نقد کنيد براي بهتر شدن نه در خطر انداختن زندگي و امنيت مردم
کد خبر: 888629
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003jAj
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵
رئيس‌جمهور در سخنان مبسوطي درباره انتقادها و اعتراض‌ها در برخي نقاط کشور:
نبايد شيوه اعتراض‌ها پايکوبي ترامپ و عرب‌هاي منطقه را به دنبال داشته باشد...
به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حسن روحاني عصر يك‌شنبه در جلسه هيئت دولت با اشاره به اينكه در روزهاي اخير شاهد اعتراض‌ها در برخي نقاط كشور عزيزمان بوده ايم، گفت: اين نكته بايد براي همه روشن باشد كه ما ملت آزادي هستيم و طبق قانون اساسي و حقوق شهروندي، مردم در بيان انتقادات و حتي اعتراض‌شان كاملاً آزاد هستند اما در عين حال بايد توجه كنيم كه نحوه انتقاد و اعتراض بايد به گونه‌اي باشد كه پايان آن منتهي به بهتر شدن شرايط كشور و زندگي مردم شود. 
رئيس‌جمهور تأكيد كرد: حل برخي از اين‌ مسائل آسان نبوده و زمان‌بر است و دولت و ملت بايد براي حل اين مشكلات دست به دست بدهند. 
رئيس‌جمهور با بيان اينكه ريشه برخي از مشكلات اقتصادي مردم به سال‌‌هاي قبل برمي‌گردد و برخي‌ ديگر هم به همين ايام مربوط مي‌شود، گفت: دولت و ملت بايد دست هم را گرفته و يكديگر را ياري كنند اما نقد مردم فقط به اقتصاد نيست، مردم راجع به فساد و شفافيت حرف دارند و مي‌گويند مسائل بايد شفاف باشد. 
روحاني با اشاره به اينكه مردم مي‌خواهند در بخش قانون‌گذاري، اجرايي، قضايي و ديگر بخش‌هاي كشور، مسائل به وضوح براي آنها تبيين شود تا بتوانند قضاوت دقيقي داشته باشند، خاطرنشان كرد: اينكه در رسانه همه نقدهاي مردم را به دستگاه اجرايي برگردانيم، بي‌دقتي است. 
رئيس‌جمهور همچنين افزود: مردم نسبت به اينكه بايد با فساد مبارزه جدي‌تر شود و اينكه چرا برخي مسائل به خوبي براي آنان تبيين نمي‌شود، نقد دارند. 
روحاني اظهار داشت: انتقاد در همه امور كشور حق مردم است و ما معتقديم حكومت و كشور متعلق به مردم است و مردم بايد آنچه را مي‌خواهند به خوبي بيان كنند. 
رئيس‌جمهور با تأكيد بر اينكه نقد با خشونت و تخريب اموال عمومي كاملاً متفاوت است، گفت: در عين حالي كه از نقد استقبال مي‌كنيم و دستگاه‌هاي مسئول كشور بايد زمينه را براي انتقاد و اعتراض قانوني مردم، حتي راهپيمايي و اجتماع قانونمند آنها فراهم كنند و اين حق مردم است اما در عين حال نبايد بگذاريم فضايي ايجاد شود كه در آن فضا دوستداران انقلاب و مردم نگراني براي زندگي‌ و امنيت‌شان، ايجاد شود. 
روحاني با بيان اينكه شيوه صحيح و انتخابي براي بيان نقد بايد يك شيوه كاملاً منطقي، دقيق و قانوني بوده و در نهايت منجر به اصلاح شود، اظهار داشت: اگر شيوه‌اي براي بيان نقد انتخاب شود كه به‌واسطه آن مردم در زندگي، كسب و كار، رفت و آمد و سرمايه گذاري، دچار ترديد و نگراني شوند و دشمنان ما دست‌افشاني و پايكوبي كنند، حتماً شيوه‌اي غلط است. 
رئيس‌جمهور با اشاره به ابراز شادماني دشمنان انقلاب، گفت: اين آقايي كه امروز در امريكا مي‌خواهد با مردم ما همدردي كند، يادش رفته كه چند ماه پيش ملت ايران را تروريست ناميد؛ اين آدمي كه سر تا پايش عليه ملت ايران است، حق ندارد براي مردم ايران دلسوزي كند. 
روحاني با بيان اينكه اين روزها برخي از كشورهاي عرب منطقه كه هيچ‌وقت با مردم ايران ميانه خوبي نداشتند، پايكوبي مي‌كنند، تصريح كرد: بايد توجه كنيم كه آيا اين شيوه اعتراض، شيوه‌اي دقيق و به نفع مردم است يا به نفع ديگران!؟
رئيس‌جمهور امنيت ملي، آرامش و انسجام ملي، وحدت و برادري در ايران را بزرگ‌ترين سرمايه‌ در منطقه دانست و تأكيد كرد: در كشور ما همه اقوام و مذاهب برادرانه با هم زندگي مي‌كنند و مردم در انتخابات نشان دادند كه چگونه نسبت به منافع ملي و آينده كشور خودشان حساسيت دارند. 
روحاني با اشاره به اينكه اگر مردم در انتخابات آمدند و اكثريت مردم راهي را انتخاب كردند، ما نيز در مقام عمل بايد آن راهي را كه اكثريت خواسته، شروع كنيم و ادامه دهيم، افزود: توقعات و مطالبات مردم، توقعات و مطالبات درستي است، اما اگر شيوه‌اي انتخاب كرديم كه در بيان مطالبات به حق‌مان، افرادي داخل شدند و سخناني ناصحيح، غلط، ناروا، مشكل‌آفرين، دشمن شاد كن و مردم‌نگران كن مطرح كردند، قابل قبول نيست و همه بايد به اين نكته توجه كنيم. 
رئيس‌جمهور ادامه داد: اين دولت هر آنچه كه در حقوق شهروندي و در انتخابات به مردم وعده داده، پاي پيمان خودش ايستاده و مي‌خواهد در اين كشور، جوان‌‌ها، دانشگاه‌ها و زنان و مردان و روستائيان با نشاط باشند و همه تلاش خود را براي حل مشكلات مردم به‌كار برده است، البته معني‌‌اش اين نيست كه مشكلات مردم حل شده و مردم امروز مشكل ندارند، اما همه شاخص‌هاي اجتماعي و اقتصادي نشان مي‌دهد كه وضع كشور ما نسبت به چهار سال پيش چند قدم روبه جلو رفته است. 
روحاني اظهار داشت: امروز وضعيت و شرايط ما نسبت به موضوعاتي همانند بهداشت و درمان، آرامش اقتصادي، وضعيت روستاها و كمك به قشرهاي بسيار ضعيف، نسبت به گذشته بهبود يافته و در مسئله تحريم و حقوق ملي و تأثيرگذاري ايران در ثبات و امنيت منطقه شرايط ما متفاوت شده است اما معني‌ آن اين نيست كه همه مشكلات مردم حل شده است. 
رئيس‌جمهور با اشاره به ضرورت تلاش بيشتر دولت براي اشتغال، گفت: طبيعي است اگر وضعيت اشتغال براي دو خانواده در ميان چهار خانواده درست شده باشد، آن دو خانواده ديگر كه هنوز اشتغال فرزندشان درست نشده، اين احساس رضايت را ندارند. 
روحاني افزود: درست است كه قدم‌هايي برداشته شده، اما كاهش قدرت خريد مردم از پنج، شش سال پيش هنوز به طور كامل جبران نشده است؛ مردم مشكلاتي دارند و اين مشكلات بايد حل شود. 
رئيس‌جمهور با بيان اينكه من از جوانان و مردم ايران و از همه خانواده‌ها درخواست مي‌كنم روي راه‌حل مسائل بيشتر دقت كنيم، گفت: ما در كشور مشكل هوا، ريزگرد، آب، اشتغال و مشكلات اقتصادي، اجتماعي و سياسي گوناگون داريم؛ بايد با فساد مبارزه كنيم و همه مردم بتوانند روي اعمال ما نظارت كنند. اين مسائل وجود دارد و بايد حل و فصل شود. اما چه راهي را بايد انتخاب كنيم؟
وي با بيان اينكه مردم در زمينه مسائل اقتصادي و اجتماعي مشكلاتي دارند، خاطرنشان كرد: امسال در فصل پاييز با يك خشكسالي مواجه بوديم كه باعث شد نسبت به متوسط 10 سال گذشته حدود 55 درصد كاهش بارندگي داشته باشيم و از سويي با مشكلات ديگري از قبيل سيل يا زلزله مواجه بوديم و مردم با ريزگردها و هواي بد دست و پنجه نرم مي‌كنند. 
روحاني با تأكيد بر اينكه بايد همديگر را ياري و كمك كنيم و همه اقشار و جناح‌ها احساس كنند كه صدا و سيماي ملي ما متعلق به خودشان است، اظهار داشت: بايد همه احساس كنند در اين رسانه ملي حضور دارند و بتوانند نظرات‌شان را بيان كنند. مردم بايد احساس كنند كه در رسانه‌ها مي‌توانند حرف‌ها‌ي‌شان را بيان كنند. 
وي تأكيد كرد: اما در عين حال دولت گروهي را كه بخواهند اموال عمومي را تخريب كنند يا نظم اجتماعي را به‌هم بزنند يا در جامعه اغتشاشي ايجاد كنند، حتماً تحمل نخواهد كرد. 
رئيس‌جمهور با بيان اينكه «نقد با زبان صريح گفته شود اما بايد توجه داشت كه مردم نيز آرامش و امنيت مي‌خواهند»، خاطرنشان كرد: مردم ما شرايطي مي‌خواهند كه بهتر بتوانند سرمايه‌گذاري كنند. آيا اگر در جامعه ناآرامي داشته باشيم، اشتغال ما بيشتر شده و وضعيت اقتصادي مردم بهتر مي‌شود؟
روحاني افزود: امروز دولت امريكا كه در داخل اين كشور با مشكلات فراواني روبه‌رو است، موجب شده مردم امريكا نسبت به شرايط سياسي و اجتماعي‌شان در اين كشور نگران باشند. 
روحاني با بيان اينكه رئيس‌جمهور امريكا از روز اولي كه به كاخ سفيد آمده عليه ملت ايران اقدام كرده و براي رفت و آمد به امريكا، ارائه ويزا و مسائل مالي و بانكي مردم هر روز مشكل درست مي‌كند، گفت: كسي كه روزانه و به طور مداوم عليه ملت ايران تلاش مي‌كند، نمي‌تواند دلسوز ملت ايران باشد؛ همچنين آن يكي دو كشور عرب منطقه نيز كه در طول اين چند سال عليه ملت ايران تلاش كردند هم نمي‌توانند براي ملت ايران دلسوزي بكنند. 
رئيس‌جمهور ادامه داد: از همه مقامات امنيتي و نيروهاي انتظامي كه رفتارشان با مردم، رفتار خشونت‌آميزي نبوده و شكيبايي خودشان را حفظ كرده‌اند تشكر مي‌كنم. 
رئيس‌جمهور خطاب به وزرا، معاونان و همه مسئولان بخش‌هاي اجرايي كشور گفت: بايد به‌طور روزانه با مردم مشكلات را در ميان بگذاريد، و اگر مسئله‌اي پيش مي‌آيد، مردم بايد بدانند؛ اگر آنفلوآنزا مي‌آيد و مشكلاتي را براي طيور ايجاد مي‌كند، همان‌ لحظه اول مردم بايد مطلع شوند؛ نه يك هفته بعد از بازار و آثار آن بفهمند؛ اگر جنسي در كشور ما به اندازه كافي نيست و بايد واردات انجام بگيرد، قبل از آنكه بازار احساس كمبود كند، مسئول مربوطه بايد احساس كند و آن كمبود را جبران كند؛ اگر مشكلي در مؤسسات اعتباري غيرقانوني وجود دارد، قبل از هر كس رئيس بانك مركزي بايد براي مردم توضيح دهد و اگر با تلاش فراوان اقدام مثبتي انجام داديم بايد براي مردم تبيين شود؛ اگر مشكل زيست محيطي داريم بايد براي مردم توضيح دهيم. ما بايد با مردم حرف بزنيم و صحبت كنيم. هيچ مسئولي نمي‌تواند بدون ارتباط و استمداد و توضيح با مردم در كار خودش موفق باشد. 
روحاني اظهار داشت: آنچه امروز از جوانان و مردم عزيزمان مي‌خواهم اين است كه در اين شرايط حساس منطقه و كشور بايد هوشياري‌مان بيشتر باشد. 
رئيس‌جمهور با اشاره به اينكه در هفته‌هاي گذشته گروه‌ها و اقشاري از مردم كه مشكلاتي داشتند، نظرشان را گفتند، افزود: مشكلات و مسائلي كه مربوط به جمع و قشري از كشور است، بايد در چارچوب قانوني تبيين شود، اما انتخاب شيوه‌هاي ديگر مي‌تواند براي كشور، امنيت و آينده ما خطرناك باشد و من مطمئنم كه مردم شيوه قانوني و منطق را مي‌پسندند. 
روحاني با اشاره به اينكه نبايد اجازه دهيم شرايطي در كشور به‌وجود بيايد كه در اين فضا دشمن سوء‌استفاده كرده و برخي از افراد حركات و اقدامات احساسي انجام دهند، گفت: راه رسيدن به چنين هدفي، كمك، حضور، بيان مردم و توجه به آينده و نتايج است؛ ترديد ندارم دولت ما به عنوان منتخب مردم و ملت ما به عنوان ولي‌نعمت ما، در كنار هم به راحتي مي‌توانيم بسياري از مشكلات را حل و فصل كنيم و براي برطرف شدن برخي از مشكلاتي كه زمان‌بر است، شكيبايي كنيم. 
رئيس‌جمهور با اشاره به اينكه همه بايد تلاش كنيم تا به مردم در مقام عمل نشان دهيم كه فضاي نقد، انتقاد، اعتراض در چارچوب قانون، كاملاً آزاد است، اما فضاي تخريب و اغتشاش حتماً فضايي نيست كه مردم ما آن را تحمل كنند، ابراز اميدواري كرد كه شاهد تلاش جمعي براي دستيابي به ايراني بهتر در پيش‌رو باشيم و بتوانيم مشكلات‌مان را با ياري همديگر حل و فصل كنيم. 
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
0
0
قربان تقریبا همه بودجه صرف هزینه جاری دولت می شود. کار دولت هم شده تدوین قوانین ضد تولید و کار . اکنون مدت 38 سال است که این چرخه معیوب هر روز بشکلی تکرار می شود. چرا این دولت نا کار امد وحتی جاسوس را تسویه نمی کنید؟ تا کی باید انگیزه قاچاق در کشور باشد؟ تا کی مدیران نالایق وبی سواد باید محصولات بی کیفیت و گران قیمت تولید کنند؟ مثلا از همه وزرات کشاورزی سوال فرمائید روش علمی و عملی برای تولید دام و طیور در روستا ها چگونه است.اگر نتوانستند جواب دهند فراخوان دهید تا ملت به دولت بگویند چگونه است . چرا در همه وزارتخانه ها سایت های درست نمی کنید که مردم برای اخذ مجوز فقط مدارک خود را نشان دهند و در هر نقطه و هر زمان کار را شروع کنند. چرا با منع واردات بوسیله مردم به بهانه خدمات پس از فروش انحصار درست کرده اید ؟ چون ملت وقتی جنسی وارد کردند هزاران نفر هم خدمات ان را انجام می دهند . این می شود کسب وکار رقابتی و00000000
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
0
0
سلام افای حسن روحانی نقدم بخشی از نخبگان وعامه مردم کردندشما گقتید بی شناسنامه وبیسوادو....... اقای روحانی مشکل فقط گرانی تخم مرغ وموسسات مالی واعتباری نیست که شما به وزرا میگویید اطلاع رسانی کنید مشکل رکود است مردم یاکار ندارند یا بخشی که کار دارند مخصوصا تولید کنندها باضرر کار میکنند اوضاع اقتصادی نسبت به 4تا 5سال پیش بهتر که نه بدتر شده دخل مردم با خرجشان نمیخورد اگر به انتقادات توجه میکردید اوضاع اقتصادی اینگونه نبود مشکلات راهم همیشه به دولت های کذشته نسبت میدادید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
0
0
نه اینکه جنابعالی هم به نقدها اعتنا دارید !!!!!
کمرتان رگ به رگ شده بسکه به انتقادها نوجه میکنید !!!!
حقیقتش من نگرانم با اینهمه توجه به انتقادها آخرش هم رنگ ریشهای جنابعالی به هم بخوره وبه رنگ لباسهات نیاد اونوقت دیگه حتما "اقای اخوندی یکی از خبرنگارها را میکشه !جناب اقایان انتقاد پذیر !!!!هخخخخخخخخخخخ!!!.
عبدالله منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
0
0
آقای حسن فریدون . اگر شما به توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص تکیه بر توان داخلی و اشتغال زایی توجه می کردید . اگر خود و وزرایت زندگی اشرافی را کنار می گذاشتید و اگر منتقدین دلسوز را بی شناسنامه و لبو فروش و سایر القاب نیش نمی زدید ، باعث نمی شد که مردم از فشار های اقتصادی رو به اعتراض بیاورند و دشمنان جمهوری اسلامی و پادو های آمریکا و رژیم صهیونیستی از این مطالبات به حق مردم سو استفاده نموده و دست به تخریب اموال مردم و اغتشاش بزنند . حالا باز هم اگر واقعا درد مردم را درک کرده ای بیا و عملا برای رفع مشکلات کارکنید نه اینکه وعده توخالی بدهید . بس است ! حداقل حرمت لباست را نگه دار .
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار