وضعیت بیمارستان‌ها بعد از طرح تحول وحشتناک شده است
کد خبر: 887231
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003ioB
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
نايب رئيس مجلس:
نايب رئيس مجلس گفت: طرح تحول سلامت تجربه شكست‌خورده كشورهاي ديگر بود كه توسط وزارت بهداشت اجرا شد و بعد از اجراي طرح سلامت وضعيت در بيمارستان‌ها وحشتناك شده است. 
مسعود پزشكيان، نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي در خصوص طرح تحول سلامت گفت: موضوعي كه مي‌توان در اين خصوص به آن تكيه كرد، اين است روشي كه در طرح تحول سلامت پيش گرفته شده و اجرا مي‌شود، قطعاً مشكلات مالي را به دنبال داشته و دارد. 
 وي افزود: از پنج سال گذشته و قبل از اجراي اين طرح، تأكيد كرده بودم كه دست به اجراي چنين طرحي نزنند، زيرا با مشكلات زيادي روبه‌رو خواهند شد و همانطور كه مي‌بينيد الان هم با آن مشكلات روبه‌رو شده‌اند. متأسفانه بعد از اجراي طرح وضعيت در بيمارستان‌ها وحشتناك شده و مشكلات در مجتمع‌هاي سلامت نيز خود را بروز مي‌دهد كه نمونه‌اش عدم پرداخت حقوق كاركنان در بخش‌هاي سلامت خصوصي است. 
وي در پاسخ به اين سؤال كه ادامه اجراي اين طرح باعث مشكلات بيشتري مي‌شود‌، گفت: قطعاً مشكلات سخت‌تر نيز مي‌شود، زيرا اين روش پيش گرفته شده از پايه غلط بوده و اصلاً مبناي علمي و تأييد شده‌اي ندارد و همانطور كه مي‌بينيد مشكلات در حال خودنمايي هستند و در صورت ادامه رويه پيش گرفته شده، خروج از آن نيز سخت‌تر خواهد بود، زيرا هرقدر بر ادامه طرح پافشاري شود به همان ميزان وضعيت خراب مي‌شود. 
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي تأكيد كرد: با ادامه اين روش قطعاً مشكلات نيز فزوني خواهد يافت و در نتيجه به نظر بنده بهترين روش براي خروج از اين وضعيت تبعيت از قانون پنج ساله برنامه توسعه پنجم و برنامه پنج ساله توسعه ششم است كه اخيراً نوشته شده است. 
پزشكيان افزود: تنها راه، تبعيت از قانون نوشته شده است كه خودشان نيز قبول كرده و ما نيز كمك كرديم تا براي اصلاح وضعيت به قانون رجوع كنند و به‌تبع آن دغدغه‌ها حل شود. البته قبول دارم قطع اجراي اين طرح و بازگشت به حالت اجراي قانون برنامه توسعه ششم مشكلاتي از قبيل اينكه ايجاد يكسري محدوديت‌ها و قطع شدن برخي مسائل را در‌بر‌دارد و افراد زيادي شايد از اين وضع ناراحت شوند، ولي در مجموع اگر از اول اين طرح شكست‌خورده اجرا نمي‌شد، وضعيت نيز به اين شكل درنمي‌آمد. 
وي در خصوص علت اصلي مشكلات طرح تحول سلامت اظهار كرد: در مجموع عاقل فردي است كه راه‌هايي كه قبلاً افراد ديگر رفته و با شكست روبه‌رو شده را با راه‌هايي كه منجر به پيروزي شده را بشناسد و راهي كه منجر به پيروزي شده برگزيند و دقيقاً اين مصداق انتخاب طرح تحول سلامت است كه يك طرح شكست‌خورده‌اي بود كه قبلاً كشورهاي زيادي آن را اجرا كرده و با شكست روبه‌رو شده بودند و با اين اوصاف انتخاب آن در كشور ما نيز جاي سؤال دارد، زيرا كشورهايي كه اين راه را رفته‌اند، هزينه‌هاي زيادي روي دستشان گذاشته شده و ما با وجود همه اين موضوعات اين طرح را در كشور اجرا كرديم. 
پزشكيان در پايان گفت: متأسفانه راهي انتخاب شد كه همه كارشناسان معتقد بودند كه اين راه را نرويد و از نظر علمي روش صحيحي نيست و حتي قبل از اعلام و اجراي طرح، چندين‌بار در كميسيون‌ها نسبت به اين موضوع صحبت شد و مخالفت‌ها نيز با دلايل ارائه شده بود، ولي با اين وجود اجراي طرح اعلام شد كه الان مشكلات پيش‌بيني شده خود را به نمايش گذاشته‌ است. اين طرح نه از نظر قانوني و نه از نظر علمي مقبوليت نداشت، ولي باز هم اجرا كردند. در حالي‌كه سياست كلي مقام معظم نيز به اينگونه است كه خارج از سطربندي و ارجاع پرداختي صورت نگيرد. 
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
0
0
ایا این وضعیت که هر اقدامی در دولت به فاجعه وبحران تبدیل می شود اتفاقی است یا عمدی می باشد؟ایا هیات دولت با قدرت و توان مانند روز روشن می خواهند عمدا ملت را عاصی و ناراضی نمایند؟ ایا دولت می کوشد مردم را برای یک انقلاب مخلی امریکائی اماده کند ؟ مگر می شود این همه ندانم کاری وبی تدبیر در دولتی رخ دهد ؟ مگر طبیعی است که دولتی توان هیچ کاری را نداشته باشد و به مردم امر ونهی غیر منطقی نماید؟ تاریخ نشان داده که امریکا ...فقط بدنبال نفع خویش است .نمونه بارز ان سپهبد زاهدی و هوایدا وشاه بود. استکبار اگر لازم باشد پرنس دیانا و حتی کندی را را نیز برای منافع خود از بین می برد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار