ایمن‌سازی با حرف عملی نمی‌شود!
کد خبر: 890766
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003jjC
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۱
بیژن یانچشمه
معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از انجام اقدامات برای ایمن‌سازی 13 پاساژ در بازار تهران خبر داد. این خبر از این جهت دارای اهمیت است که پس از فاجعه پلاسکو رصد ساختمان‌های ناایمن در شهر تهران مورد توجه دستگاه‌های متولی قرار گرفته است و بنا به گفته یک عضو شورای شهر تهران تاکنون 7 هزار و 300 فقره ساختمان ناایمن در شهر تهران شناسایی شده است. در حقیقت شناسایی این ساختمان‌‌ها گام اول برای جلوگیری از فاجعه‌هایی شبیه پلاسکو است. 
اما امکان اینکه همه ساختمان‌‌ها بخواهند با بازسازی مقاوم شوند، وجود نخواهد داشت؛ چراکه بسیاری از ساختمان‌های موصوف، ساختمان‌هایی هستند که عمر مفید خود را کرده‌ و حالا به ساختمان‌های فرسوده تبدیل شده‌اند. بر این اساس، لازم است تا مسئولان در بخش‌های مختلف همچون وزارت راه، شهرداری و سایر بخش‌‌ها به فرسودگی این ساختمان اهتمام بیشتر داشته باشند. 
در برخی موارد، سازه‌های نا‌ایمن به پاساژ و محل‌های کسب و کار شهروندان باز می‌گردد که به دلیل تردد و تجمع عده زیادی از شهروندان لازم است تا این سازه‌‌ها از سوی متخصصان مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد و اگر امکان بازسازی و مقاوم‌سازی وجود ندارد، نسبت به پلمب و سایر اقدامات قانونی عمل عاجل صورت گیرد. 
قرار است روز جمعه 29 دی ماه، کلنگ ساختمان پلاسکوی جدید به زمین زده شود، باید این اقدام را به فال نیک گرفت و روند مقاوم‌سازی و نوسازی سایر ساختمان‌‌ها و پاساژ‌‌ها در سریع‌‌‌ترین زمان ممکن به انجام برسد.  با این اقدام علاوه بر رونق ساخت و ساز، نوعی پیشگیری هم برای حوادث احتمالی صورت خواهد گرفت و سازه‌های نامقاوم شهری نیز نوساز خواهند شد تا خسارت‌‌ها و تبعات حوادث پلاسکو دیگر تکرار نشود. باید توجه داشت که خبرهای بسیاری در این زمینه انتشار یافته است ولی در عمل حرکت‌ها فقط لاک‌پشتی پیگیری می‌شود. 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار