کد خبر: 890080
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003jY8
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰
رئيس پليس مبارزه با موادمخدر نيروي انتظامي به خانواده‌ها هشدار داد در مورد احتمال مصرف موادمخدر و هرگونه تغيير رفتار در فرزندانشان حساس شوند، چراكه تغيير رفتار مي‌تواند يكي از نشانه‌هاي مصرف اين ماده زيان‌آور باشد.
سردار محمدمسعود زاهديان گفت: متأسفانه مصرف موادمخدر از جمله «گل» در بين جوانان افزايش يافته كه نگران‌كننده است و علت آن شيوه مصرف و دسترسي راحت‌ به آن است. 
وي به خانواده‌ها توصيه كرد، تا به فرزندان خود توجه بيشتري داشته باشند؛ چراكه فرزندان بايد در چرخه نظارتي والدين قرار بگيرند، زماني كه نوجوانان و جوانان در گروه همسالان و دوستان قرار مي‌گيرند، قدرت كنترل آنها كاهش مي‌يابد زيرا ممكن است گروهي از جوانان آلوده به مصرف موادمخدر در كنار آنها قرار گرفته باشند.  رئيس پليس مبارزه ‌با موادمخدر اضافه كرد: در شرايطي كه جوانان در گروه همسالان قرار مي‌گيرند، نقش مستقيم خانواده در كنترل و نظارت كاهش مي‌يابد و براين اساس درصد آسيب‌ديدگي آنان نيز افزايش مي‌يابد.  سردار زاهديان خطاب به والدين گفت: بايد والدين توجه داشته باشند كه فرزند آنها در انتخاب دوستان خود با چه افرادي رفت‌و‌آمد دارند؛ چراكه خانواده در پيشگيري از انواع انحرافات به ويژه مصرف انواع موادمخدر نقش دارند.  وي اضافه كرد: مصرف موادمخدر در محافلي مثل پارتي كه جوانان در آن مجالس جمع هستند، تبليغ مي‌شود به ويژه در مورد دختران كه حضور كنترل نشده آنها ممكن است ميزان مصرف موادمخدر از جمله «گل» را در بين دختران افزايش دهد، به همين دليل توصيه مي‌شود تا خانواده‌ها به دختران خود توجه بيشتري داشته باشند و اينكه در چه محافلي رفت‌و‌آمد مي‌كنند.  سردار زاهديان تأكيد كرد: همچنين والدين بايد متوجه تغييرات رفتاري در فرزندان خود باشند و به سادگي نسبت به تغييراتي مثل پرخاشگري، كم‌اشتهايي يا غذا خوردن زياد آنان نگذرند.  رئيس پليس مبارزه با موادمخدر همچنين تصريح كرد: البته نظارت و حساسيت والدين نبايد منجر به ايجاد حساسيت در فرزندان شود و مداخلات والدين بايد منطقي باشد، تا سبب تحريك و تشويق جوانان براي مصرف موادمخدر نشود و بيشتر به سمت دوستان تمايل پيدا نكنند. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار