جريمه دکتراي تخصصي غيرپزشکي براي غيبت سربازي 40 ميليون تومان! قرار بود 3برابر شود!
کد خبر: 890086
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003jYE
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۸
جريمه دکتراي تخصصي غيرپزشکي براي غيبت سربازي 40 ميليون تومان! قرار بود 3برابر شود!سخنگوي کميسيون تلفيق بودجه 97 بازگرداندن جرايم غيبت سربازي را از رقم‌هاي پيشنهادي که در بودجه سال آينده محض خوش‌خدمتي به دولت به دوبرابر و سه‌برابر افزايش داده بودند، اعلام کرد. فکر کنيد براي مشمول غايب بي‌سواد و زيرديپلم 20 ميليون تومان و از ديپلم به بالا ارقام باورنکردني، حتي تا 140 ميليون تومان براي دکتراي تخصصي غيرپزشکي و 150ميليون تومان براي دکتراي پزشکي تخصصي. من صددرصد مطمئن هستم سردار صدرالساداتي رئيس پيشين نظام وظيفه، سردار نوروزي رئيس کنوني و سردار کريمي معاون ايشان هرگز از اين افزايش جرايم خبري نداشتند، زيرا اين افسران شريف و لايق کارشناسند، شيوه رفتار با مشمولان را مي‌دانند و ادارات نظام‌وظيفه و گذرنامه و مهاجرت از مردمي‌ترين سازمان‌هاي نيروي انتظامي‌ هستند. طراحان اين افزايش جرايم که با بالاگرفتن موج اعتراض به گراني‌ها، تصميم نادرستي را که حمل بر کينه‌توزي دولت از ملت مي‌شد اصلاح کردند و جرايم قبلي را دوباره برگرداندند، افراد کم‌اطلاعي هستند که گويا به افراد تحصيلکرده حساسيت دارند. من سال‌ها پيش به خدمت وظيفه رفته‌ام و آن را از خوش‌ترين ايام زندگي خود مي‌دانم، بنابراين دفاعي که از مشمولان غايب مي‌کنم به خاطر اين است که خدمت سربازي را نبايد به دوران زجر و شاقه و ناراحتي براي جوانان تبديل کرد. 

بايد در چهار ماه يا شش ماه اوليه علوم و فنون نظامي‌ و رزمي نظير نظام جمع، تيراندازي با اسلحه کمري، تفنگ، مسلسل، تمام عمليات دفاعي، کارهايي که يک مدافع وطن بايد بداند را به جوانان آموخت و بلافاصله هر يک از نظاميان را در رشته‌هاي مورد نياز کشور گماشت. خدمات نظامي در ارتش و مرزباني و نيروي انتظامي، راندن انواع خودروهاي ارتشي، عمليات کاراته، ورزش‌هاي مختلف، سرودخواني، مارش نظامي، پياده‌روي و راهپيمايي در کوهستان و صحرا، آموزاندن شنا در خدمت سربازي را مطبوع و دلچسب مي‌کند. بايد بر حقوق مشمولان افزود و کساني که متأهل هستند بتوانند نزد خانواده‌شان باشند. براي متخصصان بايد اسباب خدمت در رشته‌هاي تخصصشان را فراهم کرد. در سال 1344 که من روزنامه‌نگار و تاريخ‌خوان به خدمت سربازي رفتم پس از چهار ماه اوليه طبق دستور غلط شاه وقت تمام ليسانسيه‌ها، فوق‌ليسانسيه‌ها، مهندسان و حتي دکترهاي غيرپزشکي مأمور شدند به دهات بروند و کشاورزي به کشاورزان بياموزند. ما همگي اعتراض کرديم، نامه‌ها‌ و عريضه‌هايي نوشتيم. دانشکده افسري ارتش درخواست کرد من براي تدريس تاريخ به آنجا بروم که نشد ولي بالاخره به جاي آموزاندن شيوه کشت گندم و جو و ميوه‌ها و سبزي خوردن و شرب و شلغم و سيب‌زميني مرا به اصلاحات ارضي فرستادند که اطلاعاتي کمابيش در خصوص دهات کشور داشتم. 

مقصر اصلي افزايش جرايم غيبت سربازي در بودجه 1397 تصويب‌کنندگان جرايم‌ هستند که خيال مي‌کنند دکتر تاريخ، ادبيات، الهيات، فلسفه، علوم اجتماعي و جغرافيا و زبان درآمدي مانند يک دکتر متخصص پزشکي دارند. معلومات عمومي آن آقايان و خانم‌هاي وکيل سبب عدم رضايت ميليون‌ها مشمول شد. راستي چرا نمي‌آيند دوره آموزش را چهارساله کنند، مانند آقاي دکتر روحاني که در زندگينامه‌اش مي‌نويسد چهارسال، هر سال يک‌ماه دوره تعليمات نظامي را مي‌ديد و سپس هم باقي خدمتش را در رشته تخصصي خود ليسانس حقوق در دادگستري گذراند. من خوشحالم که نوشته‌هاي من و امثال من در جرايد مصوبه بي‌رحمانه و نارضايي‌تراش افزايش جرايم را به روز اول بازگرداند و اين سوء‌تفاهم در مردم را که خداي ناکرده دولت قصد دارد از مشمولان غايب انتقام‌جويي کرده و آنان را نقره‌داغ کند، برطرف ساخت. سربازي در کشور ما از دوران هخامنشيان که ناچار بودند با دشمنان متجاوز و بي‌رحم مقابله کنند و حتي از دوران مادها برقرار شده و خوب است مردم بدانند از 10 پسر داريوش بزرگ شش پسر او در خدمت سربازي وظيفه و هنگام جنگ با يونانيان کشته شدند. اگر ايران ارتش و نظام وظيفه نداشته باشد، کشورهاي کوچک همسايه هم به انديشه تجزيه ايران خواهند افتاد و کسي در دنيا نيست که به فکر دفاع از استقلال و يکپارچگي ايران باشد. آقاياني که در کميسيون مي‌نشينند چرتکه مي‌اندازند، گويا اين مفاهيم را درک نمي‌کنند، زيرا مهم رساندن بودجه به حدي است که دولت نياز دارد.

امپراتوري ژاپن که پيش از پايان جنگ جهاني دوم يک ارتش 8ميليوني داشت و پس از شکست در جنگ روس‌ها جزاير کوريل و امريکايي‌ها بسياري از جزاير آن را تصرف کردند، پس از امضاي قرارداد صلح ارتش خود را منحل کرد ولي سال‌ها بعد اجازه تشکيل يک ارتش محدود کوچک به آن کشور داده شد. کار ژاپن با اقتصاد بزرگ جهاني و نيروي مالي و صنعتي عظيم در اين روزها به جايي رسيده که کره شمالي کوچک که زماني مستملکه ژاپن بود به سوي آن موشک پرتاب مي‌کند و شب و روزي نيست که رئيس‌جمهور کره شمالي آن کشور را تهديد نکند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار