروژه صنعت برق خراسان آماده افتتاح و بهره برداری رسمی است و با اجرای اینگونه پروژه ها ، زیر ساخت های لازم برای توسعه و اشتغال در بخش های صنعت، معدن ، کشاورزی و تجارت فراهم می شود.

وی در پایان بیان داشت: پست 132 کیلوولت مدولار پارس، پست 132 کیلوولت مسقف فیروزه ، افزایش ظرفیت پست 132 کیلوولت صنعت ، توسعه پست 400 کیلوولت تربت جام ، توسعه پست 400 کیلوولت شیروان و خط 400 کیلوولت شریعتی – ابوطالب با اعتباری بالغ بر 72 میلیارد و 500 میلیون تومان آماده افتتاح در دهه فجر می باشد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر: