کد خبر: 888057
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003j1V
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
جهانگیری :
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه حل مسائل و مشکلات مختلف جامعه نیازمند انسجام و تفاهم ملی است گفت: اگر در برابر چالش‌ها به درک مشترک نرسیم و نتوانیم از سرمایه‌های موجود استفاده کنیم، دچار مشکل خواهیم شد.

جوان آنلاین: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز (جمعه) در بیست و پنجمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی گفت: جریانات سیاسی کشور اعم از اصلاح طلب، اصول گرا و اعتدالی و همه کسانی که درد و دغدغه امروز و فردای ملت ایران را دارند باید بدانند تنها در کنار هم می توانند مسائل را مرتفع کنند و هیچ جریانی نمی تواند با حذف دیگران موفق باشد.

معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: باید هشدارها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب نتایج مطالعات پایش های ملی و اظهار نگرانی شخصیت های دلسوز کشور را جدی بگیریم و همه دست در دست هم مسائل کشور را حل کنیم.

وی به چالش های پیش روی کشور نظیر بیکاری، کاهش قدرت خرید و رفاه مردم، تهدید های منطقه ای و بین المللی اشاره کرد و اظهار داشت: در این مقطع ما نیازمند استفاده از همه ظرفیت های مادی و معنوی کشور هستیم.

جهانگیری نیاز به همه جانبه‌نگری در توصیف و تبیین وضعیت فعلی کشور را ضروری خواند و گفت: دولت برای حل چالش‌ها نیازمند راهکارهای ارائه شده از سوی نخبگان و تبیین مسائل در جامعه است.

معاون اول رییس جمهور بر تفکیک نقد از تهمت، لجن پراکنی و فحاشی تاکید کرد و با اشاره به مطرح بودن این مسائل در رهنمودهای رهبر معظم انقلاب گفت: باید مرز بین نقد و فحاشی و تخریب مشخص شود، تخریب و تهمت در هر مقطعی زیانبار است. 

وی ضرورت توجه به عوامل و محرک‌های خروج از تنگناها نظیر ایجاد امید در جامعه و تقویت سرمایه اجتماعی را یادآو شد و گفت: آنچه در سال‌های گذشته باعث موفقیت دولت در عرصه‌های مختلف نظیر ایجاد ثبات اقتصادی و موفقیت‌های بین‌المللی شد بیش از سیاست‌ها، امید مردم به آینده بود متاسفانه امروز عده‌ای امید مردم را به شدت هدف قرار داده‌اند تا آنها مایوس شوند.

جهانگیری ادامه داد: باید تلاش کنیم سرمایه اجتماعی در کشور تامین شود و این اتفاق جز با مشارکت ملی و ایفای نقش و حضور جوانان، زنان و اقوام مختلف محقق نخواهد شد.

معاون اول رییس جمهور به نقش احزاب و رسانه‌ها و گروه‌های مستقل در توسعه کشور اشاره و گفت: توسعه کشور ارتباط تنگاتنگی با روابط بین‌الملل دارد و نمی‌توان مسائل داخلی را با دیوار کشیدن به دور کشور حل کرد. هیچ کشوری نخواهد توانست با انزوا مسائل داخلی خود را برطرف کند. 

وی افزود: باید مسئولان و نخبگان درباره راهکارهای پیش روی عبور از این چالش ها به مفاهمه و درک مشترک برسند. دولت در چهار سال و نیم گذشته تلاش کرد تا با شناسایی اولویت ها و تمرکز بر روی آن‌ها از چالش‌های پیش رو عبور کند. در مسئله هسته‌ای دولت به بهترین نحو قضایا را سامان دارد. البته آمریکایی‌ها بعد از آمدن رییس جمهور جدید بد عهدی کردند و تلاش دارند تا با مواضع خود فضای مثبت برجام برای ایران را از بین ببرند.

جهانگیری به شاخص‌های اقتصادی نظیر رشد اقتصادی، کنترل تورم و اشتغال‌زایی اشاره کرد و گفت: کارهای بزرگی در بخش اقتصاد انجام شده که نشان می دهد این بخش روی ریل درست قرار گرفته ، البته ممکن است برخی کاستی ها و افزایش قیمت برخی اقلام وجود داشته باشد. 

معاون اول رییس جمهور گفت: امروز کسانی این مسائل را بهانه کرده‌اند و بانی حوادثی شده‌اند که ابعاد و زوایای دیگری دارد و باید بدانند دود این حوادث به چشم خود آنها خواهد رفت چرا که وقتی جریان اجتماعی ایجاد شد و به سطح خیابان رسید قطعا کسانی که آن را شروع کرده اند کنترل کننده آن نخواهند بود و دیگران سوار بر آن موج خواهند شد.

وی به حوزه بهداشت و درمان و اولویت های دولت برای دسترسی مردم به خدمات ارزان، بهداشتی و درمانی، ارتقای این خدمات اشاره کرد و گفت: نظرسنجی ها نشان می دهد مردم از تحولات در حوزه سلامت راضی هستند، البته نارسایی هایی نظیر مسائل مالی پیش برد طرح سلامت وجود دارد که حتما برای آن راهکار خواهیم یافت.

جهانگیری در بخشی از سخنانش با اشاره به اینکه نهادینه شدن دموکراسی در کشور و شکل گیری حرکت های قانونمند و پاسخگو کردن مسئولان نیازمند حمایت جدی از نهادهای مدنی، صنفی و سیاسی گفت: بدون وجود نهادهای مصلحت یاب و مدنی دموکراسی محقق نخواهد شد.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه نقد منصفانه منجر به تصحیح حرکت دولت می شود گفت: تنها میدان سیاست نیست که نیاز به دموکراسی و دخالت موثر مردم دارد بلکه اقتصاد، فرهنگ و اجتماع نیز بدون آزادی و عدالت به شکوفایی نخواهند رسید. 

وی ادامه داد: مردم باید باور داشته باشند که در ساختن کشور سهم دارند و این باور باید در سیاست های دولت متبلور شود. این سیاست ها وقتی شکل خواهد گرفت که احزاب و نهادهای مدنی بعنوان فرصت تلقی شوند در این صورت شاهد مشارکت مردم و تشکل ها خواهیم بود.

جهانگیری تاکید کرد: دولت از احزاب رسمی و شناسنامه دار کشور حمایت می کند و این امر در جهت مصلحت و نظام و حاکمیت است.

پیش از سخنان معاون اول رییس جمهور، علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی و ظفرقندی رییس مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی دیدگاه های خود را درباره مسائل روز مطرح کردند.

منبع: فارس
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
France
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۸
0
0
هر وقت دست از سر شناسنامه دار کردن افراد وگروهها برداشتید راست میگویید ....
دم از همگرایی ووحدت میزنید ویادتان رفته چه لجن پراکنی وتهمت وافترایی نبود که نسبت به دولت قبل از خودتان انجام نداده اید ....
بفکر مردم باشید ودست از این سیاه بازیهای سیاسی بر دارید.
بیننده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۸
0
0
وقتی مشکل درست می کنید.حالا با انسجام ملی حل می شود!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
0
0
...تو و اون رئیست از روز اول قصد اصلاح امور را نداشتید !امروز هم همانید ،البته خوشحال تر بحدی که با دمتون گردو میشکنید !توی ... ودولت امید ،همه تلاشتان همین بود که کار را به اینجا برسانید چون از فتنه 88 دست خالی برگشتید امید تان به این دولت بود که دوباره فتنه کنید والبته با امیدواری بیشتر !الان هم خودتی !من که باور ندارم شما ناراحت باشی !چون تمام رفتارتان بر ناراضی تراشی بوده وهست !!!!!!.لعنت بر منافق !!
غلامرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
0
0
جناب معاون اول
شماها كه خود در رأس امور هستيد از خودتان بايد بپرسين عامل گراني ها كيست و چيست ؟ وقتي وزراي شما خودشان را باكشورهاي خليج فارس مقايسه ميكنند كه كم نيارن بايد كه ما الان شانه تخم مرغ را 15 يا 17 هزار بخريم البته شما كه ماهي بالاي 20ميليون ميگيرين ككتان هم نميگزه چون دولتمرد هستين . اما من كارگر كه حداقل راميگيرم همه جاي مي ميسوزد و بر شما و همه ... ميفرستم . والسلام
مهرناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
0
0
اقای جهانگیری " معاون اول دولت " اصلاح طلب " واقعا اصلاح طلبان درد و دغدغه امروز وفردای ملت را دارند ؟ باورکنیم ؟ انان دغدغه گرفتن پست های کشور را دارند " بدونه اینکه نگران مردم باشند " جوانانی که عملکرد های اصلاح طلبان را در قبل ندیده بودند " اکنون مشاهده کردند " چگونه فعالیت شبانه روزی برای رفاه مردم " انان را داغان کرده ست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار