آتش فتنه خاموش شد اما دشمنان از تلاش نمی‌ایستند/ برخی در حال توجیه فتنه اخیر هستند
کد خبر: 890325
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003jc5
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
یکی از مراجع تقلید گفت: آتش فتنه خاموش شد ولی دشمنان از تلاش نمی‌ایستند.

جوان آنلاین: آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه با اشاره به حدیثی اظهار کرد: زیانکارترین مردم کسی است که تمام نیروهای خود را برای رسیدن به هوا و هوس صرف می‌کنند و در نهایت نیز نتیجه نمی‌گیرند و از این دنیا با دست خالی خارج می‌شوند و هیچ دلیل و برهانی برای انجام کارشان ندارند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند سرمایه‌ها و استعدادهایی به انسان داده، باید این نیروها در مکانی مصرف شود که بهترین نتیجه را داشته باشد ولی کسانی هستند که تمام نیروهای خود را در مسیر آمال و آرزوهای دور و دراز مصرف می‌کنند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند سعادت آنها در ثروت انبوه است، گفت: کاخ‌های متعدد و سرمایه‌های فراوان انباشته می‌کنند و در نهایت مشاهده می‌کنند به جایی نرسیدند. باید در نظر داشت آرامش روح انسان مهم است. حفظ مقام و مال زحمت فراوانی دارد و سعادت در آرامش است، این آرامش در سایه ایمان و قناعت حاصل می‌شود.

وی عنوان کرد: تزئین زشتی‌ها و مایه‌های ننگ در نظر انسان به صورت خوبی‌ها یکی از وسوسه‌های شیطانی است. باید توجه داشت شیطان از راه‌های مختلف نفوذ می‌کند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه خوشبختانه آتش فتنه خاموش شد ولی دشمنان از تلاش نمی‌ایستند، گفت: آنها منتظر هستند در فرصتی آتش دیگر را روشن کنند. جای خوشبختی است که آنها ایران و مردم را نشناختند تصور می‌کردند با روشن کردن آتش فتنه و به میدان کشاندن عده‌ای مسئله تمام می‌شود؛ غافل از اینکه انبوهی از مردم پشتیبان کشور، دین و نظام هستند.

وی خاطرنشان کرد: چه طور باور می‌کنند که ملتی با این وضع را می‌توانند تکان دهند؛ به همین دلیل به فتنه‌انگیزی می‌پردازند و سرشان به سنگ می‌خورد ولی دست بردار نیستند. به آنها باید بیان کرد بیایید این ملت، حامیان نظام و اسلام را بشناسید.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: دشمنان می‌خواهند فتنه‌ای که برپا شد به سازمان ملل بکشانند به عنوانی که هر چیزی که امنیت دنیا را به خطر اندازد قابل طرح در سازمان ملل است و اینگونه مطرح کنند این موضوع امنیت صلح جهانی را به خطر انداخته است.

وی یادآور شد: عقل و درک آنها از شرایط و اوضاع کم است اگر می‌فهمیدند دست از این کارها برمی‌داشتند و به راه‌های دیگر می‌پرداختند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به دستگیر افراد در اغتشاشات گفت: در بازجویی بیان شد که اکثریت قاطع اغتشاشگران از فضای مجازی الهام گرفتند. گردن یکدیگر این مسائل را نیندازید؛ اکنون زمان این سخنان نیست بلکه زمان وحدت، اتحاد و انتقاد منطقی و پیشنهاد اصلاح است به جز این عقل و دین اجازه نمی‌دهد رفتار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید بدانیم تا زمانی که فضای مجازی اصلاح نشود مشکل حل نمی‌شود. در اخبار آمده 15 هزار شغل در فضای مجازی است سؤال می‌شود که فضای مجازی که اختیارش در دست دیگران است و ما هیچ اختیاری نداریم؛ عاقلانه است که شغل‌ها در آنجا ایجاد شود.

این مرجع تقلید عنوان کرد: ما می‌گوییم فضای سالم ایجاد کنیم؛ این امر امکان‌پذیر است و شغل و موارد دیگر را آنجا ببرید و رسانه سالم ایجاد شود و استفاده کنیم اگر با گذشت زمان این امر فراموش شود؛ دوباره در آن دام می‌افتیم.

وی با بیان اینکه در اخبار مشاهده شد که شهرداری تهران محلی برای اعتراضات معین کرده است گفت: اعتراضات کنند ولی مسؤولان باید حضور داشته باشند که اعتراضات و راه حل‌ها را بشنوند و هر گروهی به نوبت اعتراض را مطرح کند و سپس جمع‌بندی و حل مشکل شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی یادآور شد: برخی از اشخاص در حال توجیه مسائل اخیر هستند و می‌خواهند از مسئله  اصلی دور کنند. واقعیت‌ها را باید تلخ و شیرین پذیرفت و انسان عاقل باید به فکر باشد که این درد درمانش چیست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار