امنيت جنسي اولويت زنان هاليوود براي همبستگي
کد خبر: 889254
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003jKo
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
زنان در هاليوود تصميم گرفته‌اند براي ايفاي حقوق حداقلي‌شان با هم متحد شوند. حقوقي كه آنها پس از يك قرن در هاليوود به دنبال آن هستند ايجاد سازوكاري براي جلوگيري از آزار جنسي مردان است.
    فرزين ماندگار
زنان در هاليوود تصميم گرفته‌اند براي ايفاي حقوق حداقلي‌شان با هم متحد شوند. حقوقي كه آنها پس از يك قرن در هاليوود به دنبال آن هستند ايجاد سازوكاري براي جلوگيري از آزار جنسي مردان است.
مصون ماندن از آزار جنسي اين روزها به ضروري‌ترين خواسته زنان در هاليوود تبديل شده است. نياز طبيعي به امنيت جنسي باعث شده تا نياز به امنيت شغلي زنان هاليوودي به حاشيه برود. نيازي كه البته خيلي هم جرئت بيان و همبستگي براي استيفاي آن وجود ندارد. تبعيض در پرداخت حقوق ميان زنان و مردان در هاليوود يكي دو سال است كه در حال مطرح شدن است، اين موضوع تا به حال نتوانسته است مجالي براي اتحاد ميان زنان ايجاد كند، اما امنيت جنسي چيزي نيست كه زنان بتوانند تا ابد درباره آن سكوت اختيار كنند. بيش از ۳۰۰ نويسنده، بازيگر و كارگردان زن در هاليوود پروژه‌اي براي مبارزه با اذيت و آزار جنسي در صنعت سينما و ديگر مشاغل راه انداختند.
اين پروژه با عنوان «Times Up» با انتشار يك آگهي تمام صفحه در روزنامه نيويورك تايمز آغاز به كار كرد. عنوان اين پروژه به اين معناست كه زمان رفتارهاي ناعادلانه و تبعيض‌آميز به پايان رسيده است. اين كمپين با حمايت چهره‌هاي سرشناسي چون ناتالي پورتمن، ريس ويترسپون، كيت بلانشت، رشيدا جونز و اما استون تا كنون بيش از ۱۳ ميليون دلار كمك مالي دريافت كرده است. پول جمع‌آوري شده براي حمايت قانوني از قربانيان آزار جنسي مصرف خواهد شد. اهداف اين پروژه افرادي هستند كه قادر نيستند از پس هزينه‌هاي اقدام قانوني براي دفاع از حق خود در مقابل آزارگران و متجاوزان برآيند. اين پروژه نيز در پي رسوايي جنسي هاروي واينستين و شكايت تعداد زيادي از بازيگران سرشناس در اين باره و رسوايي‌هاي پي‌در پي ديگر چهره‌هاي سرشناس پا به عرصه وجود گذاشته است. يكي ديگر از اهداف اين پروژه مبارزه با نابرابري و نامتوازن بودن قدرت ميان زنان و مردان است. در نامه‌اي كه در وب‌سايت اين پروژه منتشر شد، آمده است: «دوران انحصارطلبي غيرقابل رسوخ به پايان رسيده است. آزار و اذيت جنسي به اين دليل ادامه پيدا مي‌كند كه عاملان آزار و اذيت و كارفرماياني كه دست به اين كار مي‌زنند هيچگاه با عواقب كار خود روبه‌رو نمي‌شوند.»
در يك‌سال گذشته موضوع آزار جنسي و مبارزه با آن يكي از موضوعات داغ بود. در ماه دسامبر نشريه تايم زنان و مرداني را كه سكوت خود را شكستند و عليه آزار و اذيت جنسي لب به سخن گشودند به عنوان شخصيت سال ۲۰۱۷ انتخاب كرد. تبعيض‌هاي جنسي در پرداخت حقوق و نيز افشاگري‌ها درباره آزار جنسي عليه زنان سرشناس هاليوود براي اولين بار پرده از ماهيت و نگاه تمدن غرب به زن را برملا كرده و توخالي بودن شعارهاي برابري جنسي و نيز دفاع از حقوق زنان را عيان نموده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار