آيت‌الله هاشمي مشاور امين و صادق امام (ره)‌ و رهبري بود
کد خبر: 890283
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003jbP
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۱
جهانگيري در نخستين كنگره بزرگداشت آيت‌الله هاشمي:
آيت‌الله هاشمي مشاوري امين، صادق و ثابت قدم براي امام (ره) و پس از آن براي رهبر انقلاب بود و تا آخرين لحظات حيات خود، از ستون اصلي نظام دفاع كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني رياست جمهوري، اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور صبح ديروز در نخستين كنگره بزرگداشت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني گفت: هر منصفي كه به تاريخ معاصر ايران بنگرد، ‌از سال‌هاي دور پيش از انقلاب تا آخرين لحظه‌هاي حيات، نام او را در ميان فعال‌ترين و تاثيرگذارترين انقلابيون، ‌روحانيون، ‌سياستمداران و مديران ايراني شاخص ترين مي‌بيند. وي در اين مراسم كه در سالن اجلاس سران كنفرانس اسلامي در تهران برگزار شد، با بيان اينكه اگر بخواهيم نام پنج روحاني انقلابي، سياستمدار و مدير برجسته ايراني را برشماريم حتماً نام آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به عنوان يكي از شاخص‌ترين آنهاست، تصريح كرد: هيچ صحنه‌اي از انقلاب، تشكيل نظام جمهوري اسلامي، ‌دفاع مقدس، ‌سازندگي، اصلاحات و اعتدال نمي‌توان يافت كه آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ميانه آن نباشد. جهانگيري اظهار داشت: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني مشاوري امين، صادق و ثابت قدم براي امام خميني (ره) و پس از آن براي مقام معظم رهبري بود و تا آخرين لحظات حيات خود، از ستون اصلي نظام دفاع كرد و اصرار داشت كه اگر نظر و ديدگاهي هم وجود دارد بايد از نظام حفاظت و حراست كنيم. معاون اول رئيس جمهور از آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به عنوان شناسنامه و سند هويت انقلاب اسلامي ياد كرد و با تاكيد بر اينكه نمي‌توان آيت‌الله هاشمي رفسنجاني را ناديده گرفت، تصريح كرد: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني مرد عبور از بحران‌ها و مرد صبر و اميد بود و هيچ گاه كسي او را نااميد نديد و همواره براي روزهاي سخت برنامه داشت. 

معاون اول رئيس جمهور در ادامه با بيان اينكه مردم كشور با مسائل و مشكلات مختلف روبه‌رو هستند، ‌گفت: مسائل اقتصادي، اجتماعي، تنگناهاي سياسي و معضلات فرهنگي مردم را آزار مي‌دهد اما مسير پاسخ به اين انتظارات و توقعات بسته نيست و ما بايد ريشه‌ها و عوامل نارضايي‌ها و اعتراضات را همواره و در هر زمان بررسي كنيم و به راهكارهاي عملي براي حل مشكلات برسيم. جهانگيري ادامه داد: در زمان بحران و قبل و بعد از آن بايد به ريشه‌هاي بحران به طور دقيق رسيدگي شود و اين مسئوليت مشترك نهادهاي حاكميتي، نهادهاي اجرايي و نهادهاي مدني كشور است. معاون اول رئيس جمهور با بيان اينكه وجود نارضايي در يك جامعه كه در حال توسعه است امري غيرعادي نيست، تصريح كرد: در يك جامعه در حال توسعه حتماً برخي توقعات و انتظارات مردم در مواردي برآورده نمي‌شود و ممكن است نارضايي و اعتراضاتي وجود داشته باشد اما راه حل اين مسائل فراهم كردن امكان ارتباط و نقد و گفت‌وگوست چرا كه تنها راه حل مشكلات كشور گفت‌وگوست. وي تاكيد كرد: ما به عنوان مسئولان كشور بايد سطح تحمل خود را در برابر انتقادات افزايش دهيم و زمينه ارتباط با ناراضيان و منتقدان را فراهم كنيم. نبايد اجازه دهيم نارضايي‌ها به كينه توزي، خشونت و دشمني تبديل شود زيرا تنفر و خشونت آفتي است كه وحدت ملي در كشور را دچار آسيب مي‌كند. 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار