کد خبر: 890078
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003jY6
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
كشف يك جسد سوخته ناشناس، تنها ثمره تلاش تيم‌هاي امداد براي يافتن 32 سرنشين نفتكش ايراني است كه شامگاه شنبه در آب‌هاي شرق چين پس از تصادف با يك كشتي باري چيني آتش گرفت و همچنان ميان آب در حال سوختن و غرق شدن است.
اين حادثه ساعت 20 شامگاه شنبه، 16 دي‌ماه در آب‌هاي درياي شرق چين اتفاق افتاد كه در جريان آن يك كشتي باري چيني با وسط كشتي نفتكش ايراني كه حامل 137 هزار تن نفت غليظ شده ‌ به مقصد كره‌جنوبي بود برخورد كرد كه منجر به انفجار نفتكش ايراني شد. بعد از وقوع حادثه ‌تيم‌هاي امداد در محل حاضر شدند و تلاش براي يافتن 32 سرنشين نفتكش كه 30 نفر از آنها ايراني و دو نفر ديگر بنگلادشي بودند به جريان افتاد، مخازن نفتي تا روز گذشته همچنان در حال انفجار و كشتي در حال سوختن بود. تيم‌هاي امداد اعلام كرده‌اند كه علت گسترش نشت نفت تا شعاع يك‌ كيلومتري كشتي، امكان نزديك شدن كشتي‌هاي اطفای حريق و امدادي به نفتكش وجود ندارد.

روز گذشته همچنين خبر رسيد كه امدادگران جسدي كه جليقه ضدحريق به تن داشت و به علت شدت سوختگي از ناحيه صورت قابل شناسايي نبود را كشف و براي احراز هويت از محل خارج كردند. سيروس‎كيان ارثي، مديرعامل شركت ملي نفتكش ايران گفت: با توجه به يافتن پيكر دريانورد مجهز به لباس ويژه نجات، كاركنان كشتي احتمالاً فرصت استفاده از وسايل نجات را داشته‎اند. وي با بيان اينكه با وجود وضعيت فعلي كشتي و آسيب‎هاي وارده به آن، احتمال غرق‌شدن اين كشتي اندك است، اضافه كرد: در حال حاضر دو فروند كشتي شركت ملي نفتكش و يك فروند كشتي كشتيراني جمهوري اسلامي ايران با نظارت و مديريت مركز جست‌وجو و نجات شانگهاي به طور مستمر عمليات جست‌وجو و يافتن دريانوردان مفقود شده را ادامه مي‎دهند. 

براساس اين گزارش عمليات امداد با توجه به گستردگي و عمق فاجعه به علت نشت وسيع نفت، با كندي به پيش مي‌رود و امدادگران براي نزديك شدن به كشتي با سختي و مشكلات فراواني مواجه هستند. محمد رستاد، رئيس سازمان بنادر و كشتيراني جسد كشف شده را متعلق به يكي از خدمه نفتكش ايراني دانست و گفت: جسد براي تعيين هويت و شناسايي به شانگهاي فرستاده شده و امدادگران همچنان اميدوارند كه 31 سرنشين ناپديد شده را زنده از كشتي در حال سوختن و غرق شدن نجات دهند. 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار