قطر: هرگز تسلیم عربستان نخواهیم شد
کد خبر: 892457
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003kAT
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
وزیر خارجه قطر عنوان کرد که کشورش تحت هیچ شرایطی در دایره نفوذ عربستان قرار نخواهد گرفت.
مهر: «محمد بن رحمان آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر گفت: ما به این مسئله باور داریم که عربستان قطر را زیر سلطه نفوذ خود می‌خواهد، ولی چنین مسئله‌ای هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش القدس العربی، وزیر خارجه قطر عنوان کرد که کشورش تحت هیچ شرایطی در دایره نفوذ عربستان قرار نخواهد گرفت.

محمد بن رحمان آل ثانی در گفتگو با روزنامه فرانسوی اوبینیون اینترناسیونال با بیان اینکه قطر دارای هویت، استقلال و تاریخ خود است، افزود: این روش که به دنبال شکست ما هستند نتیجه نخواهد داد و ملت قطر آماده مبارزه برای دفاع از حاکمیت ما است و ما باید خود را آماده حمایت از ملتمان کنیم.

وزیر خارجه قطر تصریح کرد که کشورش آماده حل و فصل دیپلماتیک بحران به وجود آمده از زمان شروع محاصره به شرط احترام به حاکمیت و قوانین بین المللی است، ولی باید پرسید که آیا سعودی‌ها نیز آماده گفتگو و مذاکره هستند؟ ما به پرسش در مورد انگیزه‌های واقعی آن‌ها ادامه خواهیم داد.

وی تاکید کرد: زمانی که به شرایط منطقه‌ای از جمله تحولات یمن و لبنان نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که سیاست عربستان نه تنها باعث ایجاد بی ثباتی در قطر، بلکه باعث ایجاد بی ثباتی منطقه شده است. از این رو ما معتقدیم که باید نگاه همه جانبه داشته باشیم و برای نزاع‌های منطقه از طریق گفتگو راه حلی پیدا کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار