زلزله‌زدگان به مالک و مستأجر تقسیم نشوند
کد خبر: 889491
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003jOd
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
فرمانده كل سپاه اعلام كرد 8 هزار و 100 دستگاه كانكس به وسيله مهندسي سپاه آماده و به روستاهاي زلزله‌زده ارسال شده است، چند هزار دستگاه كانكس هم از سوي ارتش تهيه و ارسال شده است. يك شركت خصوصي 250 دستگاه كانكس ساخته و فرستاده است، اما روزنامه قدس همين روز پنج‌شنبه 14 دي‌ماه در صفحه 5 اطلاع داده است که رئيس شوراي شهر سرپل‌ذهاب گفت متأسفانه خدمت‌رساني به زلزله‌زدگان به كندي انجام مي‌شود. يك بسته ارزاق عمومي در هشتم آذر به زلزله‌زدگان داده شد. قرار بود ماهي يك بسته بدهند كه ديگر نداده‌اند. وي گفته بنياد مسكن و شهرسازي تاكنون در شهر سر پل ذهاب حدود هزار كانكس توزيع كرده است، اما طبق بررسي‌ها حدود 5هزار واحد مسكوني در اين شهر تخريب شده و همه آنها كانكس دريافت نكرده‌اند. او گفته: «2 هزار و 500 كانكس از سوي مردم و ان.‌جي.‌اوها و سازمان‌ها و مردم خير به مردم سر پل ذهاب اهدا شده، اما مشكل عمده افراد مستأجر هستند كه شامل 4هزار خانوار در شهر سرپل‌ذهاب است، اما چون مستأجر هستند به آنان كانكس واگذار نشده است. عده زيادي از مردم اسباب و اثاث خود را از دست داده‌اند، اما با اين مشكل هم مواجه هستند.»

 ملاحظه مي‌كنيد صحبت از اهدای كانكس‌هاست، نگفته‌اند كانكس‌ها فروشي است، اما ديوان‌سالاري فرسوده و مزاحم دولتي اين حرف‌ها را نمي‌فهمد. باور كنيد دستي در كار است كه مردم را اذيت كنند و سبب نارضايتي آنها شوند. 

او گفته است كانكس‌ها به صورت امانت در اختيار مردم قرار مي‌گيرد. وقتي كانكس‌ها به مسكن و شهرسازي برگشت داده شود به هر خانواده كه به جاي گرفتن 5ميليون تومان كانكس گرفته‌اند 2 ميليون و 500 هزار تومان پرداخت خواهد شد. هنوز 4هزار خانوار شهروند اين مملكت به گناه اينكه مستأجر هستند در چادر زندگي مي‌كنند و افراد ضعيف و بي‌عرضه و سهل‌انگار و نالايق كانكس‌هاي اهدايي مردم، ارتش، سپاه، شركت‌هاي خصوصي و خيرين را ارث پدر خود مي‌دانند و 4هزار خانوار مستأجر ساكن شهر سرپل‌ذهاب بايد زير چادر بيتوته كنند و كانكس‌ها در بيابان دپو شده است. 

مقام معظم رهبري كه هنگام ديدار از مناطق زلزله‌زده چند بار تأكيد كردند: من دغدغه دارم اين مردم در چادر باشند و سرما آزارشان دهد و آقاي سردار سرلشكر جعفري دو بار گفتند: حداكثر دوماهه تمام احتياجات اين مردم از حيث كانكس رفع خواهد شد. آيا نگراني مقام معظم رهبري فقط بابت صاحبان مسكن‌هاي زلزله‌زده بود يا تأكيد كردند تمام چادرنشينان از سرما و مصيبت چادرنشيني رهايي يابند و در كانكس اسكان يابند؟

ديوان‌سالاري مزاحم، سهل‌انگار و وظيفه‌نشناس را بايد سرزنش و توبيخ و حتي تنبيه اداري كرد كه براي توزيع كانكس امانتي ميان زلزله‌زدگان اشكال‌تراشي و كارشكني مي‌كند و موجبات عدم رضايت مردم را فراهم مي‌آورد؟ چرا آقاي وزير راه و شهرسازي شخصاً به سرپل‌ذهاب عزيمت نفرموده يا معاون امور خانه‌سازي و مسكن را در محل مستقر نمي‌كند؟ چرا به دست مخالفان بهانه و گزك مي‌دهيد؟ آيا تصوير آن مادر سرپل‌ذهابي را نديده‌ايد كه در هواي سرد و پرسوز سرپل‌ذهاب طفل دو‌، سه ساله خود را لخت كرده داخل تشت با آب و صابون مي‌شويد؟ آيا خجالت نمي‌كشيد مردم را به موجر و مستأجر تقسيم كرده كانكس‌هايي را كه تعداد زيادي از آنها را مردم هديه كرده‌اند و مجاني تحويلتان داده‌اند جايي انبار كرده و هنوز خانواده‌هاي ايراني را وادار مي‌كنيد در چادر زندگي كنند؟  آيا از مقام معظم رهبري و آن همه سفارش‌هاي ايشان خجالت نمي‌كشيد؟ بعد مي‌گويند چرا مردم ناراحت و عصباني و خشمگين مي‌شوند. آقايان خاطرجمع خوش‌نشين هنجارشكني مي‌كنند؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار