پرونده آدم‌ربايان چاه وحشت بررسی مي‌شود
کد خبر: 890082
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003jYA
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
دو مرد جوان كه راننده شركت مسافربري را براي اخاذي 300ميليون توماني ربوده و در چاه وحشتناكي حبس كرده بودند، به زودي در دادگاه محاكمه مي‌شوند.
به گزارش خبرنگار ما، خردادماه امسال بود كه مرد ميانسالي به اداره پليس رفت و از گم شدن ناگهاني پسر جوانش شكايت كرد. 
شاكي گفت: پسرم راننده است و با خودرواش در يكي از شركت‌هاي مسافربري كار مي‌كند، امروز صبح مثل هميشه براي كار از خانه خارج شد اما ديگر به خانه برنگشت. وقتي تلفن همراهش را جواب نداد، خيلي نگرانش شدم و با دوستانش تماس گرفتم اما دوستانش هم از او خبري نداشتند. الان هم نگرانش هستم و احتمال مي‌دهم براي او اتفاق بدي رخ داده باشد و از شما درخواست كمك دارم تا پسرم را پيدا كنيد. 
پس از طرح اين شكايت پرونده به دستور بازپرس دادسراي امور جنايي تهران براي پيداكردن راننده جوان در اختيار تيمي از كارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت. در حالي كه تحقيقات درباره اين حادثه ادامه داشت، شاكي دوباره به اداره پليس رفت و گفت: پسرش را ربوده‌اند و آدم‌ربايان براي آزادي او 300ميليون تومان درخواست كرده‌اند. 
شاكي گفت: دقايقي قبل مردي با تلفن پسرم به من زنگ زد و گفت: پسرم را گروگان گرفته و بايد براي آزادي او 300ميليون تومان پرداخت كنم، آدم‌ربا مرا هم تهديد كرد اگر پول را فراهم نكنم اتفاق بدي براي پسرم رخ مي‌دهد. 
پس از اين مأموران، شاكي را آموزش دادند تا در يك قرار صوري آدم‌ربايان را به دام بيندازند، تا اينكه دريافتند مرد ربوده شده توسط مأموران پليس شهرستان دماوند از داخل چاه متروكه‌اي نجات پيدا كرده است. مردي كه به مأموران پليس دماوند خبر داده بود، گفت: در حال عبور از بيابان‌هاي اطراف شهر بودم كه صداي ناله‌هايي از داخل چاه متروكه‌اي به گوشم رسيد، ابتدا فكر كردم خيالاتي شده‌ام اما هر چقدر به چاه نزديك‌تر مي‌شدم صداي ناله‌ها بيشتر مي‌شد، تا اينكه به سر چاه رفتم و متوجه شدم مردي داخل آن گرفتار شده است. بلافاصله موضوع را به مأموران پليس خبر دادم و مأموران هم با كمك آتش‌نشانان مرد گرفتار شده را در حالي كه نيمه جان بود، نجات دادند. 
مرد ربوده شده هم پس از آزادي گفت: روز حادثه دو مرد افغان و يك ايراني را از تهران به مقصد شهرستان دماوند سوار خودروام كردم، در ميانه راه آنها به من حمله كردند و پس از بستن دست‌و‌پايم تمامي پول‌ها و اموال قيمتي و تلفن همراهم را از من گرفتند، آنها شماره پدرم را از من گرفتند و با او تماس گرفتند و براي آزادي من 300 ميليون تومان درخواست كردند، پس از اين آنها مرا به بيابان‌هاي اطراف شهر بردند و داخل چاه وحشتناكي انداختند و گفتند: تا زماني كه 300 ميليون تومان را پدرم به آنها ندهد، مرا داخل چاه زنداني مي‌كنند. آنها روزي يك‌بار به من سر مي‌زدند و كمي برايم آب و غذا به داخل چاه مي‌انداختند تا از گرسنگي و تشنگي فوت نكنم. در اين چند روز من داخل چاه وحشت زنداني بودم و از ترس نيمه‌جان شدم. 
پس از اين مأموران در يك قرار صوري دو مرد افغان را هنگام تحويل مبلغ 300ميليون تومان دستگير كردند.  دو متهم در بازجويي‌ها به جرم خود اقرار كردند، يكي از آنها گفت: ما چهار نفر بوديم كه اين نقشه را طراحي كرديم، اما روز حادثه سه نفري آن را اجرا كرديم. آن روز خودرو شاكي را به صورت دربستي به مقصد كرايه كرديم و او را ربوديم و داخل چاهي زنداني كرديم، تا اخاذي كنيم اما خيلي زود شناسايي و دستگير شديم. 
در حالي كه تحقيقات براي دستگيري همدستان آدم‌ربايان ادامه دارد قاضي مرشدلو، كيفرخواست دو مرد افغان را به جرم آدم‌ربايي صادر كرد، بدين ترتيب دو متهم به زودي در دادگاه كيفري استان محاكمه خواهند شد. 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار