فيلمسازي ورزشي در ايران رشد نمي‌كند
کد خبر: 890757
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003jj3
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
در نشست خبري يازدهمين جشنواره فيلم‌هاي ورزشي عنوان شد
رئيس جشنواره فيلم‌هاي ورزشي معتقد است حوزه فيلمسازي ورزشي در‌ ساير كشورها پر رونق است اما در ايران به دليل ديدگاه اشتباه مديران در سمت و سوي ظرفيت‌هاي موجود پيش نرفته است.
به گزارش «جوان» نشست خبري يازدهمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي ورزشي روز گذشته با حضور «احسان شيعه» مدير شبكه ورزش و رئيس جشنواره، «مجتبي علوي» دبير جشنواره فيلم‌هاي ورزشي و«محمد مختاري» دبير بخش عكس و اهالي رسانه در كميته ملي المپيك برگزار شد. احسان شيعه با اشاره به كليد خوردن اين جشنواره از شهريورماه در رشته‌هاي فيلم، ‌برنامه تلويزيوني و عكس و به پايان رسيدن مهلت ارسال آثار تا پنجم آذرماه، افزود: خوشبختانه رشد خوبي را نسبت به سال‌هاي گذشته در ارسال آثار به دبيرخانه شاهد بوديم. 
وي به اهميت اين جشنواره به دليل تخصصي بودن آن كه فيلمسازي ورزشي به عنوان يك ژانر شناخته شده سينمايي در‌ دنيا مطرح مي‌كند، اشاره كرد و گفت: حوزه فيلمسازي ورزشي در‌ ساير كشورها پررونق است اما در ايران به دليل ديدگاه اشتباه مديران در سمت و سوي ظرفيت‌هاي موجود پيش نرفته است. 
شيعه با بيان اينكه ايران جزو ۱۶ كشوري است كه جشنواره فيلم‌هاي ورزشي را به صورت منطقه‌اي برگزار مي‌كند و برگزيدگان اين جشنواره‌ به جشنواره فيلم‌هاي ورزشي ميلان ايتاليا مي‌روند، خاطرنشان كرد: يكي از ويژگي‌هاي منحصربه‌فرد جشنواره، عدم حمايت دولتي از آن است، البته به دليل اينكه احساس كرديم ممكن است اين جشنواره تعطيل شود، شبكه ورزش سيما از آن حمايت كرد. 
وي در ادامه افزود: از امشب تا اختتاميه ويژه برنامه زنده «سينما ورزش» كه از شبكه ورزش روي آنتن مي‌رود، اخبار و رويدادهاي جشنواره را پوشش مي‌دهد و اجراي برنامه بر عهده رامين راستاد است. مدير شبكه ورزش همچنين درباره پخش آثار برگزيده از اين شبكه تلويزيوني بيان كرد: در‌ تعطيلات نوروز ويژه‌برنامه‌اي براي پخش فيلم‌هاي برگزيده با حضور صاحبان آثار را در كنداكتور قرار خواهيم داد. مجتبي علوي نيز با تأكيد بر اينكه دو مقوله داراي محبوبيت ورزش و سينما در جشنواره فيلم‌هاي ورزشي پيوند مي‌خورند، گفت: تعداد حاميان از جشنواره بي‌شمار است در حالي كه حتي يك ريال به ما كمك نمي‌كنند. گزارش بخش خبري ۲۰:۳۰ درباره تعدد جشنواره‌ها به جشنواره ما لطمه وارد كرد، البته جشنواره فيلم‌هاي ورزشي تخصصي و زيرنظر فدراسيون فيكتس است كه ۱۱۶ كشور دنيا عضو اين فدراسيون هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار