ترس از ریزش ساختمان مدرسه‌‌ای در اسلامشهر را تعطیل کرد
کد خبر: 892014
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003k3K
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
اینبار پیشگیری قبل از وقوع حادثه :
مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر ، با اقدام به موقع قبل از وقوع حادثه ناگوار اقدام به پیشگیری کرد و دبستان شهید زین‌الدین را تعطیل و تخلیه نمود.ا

در آخرین روز دی ماه سال جاری دانش‌آموزان دخترانه دبستان شهید زین‌الدین شهرستان اسلامشهر وقتی در مدرسه حاضر شدند گمان نمی‌کردند که آخرین ساعات حضور خود در این مدرسه را سپری می‌کنند تا اینکه صدای فرونشست ساختمان قدیمی مدرسه و ایجاد شکاف‌هایی در بدنه ساختمان، مدیر مدرسه را واداشت تا با هماهنگی مقامات بالادستی خود دانش‌آموزان را تعطیل و روانه خانه کند.

با بروز این اتفاق ناگوار برای مدرسه که ساختمان آن در سال 1353 تأسیس شده بود، تیم مدیریت مدرسه با همکاری انجمن اولیاء و مربیان و با هماهنگی اداره آموزش و پرورش، راهی جز جابه‌جایی دانش‌آموزان و انتقال آن‌ها از شیفت صبح به نوبت عصر نداشتند.

هر چند که این تصمیم و جابه‌جایی برای عده‌ای از دانش‌آموزان که والدینشان شاغل بوده و برنامه‌ریزی برای ادامه تحصیلشان در نوبت صبح کرده بودند مشکلاتی را به وجود آورده اما باید در نظر داشت که اگر این کار انجام نمی‌‌شد چه بسا که در آینده‌ای نه چندان دور شاهد اتفاق ناگواری می‌بودیم که جبران آن غیرممکن بود.

در این زمینه و برای پیگیری بیشتر به سراغ حسن حبیبی‌پور مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر رفتیم و این حادثه را جویا شدیم.

ساختمان مدرسه زین‌الدین بیش از 50 سال قدمت دارد

حسن حبیبی‌پور اظهار داشت: تخلیه و تعطیلی دبستان دخترانه شهید زین‌الدین در راستای تأمین امنیت جانی دانش‌آموزان و پیشگیری از بروز حوادث ناگوار انجام شده است.

وی بیان کرد: ساختمان مدرسه دخترانه شهید زین‌الدین با قدمت بالای 50 سال یکی از قدیمی‌ترین مدارس شهرستان اسلامشهر است که در این چند سال در خدمت نظام آموزشی فعال بوده و تاکنون نیز هیچ‌ گونه مشکلی نداشته البته به لحاظ فرسوده بودن جزو فهرست مدارس در انتظار تخریب و بازسازی قرار داشته است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر افزود: با توجه به اینکه یک رشته قنات قدیمی از زیر ساختمان مدرسه عبور کرده و همچنین وجود پناهگاه احداث شده در دوران جنگ تحمیلی و عوامل طبیعی از قبیل وقوع زلزله‌های اخیر سبب به وجود آمدن ترک‌هایی در ساختمان شده بود که در 2 ماه گذشته کارشناسان سازمان نوسازی مدارس از این مدرسه بازدید و آزمایش‌های لازم را انجام داده‌اند.

برای تأمین امنیت جانی دانش‌آموزان مجبور به تخلیه مدرسه شدیم

حبیبی‌پور تأکید کرد: براساس نظرات کارشناسان سازمان نوسازی مدارس و انجام آزمایشات لازم و مشاهده افزایش شکاف‌ها در ساختمان با تصمیم سازمان در جهت پیشگیری از وقوع حوادث ناگوار و در راستای تأمین امنیت جانی دانش‌آموزان، اقدام به تخلیه و جابه‌‌جایی این مدرسه کردیم.

وی ادامه داد: با هماهنگی به عمل آمده با نزدیک‌ترین مدرسه، دانش‌آموزان مدرسه شهید زین‌الدین به نوبت عصر مدرسه شهید سرافراز منتقل شدند تا هیچ‌گونه خللی در روند تحصیل دانش‌آموزان به وجود نیاید.

25 مدرسه در اسلامشهر در نوبت تخریب و بازسازی قرار دارند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر با اشاره به اینکه در حال حاضر 25 مدرسه در اسلامشهر در نوبت تخریب و بازسازی قرار دارند بیان کرد: با توجه به اینکه مدرسه شهید زین‌الدین در وضعیت بحرانی قرار گرفته، تخریب و بازسازی آن در اولویت فهرست مدارس در انتظار بازسازی قرار دارد و امیدواریم با مساعدت و همکاری خیّرین هر چه سریع‌تر عملیات بازسازی این مدرسه آغاز شود.

حبیبی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برخی از والدین دانش‌آموزان شاغل هستند و امکان ادامه تحصیل فرزندانشان در نوبت عصر وجود ندارد، شرایط ادامه تحصیل آن‌ها در نوبت صبح و در هر مدرسه‌ای که مدنظر آن‌ها باشد، وجود دارد و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.


منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار