گردهمایی جهانگیری و محکومان فتنه به «سلامتی» سیاست!
کد خبر: 888152
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003j32
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹
سياسي‌ترين گردهمايي اصلاح‌طلبان در آستانه حماسه 9 دي زیر عنوان سلامت با قرائت پيام رئيس دولت اصلاحات برگزار شد و معاون اول رئيس‌جمهور به آن هویت دولتی و رسمی داد...
مریم زاهدی

روز گذشته سالن اجلاس سران شاهد گردهمايي تعداد زيادي از چهره‌هاي اصلاح‌طلب بود؛ ‌چهره‌هاي نام‌آشنايي كه بعضي‌هايشان حتي پرونده‌هاي كيفري دارند و حواشي متعددي پيرامونشان اين چهره‌ها را به مردم شناسانده است. نام گردهمايي بيست و پنجمين مجمع عمومي انجمن اسلامي جامعه پزشكي بود و اسحاق جهانگيري، معاون اول رئيس‌جمهور هم با حضور در اين جمع به آن رسميت بخشيد. از همه مهم‌تر اينكه علي شكوري راد، دبيركل حزب اتحاد ملت ايران اسلامي و نماينده اسبق مجلس در اين مراسم پيام رئيس دولت اصلاحات را قرائت كرد تا قطعات پازل مجمعي سياسي تحت‌عنوان پزشكي آن هم يك روز مانده به حماسه 9‌دي تكميل شود. 

اسحاق جهانگيري  معاون اول رئيس‌جمهور، علي مطهري نايب رئيس مجلس ،  نوربخش رئيس سازمان تأمين اجتماعي، حريرچي  قائم‌مقام وزير بهداشت؛ موسوي لاري وزير كشور دولت اصلاحات، علي شكوري‌راد  دبيركل حزب اتحاد ملت، مصطفي معين وزير علوم دولت اصلاحات، مصطفي تاج‌زاده مديركل سياسي وزارت كشور دولت اصلاحات، غلامرضا حيدري  نماينده مردم تهران، محمد سلامتي، بهزاد نبوي، محسن ميردامادي، محمد فرهادي، غلامرضا انصاري، علي تاجرنيا و...  ‌اينها چهره‌هايي بودند كه در مراسم افتتاحيه بيست و پنجمين مجمع عمومي انجمن اسلامي جامعه پزشكي ايران حضور داشتند. هرچند عنوان مجمع اين تصور را به ذهن متبادر مي‌كرد كه بايد افراد و چهره‌هاي مرتبط با سلامت را در اين مجمع ببينيم و سخنرانان و پيام‌ها پيرامون همين موضوع باشد، اما قرائت پيام محمد‌ خاتمي به اين مجمع نشان از آن داشت اين گردهمايي رسمي اصلاح‌طلبان است؛ گردهمايي معناداري در آستانه حماسه 9 دي که معاون رئیس‌جمهور با حضور خود به آن هویت دولتی و رسمی داد! 
  
كمي هم درباره سلامت

بیست و پنجمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی بیشتر از آنکه شاهد حضور پزشکان و چهره‌های مرتبط با سلامت باشد. شاهد حضور چهره‌های سیاسی و اصلاح‌طلبان تندرو بود. در این میان حضور معاون اول رئیس‌جمهور در جمع چهره‌های معلوم الحال اصلاحات به این جلسه رسمیت می‌داد. شاید لازم باشد آقای جهانگیری روشن کند چرا و با چه هدفی در چنین جمعی حضور یافته است؟
گردهمايي سياسي اصلاح‌طلبان، اما در كنار مباحث سياسي به حوزه سلامت هم پرداخته شد تا ارتباط اندكي ميان عنوان همايش «بيست و پنجمين مجمع عمومي انجمن اسلامي جامعه پزشكي» و محتواي آن شكل بگيرد. در اين ميان معاون اول رئيس‌جمهور كه به عنوان نماينده دولت در اين جمع حضور يافته بود به داغ‌ترين مباحث اين روزهاي حوزه سلامت يعني طرح تحول سلامت پرداخت و گفت: مسائل مالي طرح تحول سلامت مشكل‌ساز شده است كه دولت حتماً راهكاري براي اين مشكل پيدا خواهد كرد. 

وي به حوزه بهداشت و درمان و اولويت‌هاي دولت براي دسترسي مردم به خدمات ارزان، بهداشتي و درماني و ارتقاي اين خدمات اشاره كرد و گفت: نظرسنجي‌ها نشان مي‌دهد مردم از تحولات در حوزه سلامت راضي هستند، البته نارسايي‌هايي نظير مسائل مالي در پيشبرد طرح سلامت وجود دارد كه حتماً براي آن راهكار خواهيم يافت.  معاون اول رئيس‌جمهور به موضوع سلامت مردم به‌عنوان يكي از اولويت‌هاي دولت يازدهم اشاره كرد و افزود: در شروع به كار دولت يازدهم يكي از مهم‌ترين برنامه‌ها طرح تحول سلامت بود.  به گفته وي، دسترسي عادلانه مردم به خدمات درماني و حفاظت مالي از مردم جزو مهم‌ترين اهداف دولت از اجراي طرح تحول سلامت است. 
 
بيماري طرح تحول سلامت 

حرف‌هاي دبيركل انجمن اسلامي جامعه پزشكي هم بيشتر از آنكه حال و هواي سلامت داشته باشد، حال و هواي سياسي داشت. محمدرضا ظفرقندي در ميان صحبت‌هاي سياسي‌اش گريزي هم به طرح تحول سلامت زد و گفت: متأسفانه اين طرح حال و روز خوبي ندارد.  وي در بيست و پنجمين مجمع عمومي انجمن اسلامي جامعه پزشكي ايران از طرح تحول سلامت به‌عنوان يكي از برنامه‌هاي برنده دولت تدبير و اميد ياد كرد و افزود: توجه دولت به سلامت مردم باعث شد كه سهم سلامت از جي‌دي‌پي از ۶ به ۹ درصد برسد، ولي به‌رغم همه تلاش‌هايي كه دولت براي سلامت مردم انجام داده است، امروز طرح تحول سلامت حال و روز خوبي ندارد. 

وي توضيح داد: بيماري عدم تعادل بين درآمدها و منطقي كردن هزينه‌ها باعث شده كه طرح تحول سلامت با مشكل مواجه شود. دبيركل انجمن اسلامي جامعه پزشكي با انتقاد از عدم مشاركت نخبگان جامعه پزشكي در تدبير طرح تحول سلامت افزود: اين عدم مشاركت باعث شده مشكلات متعددي در مسير اجراي اين طرح قرار بگيرد.  ظفرقندي با اشاره به خدمات شبانه‌روزي جامعه پزشكي اظهار داشت: متأسفانه پزشكاني هستند كه حدود يكسال است حقوقي دريافت نكرده‌اند. دبيركل انجمن اسلامي جامعه پزشكي ادامه داد: اميدواريم بيماري‌اي كه گريبانگير طرح تحول سلامت شده است با درايت بزرگان دولت برطرف شود.  اين فعال سياسي در ادامه با اشاره به اهم فعاليت‌هاي انجمن اسلامي گفت: فعاليت‌هاي اجتماعي، سياسي و صنفي، حضور مستمر در جلسات شوراي هماهنگي اصلاح‌طلبان، پذيرفتن گروه ستاد پزشكي انتخابات رياست‌جمهوري، حضور فعال در انتخابات نظام پزشكي در سراسر كشور، حضور در عرصه‌هاي سياسي و صدور بيانيه‌هاي مختلف و جلسات كارشناسي متعدد درباره مسائل مختلف حوزه سلامت و طرح تحول سلامت از نكات اصلي فعاليت‌هاي سال گذشته بود. اين گردهمايي هر چند براي سلامت دستاوردي نداشت، اما بايد ديد دستاوردهاي سياسي آن چه چيزهايي خواهد بود؛ ‌دستاوردهايي كه بي‌ترديد برنامه‌هاي حساب‌شده‌اي براي آن تدارك ديده شده است.   به خصوص در شرایطی که چالش‌های متعددی دامن‌گیر نظام سلامت است اما معاون اول رئیس‌جمهور با حضور و سخنرانی سیاسی در این گردهمایی نشان داد سیاست اولویت دولت است نه سلامت!
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
0
0
بهتر بود تیتر می زدید "به سلامتی فتنه"
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
0
0
متاسفم به حال دولت به جای اینکه به فکرحل مشکلات معیشتی مردم باشدهنوزدارد کارسیاسی می کنند،روزنامه جوان بلید بیشتر این اخبارباتحلیل منطقی دراختیارمردم قراردهد،صمنا کانال تلگرامی تان درروزنامه تبلیغ کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
0
1
خدا مکرشان را به خودشان برگرداند ؛ انشاالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
0
0
دروغگوئی , تزویر وفساد شاخص ... است در سر آنها جهاگیری وبرادر او وبرادر رئیس جمهور قرار دارد
عبدالله منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
0
0
ان شاءالله هر چه زودتر برای ملت آشکار شود که اغتشاشگران با چه افرادی در بدنه این دولت در ارتباط هستند ! مرگ بر منافقین جدید !
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار