کد خبر: 890259
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003jb1
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰
يك باند استريل كه به علت خطاي پزشكي از 10 سال قبل در بدن بيمار مازندراني جا مانده بود، سرانجام در عمل جراحي ديگري خارج شد.
آن‌گونه كه فارس گزارش داده است شهريورماه ‌سال 86 زني 46 ساله‌ با علايم درد شديد وارد بيمارستان امام خميني ساري شد، وی پس از انجام آزمايشات و سونوگرافي، با تشخيص خونريزي رحم، در بيمارستان شفاي ساري جراحي شد. زن جوان اما مدتي بعد با علايم درد به پزشك معالجش مراجعه كرد، اما پزشك معالج با تجويز آنتي‌بيوتيك او را راهي خانه كرد. او به چند پزشك در شهرستان‌هاي قايم‌شهر، ساري و تهران مراجعه كرد، اما پزشكان قادر به تشخيص علت درد نشدند.  براساس اين گزارش زن بيمار شهريور امسال در خيابان دچار سرگيجه شده و به زمين برخورد كرد و دچار سكته شد و به بيمارستان قلب ساري منتقل و پس از چند روز مرخص شد. او سپس با علايم بيماري بيشتر به بيمارستان بوعلي ساري منتقل شد و علت اين اتفاق باز هم نامشخص باقي ماند. 
او بعد از مراجعه به چند پزشك ديگر20 آذرماه در بيمارستان امام ساري بستري شد. پزشكان بعد از معاينه فكر مي‌كردند، در بدن بيمار جانور ديده‌اند اما دوباره روده‌ها را شست‌وشو دادند تا آن جسم خارجي به‌خوبي ديده شود.  
سرانجام با اصراري كه پزشكان براي مشخص‌شدن حقيقت به ‌خرج دادند، تصاوير نشان داد كه آن جسم خارجي، آن موجودي كه سال‌ها در دل بيمار حركت مي‌كرد و امان او و خانواده‌اش را بريده بود، يك گاز استريل است. جسم خارجي كه خانم دكتر 10 سال پيش در شكم مريض جا گذاشته بود.
اين اشتباه پزشكي سبب شده بود كه روده‌هاي بيمار سوراخ شود، پزشكان مي‌گفتند او چه‌طور در اين مدت زندگي مي‌كرد؟ اما واقعيت اين بود كه بيمار زندگي نمي‌كرد بلكه تنها درد مي‌كشيد و تحمل مي‌كرد و 10سال از عمر او كه بايد به‌خوبي در كنار همسر و دو فرزند پسرش سپري مي‌شد، در گوشه و كنار بيمارستان‌ها و انتقال از شهري به شهري ديگر براي درمان گذشت، سرانجام سه روز پس از كشف جديد،  اين بانوي 56 ساله جراحي شد.
اينها داستان نيست، واقعيت تلخي است كه با يك اشتباه پزشكي مال و جان بيمار دستخوش آسيب ‌ می‌شود. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار